♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀
Bună !! Mulţumim că ai ales să vizitezi acest minunabil forum !! Ai multe de văzut !! Dacă ai cont aici , conectează-te , dacă nu dar vrei să îţi faci , foarte simplu !! Da click pe '' înregistrare '' .

Cu drag ,
Shiba x3
♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀
Bună !! Mulţumim că ai ales să vizitezi acest minunabil forum !! Ai multe de văzut !! Dacă ai cont aici , conectează-te , dacă nu dar vrei să îţi faci , foarte simplu !! Da click pe '' înregistrare '' .

Cu drag ,
Shiba x3
♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀


 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Saga Amurg

In jos 
+3
AncaSmile
Dєүυ ♥
Br0cKyY
7 participanți
AutorMesaj
Br0cKyY
Membru senior
Membru senior
Br0cKyY


Fecioara Sobolan
Reputatie : : 3
Mesaje : 295
Data de inscriere : 04/11/2011
Varsta : 27
Localizare : Ghici ... :))

Saga Amurg  Empty
MesajSubiect: Saga Amurg    Saga Amurg  I_icon_minitimeVin Noi 04, 2011 11:43 am

Am mai pus un fic ! Sunt nebuna de numa [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Este despre varcolaci si vampiri ! Tin sa va spun ca acest fic va avea partea II-a
Sper sa va placa [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

M-am indragostit de un varcolac !
Bella :

Toamna .... unul din anotimpurile mele preferate ! Frunzele galbene , maro si unele verzi cad din capoacii cei batrani , iar cerul plin de nori .
Ma numesc Bella . Am 19 ani , parul negru ca smoala si ochii caprui . Dar , voi nu stiti .. sunt varcolac ! Lidera unui trib !
Cand simtim pericolul ne transformam in lupi uriasi ! Omoram vampiri periculosi si de aceea traim in padure ! Avem case .... mari si mici !
Pot spune ca nu am avut intotdeauna o viata perfecta cum o au alti varcolaci .
Iubirea ... cuvantul acesta ..... nu stiu ce a insemnat pentru mine .
De cand mama mi-a spus ca sunt un varcolac , nu mai am o viata normala .
Traiesc cu mama si cu fratele meu mai mare , Riley . Are 20 de ani , parul blond si ochii verzi .
Acest trib il conduce si el , uneori .
Ma gandesc ce prietenii mai are Riley .
Dar sirul gandurilor imi este stricat de catre Seth ! Se pare ca Seth s-a transformat in varcolac !
Inseamna ca sunt probleme !
Seth face parte din tribul meu , este un baiat de 22 de ani si este prietenul lui Riley .
Cand este transformat in lup , are culoarea neagru si ochii verzi .
Fratele meu , imi spune ca mama si ceilalti au probleme .

- Ramai aici cu Seth ! Ma duc dupa intariri !

N-a mai spus nimic , ci doar s-a transformat in lup si a plecat adanc in padure .
Seth se uita la mine , apoi se transforma-se inapoi in om .
Aceasta imi spuse :

- Bella , n-ai de ce sa-ti faci griji ! Sunt sigura ca Riley se descurca ! Mai ales ca a mai adus intariri !
- Poate ca ai dreptate !

Am mai vorbit putin , dar peste cate-va minute apare Charlie . Charlie este noