♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀
Bună !! Mulţumim că ai ales să vizitezi acest minunabil forum !! Ai multe de văzut !! Dacă ai cont aici , conectează-te , dacă nu dar vrei să îţi faci , foarte simplu !! Da click pe '' înregistrare '' .

Cu drag ,
Shiba x3
♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀
Bună !! Mulţumim că ai ales să vizitezi acest minunabil forum !! Ai multe de văzut !! Dacă ai cont aici , conectează-te , dacă nu dar vrei să îţi faci , foarte simplu !! Da click pe '' înregistrare '' .

Cu drag ,
Shiba x3
♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀


 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 ! Mafia Wars !

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Electra :3
Mascota forumului
Mascota forumului
Electra :3


Sagetator Sobolan
Reputatie : : 5
Mesaje : 898
Data de inscriere : 04/10/2011
Varsta : 27
Localizare : Narnia?

! Mafia Wars ! Empty
MesajSubiect: ! Mafia Wars !   ! Mafia Wars ! I_icon_minitimeMar Oct 11, 2011 10:53 am

Aici, aici! Am venit si eu cu un fic SasuSaku ca sa nu zica lumea ca nu respect "traditia". Normal cuplul NaruHina nu lipseste! Se poate asa ceva?! Mafia Wars ! 947835 Enjoy!
~Prolog: Xara Evans (Mother)~
Nimic nu este mai periculos decat razboaiele cu Mafia. Celui ce i-asi povestinu m-ar crede ca dintr-o simpla talharita am ajuns sa ma propria companie de criminalistica si Anti-Mafia. Aceasta este alta poveste pe care o veti afla candva. Pe scurt, am sa ma prezint: Ma numesc Xara Evans am 27 de ani, dar toti angajatii companie ma stiu drept Mother. Nu multa lume imi cunoaste adevarata identitate, ci doar ca eu ii platesc pentru serviciile postate la porunca mea si ca am ca animal de companie un aligator, numit Oscar. Nu fac foarte cunoscuta existentta noastra. Ne ascundem fata sub masca unei facultati, unde eu sunt directoarea Alora Jack`s din Japonia. Nu va voi da multe informatii. Ceti afla pe parcursul povestii pe o sa v-o spun. In aceasta companie se intampla lucruri stranii si top secrete: de la formarea bombelor atomice pana la reabilitarea celor mai mari brute din tara. Echipa mea de baza este echipa numarul 7 formata din Naruto Uzumaki,un tanar de 24 de ani , amicul sau de nadejde Sasuke Uchiha un tanar tot de 24 de ani, Sakura Haruno fata cu parul roz bombon de 23 de ani si Hinata Hyuga o fata bruneta care mai mult face decat vorbeste in varsta de 23 de ani si jumatate. Aceasta echipa are o mare si lunga poveste de la formare pana in prezent. Vad ca ati observat invitatia la nunta de pe noptiera mea. Ca sa intelegi la ce ma refer va voi spune poveste echpei numarului 7. Urmariti...
~Chapter 1~ Echipa numarul 7 modificata~
Era o seara rece de toamna. Luminile orasului iti luau privire de la orice si te relaxau.Linistea este sparta de o urmarire de masini pe bulevardul Ayano. Masinile goneau pe strada plouta, iar adrenalina se simtea in atmosfera tot mai tare. Erau doua masini una neagra a Mafiei si una albastru inchisa a companiei mele. La volan se alfa Sasuke Uchiha si copilotul sau Naruto Uzumaki, pe atunci ei nu lucrasera mai mult de un an la compania mea care urmareau masina neagra in care se afla fiica presedintelui, in varsta de 15 ani rapita de 48 de ore insa nimeni nu stia, si o servieta cu acte importante. Acestia sperau sa il retraga din functie pe presedinte in schimbul fetei. Urmarirea continua, iar fioarii si teama celor doi baieti ai mei crestea cu fiecare km parcurs. Nimic nu oprea acea cursa a mortii. Totul se rezuma la un singur lucru: numai unul ramana in picioare. Urmarirea incepe sa se termine cand rapitorii nimeresc intr-o fundatura dintre strazi. Impacientati opresc masina si o iau la goana cu fata pe o strada laturalnica cu fata in spate si servieta in mana. Sasuke si Naruto incep sa-i urmareasca anuntand politia sa le iasa in cale pe bulevardul Kamino. Zis si facut. Politia se opreste la iesirea de pe strada laturalnica. Rapitorii fug in continuare ,iar baietii nostrii dupa ei. Dupa un timp de urmarire pe jos cei de la Mafie ajung sa dea nas in nas cu politia si eroii nostrii. Acestia ameninta ca o vor omorai pe fiica presedintelui daca nu sunt lasati sa plece, punand pistolul la tampla fetei. Naruto si Sasuke se predau si pun armele jos cu mainile la ceafa. De cine stie unde, Naruto arunaca brusc si rapid un punal ascutit spre cel cu pistolul nimerindu-l direct in frunde luandu-i viata pe loc. Celalat se vede in minoritate pune servieta jos si este arestat. Sasuke se repede sa ia fata care era legata la ochi. Ii da jos esarfa de la ochi si incearca sa o linisteasca spunandu-i ca nu va patiti nimic. Aceasta se indragosteste pe loc de Sas'ke al nostru, retinundu-i chipul, dar nu si numele. Naruto se repede spre servieta care era goala fara acte. Socat, ii arata brunetului care ramane masca gandindu-se: "Acum cum ii vom spune lui Mother ca nu avem actele. Ne va toca marunt si ne va lui Oscar", speriat din cale afara. Trecand cu vederea ii face o injectie fetei care o adoarme insa mai avea doar putina doza, sperand ca ii vor sterge toate cele intamplate in ultimele 48 de ore din minte. Da de unde, fata nu uitase chipul brunetului nostru. O aseaza in masina si se grabesc sa o duca acasa, deghizati ca doi trecatori care o gasisera la Palatul Presedintelui. Acestia pleaca si se grabesc spre agentie oarecum ingroziti de cum ii vor da raportul lui Mother.
-Asculta, cap de guvid, cine ii spune sefei ca am pierdut servieta cu acte? spune Sasuke impacientat.
-Eu nu-i spun stii ca ma sperie cand vorbesc cu ea. Deci tot tu,gura acra, ai sa-i spui.
-Off, asa faci mereu, buze de peste. Cei 2 intra inghitind in sec dandu-i raportul lui Mother. Curios aceasta nu spune nimic, ascuzanu-si in umbra chipul. Le da veste cum ca echipa lor va adauga astazi inca 2 membrii. "Inca doi incompetenti!", gandesc cei doi. Mother le spune: "Intrati!",Sas'ke si Naruto neinteresati se uita cu dispret spre usa, cand deodata observa doua silute feminine, 90-60-90, care le taie suflul. Erau doua fete una inalta cu parul lung roz si ochii verzi sceptici si o fata cu parul lung negru cu ochii lila care se apropiau incet, auzindu-se sunetul tocurilor lor , iar sanii sarandu-le la fiecare pas. Cei doi se uita uimiti si totusi discret la fete. Cea cu parul roz se uita malefic la cei doi, iar bruneta nu dadea nici un semn de nici un sentiment. Sefa celor 2 le prezinta pe feta baietilor care, nu prea erau in stare sa raspunda. Fetele fac cunostinta cu acestia, care singurul raspuns era: "Aha!". Se intorc cu spatele la sefa lor admirand privelistile din fata ochilor lor de muritori. Aceasta incearca sa le atraga atentia, insa degeaba. Singura cale a fost sa il puna pe Oscar sa sara pe ei, punandu-i la podea facandu-se de ras in fata fetelor care prinsesera drag de fiara.
-Bun deci acum ca v-ati cunoscut, sa va rog sa mergeti in camerele voastre. Si fara panda la vestiarul fetelor, au auzit Uzumaki!? cu un ton rece si fioros. Acesta da din cap afirmativ sperit de aceasta. Oscar se prinde de picioru lui Naruto la plecare ne lasandu-l in pace, facandu-l de ras in fata prietenilor. Intr-un sfarsit acesta scapa de nenorocitul de aligator, dar cu un crap al pantalonilor rupt de acesta. Sasuke pleaca odata cu fetele si le arata camera un vor sta impreuna si unde se afla camera unde stau el impreuna cu zapacitul de Naruto. Fetele noastre se instaleaza si intra la dus pe rand. Dupa o baie bine meritata, blondul apare pe balconul fetelor si incearca sa le pandeasca . Aceastea erau acoperite doar de niste prosoape lungi de un deget sub fund. Zanatecul le priveste cum se schimba. Este surprin de Sasuke care se ia la harta cu Naruto penru care sa privesca mai mult dincolo de draperiile desfacute putin la mijloc. Era o priveliste dumnezeiasca pentru orice barbat din lume. Nici macar o imperfectiune la corpurile celor doua tinere. In timp ce Sakura si Hinata se schimbau si discutau ca intre fete,bruneta aude niste zgomote stranii de pe balcon, facute de Naruto si Sas'ke. Ele doua ies la balcon unde ii observa pe baieti cum le pandesc. Nervoase pun privirea in jos si rad malefic. , iar Hinata se intoarce din camera cu 2 bate de basseball. Acestea ii lovesc pe baieti cu batele incat cad de pe balcon si aterizeza intr-o tufa de tandafiri. Cei 2 se iau la harta dand vina unul pe celalalt. In timp ce se certau apare...Bang nu mai are Dell!!! Mafia Wars ! 947835 ! Mafia Wars ! 947835
Sper ca v-a placut, e cam puerila ideea dar ce sa faci e greu sa vii cu ceva original!
Scuzee de greseli!
Sus In jos
http://twinkle-tears.tumblr.com
♀ ℓuciƒєєя ♀
Administrator
Administrator
♀ ℓuciƒєєя ♀


Scorpion Pisica
Reputatie : : 2
Mesaje : 383
Data de inscriere : 10/07/2011
Varsta : 24
Localizare : La măta !

! Mafia Wars ! Empty
MesajSubiect: Re: ! Mafia Wars !   ! Mafia Wars ! I_icon_minitimeMier Oct 12, 2011 4:59 am

Buna` Dell.
Deci ... sa incepem.
Acum nu iti dau o critica dura de sa`ti sune apa` in cap caci nu ai cerut una` , da` una mica tot trebuie sa.ti las . ^^

Deci , titlul : Mafia Wars. Suna interesant. Razboiul mafia . Un titlu` original ~ bifat

Povestea : Hmm , ma gandesc ca va fii ceva gen actiune & drama , daca nu si cateva perversiuni` . :> Orice ne rezerva viitorul` my dear Dell .

Descrierea : Pai acum ai avut destula , dar nu indeajuns. Ouh` , descrierea sentimentala , un lucru important intr`un fic si nu numai. Dar sunt sigura ca poti trece de acest obstacol . ;)

Personaje : Hmm , imi pare interesanta Mother hmm Nice shoot . Insa un lucru` nu mi`a placut ... Banala prezentare " Numele meu este x , am y ani .... " Sper ca mi`am inteles hieroglifele . laugh

Cam atat, asta a fost o critica minora , daca vrei una` mai amanuntita ca sa stii cum sa iti imbunatatesti ficul lasa com` la topicul " Cereri critici la fan ficuri . "

Z`by . !!!
Sus In jos
https://devilchildrens.forumgratuit.ro
Electra :3
Mascota forumului
Mascota forumului
Electra :3


Sagetator Sobolan
Reputatie : : 5
Mesaje : 898
Data de inscriere : 04/10/2011
Varsta : 27
Localizare : Narnia?

! Mafia Wars ! Empty
MesajSubiect: Re: ! Mafia Wars !   ! Mafia Wars ! I_icon_minitimeMier Oct 12, 2011 8:45 am

Am cam dat`o in bara deci mai incerc data viitoare!!!

Bine ca daca ma criticai imi suna lichdul in cap!! De preferat ar fi sprite da ma rog nu le am pe toate!!!=)))) vedem data vitoare. daca e mai bun!
Sus In jos
http://twinkle-tears.tumblr.com
Dee
Membru senior
Membru senior
Dee


Varsator Capra
Reputatie : : 4
Mesaje : 204
Data de inscriere : 17/10/2011
Varsta : 32
Localizare : Akatsuki group

! Mafia Wars ! Empty
MesajSubiect: Re: ! Mafia Wars !   ! Mafia Wars ! I_icon_minitimeSam Oct 29, 2011 11:29 pm

Heya, deci sa incepem direct cu pomelnicul de o mie de numere laugh

1. Te roaga inimiara mea mica si dulce fuu numai folosi albastru-nocturn si galben-neon intr-un text, fiindca ma dor ochii, mai ales ca eu port ochelari cand citesc, scriu sau ma uit la tv sau lucrez la laptop.
2. Vezi ca ai gresit titlul. Corect era Mafia's wars si ar veni tradus motamo, ca am vazut pe aici o traducere, Razboaiele Mafiei ^.^
3. Vezi ca ai greseli de ortografie si chestia asta e trist. Mai citeste o data textul inainte sa il postezi.
4. Vezi ca, cam lipsesc virgulele de la locul lor.
5. Descrierea e cam slabuta si trebuie sa ma lamuresti, cine povesteste? Mother sau Sakura? Si cam in acelasi oala e si naratiunea
6. Dialogul ar merge si nu prea. Ar trebui sa faci replici mai acide pentru limbajul de strada si apropo am vazut in text, cum Sasuke intreaba si dupa semnul intrebari apare spune Sasuke. Gresit. Este Intreaba Sasuke.
7. Actiunea mi se parea cam grabita.
8. Vezi ca nu ai scris interlocutorii.
9. Referitor la ce am spus la punctul 6. Starile personajelor se recunoaste dupa urmatoarele semne de punctuatie si cuvinte. Voi spune bla bla, sa imi pice mai usor.
- Blabla, spune, murmura, sopteste.
- Blabla!? Exclama uimit, stupefiat, ingrojit.
- Blabla? Intreaba
- Blabla! Tipa, striga, maraie, nervos etc.

Astept nextul si numai pune culori puternice te rog.
Sus In jos
http://perfectenemy.forumgratuit.ro/forum
Electra :3
Mascota forumului
Mascota forumului
Electra :3


Sagetator Sobolan
Reputatie : : 5
Mesaje : 898
Data de inscriere : 04/10/2011
Varsta : 27
Localizare : Narnia?

! Mafia Wars ! Empty
MesajSubiect: Re: ! Mafia Wars !   ! Mafia Wars ! I_icon_minitimeJoi Noi 17, 2011 11:48 am

Capitolul 2
Cei 2 se iau la harta dand vina unul pe celalalt. In timp ce se certau apare un domn cu parul argintiu care iti dadea fiori ne mai simtiti atunci cand te privea cu singurul sau ochi scos la iveala de masca. Toata lumea il stia ca "Mana stanga" a lui Mother,deoarece "Mana sa dreapta" era bine deghizata in agentie. Domnul straniu se numea Kakashi Hatake, cel mai mare maestru a Krieg 550-ului. Putea lua 10 suflete vinovate sau nevinovate dintr-un singur shot. Baietii nostrii speriati, in bermude, se ridica in picioare pun mana mana dreapta la cap si saluta cu respect tremurandu-le picioarele ca jeleul, la care "Mister" scoate Walther-ul P88C2 din buzunar punandu-l la capul lui Naruto.

-Uzumaki, raporteaza! pe un ton autoritar si fioros.


-Pazeam fetele de teroristi, Mister! Ne temem sa nu fie rapite de gasca interlopilor lui Keiro, Mister.

-Asa deci, ai un alibi! Dar, tu Uchiha? Ce ai de spus in apararea ta, la acuzatia ca te aflii la baza balconului angajatelor Haruno si Hyuga? mutand arma la tampla lui Sasuke.

-Idem tovarasului meu Naruto, Mister. Eu ii pazeam doar spatele, nimic altceva.

Suparat din cale afara, Mister ii trimite de urgenta in camerele lor, fara ai pedepsi deoarece era prea extenuat din ultima misiune. Dupa un timp tacerea se lasa usor deasupra agentiei si luna adoarme impreuna cu ficele sale, stelele. Incet, incet noaptea trece usor si soarele bate la ferestrele eroilor nostrii. Sasuke se trezeste primul punand stapanire pe baie. Apa calda curgea lin peste pieptul sau lucrat. Calm si melancolic, ca de obicei, isi imbraca tinuta obisnuita: un tricou, larg negru si o perechede blugi albastrii inchisi cu un aspect oarecum tociti. Nici un sunet nu spargea linistea din apartamentul sau, cu exceptia sforaiturilor lui Naruto. Privindu-l cu ironie si totusi dragastos, Sas'ke il trezeste pe bufonul nostru, care avusese un cosmar cum ca Mister le facea felul. Naruto isi saluta tovarasul de veci, se uita le ceas si observa ca mai are o ora pana la micul-dejun. Da fuga in dus si isi purifica trupul de muritor sub apa fierbinte. Isi imbraca blugii negrii si tricoul gri cu textul alb: "Shake That!". In sfarsit, vine ora 8:00 AM, ora mesei. Cei 2 tineri pleaca isi saluta colegii de munca si se aseaza la o masa cu 4 dintre prietenii lor:Shikamaru, Kiba, Sai si unicul Akamaru care formau echipa 12. Discutand, apare Karla, care le aduce micul-dejun celor 5 baieti si "catelului" care se laudau cu ultimele descoperiri in arta feminitatii. Sasuke si Naruto se unflau in pene cu noile lor colege de echipa. Vorbim de lup si lupul sau mai bine zis lupii la usa. Hinata, nervoasa il loveste pe blond cu tocul de la pantos in cap punandu-l cu usurinta la pamant. Acesta furios si cu dureri infernale de cap ii spune sa nu-l mai loveasca ca un elefant. Hinata luand acesta ca o insulta adusa greutatii sale incepe sa-l fugareasca pe Naruto prin toata cantina, creand o scena de tot hazul salii. Sakura, se uita fix de" Crezi ca am uitat de aseara?" la Sas'ke , dar acesta nu observa, savurand portia de mancare alternata cu una de ras despre cei 2 alergatori prin cantina. Ceilalti, stiind ce va urma pleaca brusc. Curios brunetul se intoarce privind-o pe Sakura primind cea mai zdravana palma din viata lui. Cei 2 erau praf, pana cand apare Oscar in plimbare si le potoleste pe cele 2 care ii lasa pe baieti si magaie dragastos fiara sefei lor. Lasand la o parte neintelegrile, fetele isi cer scuze, dar inca erau suparate pe baieti sunt chemati de KaKashi la birou dandu-le misiunea de azi. Aveau de urmarit si capturat o echipa de interlopi de a lui Keiro, care rapeau secretarele si avocatii din compania de bauturi acide din centrul orasului. Cei 4 se echipeaza cu armele de mana si veste anti glontu, cagule si jacketele negre care erau semn specific. Cei 2 baieti le urca pe Sakura si Hinata pe motoarele lor. Hinata si Naruto pe unul si Sas'ke si Sakura pe altul. Misiunea incepe! Cei 4 afla unde interlopii vor da urmatoarea lovitura. De fiecare data au incercat sa-i prinda ,dar fara folos intodeauna acestia fugeau. Eroii nostrii afla ascunzatoarea acestora. Se indreapta de urgenta spre depozitul vechi de explozibil. Acolo intra brusc daramand usa acoperindu-si spatele unul altuia. Fetele se simteau in siguranta cu baietii nostrii, induiosandu-le inimile facandu-i sa ii ierte de data aceasta. In jur nu era nimic. Linistea este sparta de un sunet de tragaci din spatele Hinatei si al Sakurei. Panicate incearca sa evite gloantele, tragand fiecare in directia opusa. Degeaba, atacatorii trasera deja. Pete de sange nobil sar pe fata celor 2 tinere, cazute la pamant. Nimic nu era mai rau decat aparitia sangelui in fata fetelor. Ambele aveau fobia vederii acestui lichid necesar vietii imprastia pe mainile lor. Abstract, nu era a lor. Sasuke trage de 3 ori sii nimereste pe cei 3 raufacatori luandu-le viata instant. O balta de sange se imprastiata pe podeaua rece si prafuita. Totul era in ceata. Moarte sau in viata,era intrebarea ce le framanta pe cele 2 tinere tulburate de la socul provocat de trasul cu arma. Hinata speriata, se ridica si intoarce privireaaa vazand....Bang ,nu mai are Dell!

Revin..:D
Sus In jos
http://twinkle-tears.tumblr.com
Continut sponsorizat





! Mafia Wars ! Empty
MesajSubiect: Re: ! Mafia Wars !   ! Mafia Wars ! I_icon_minitime

Sus In jos
 
! Mafia Wars !
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀ :: Fan Zone ! :: x Fan fiction x :: Fan Ficuri Blocate .-
Mergi direct la: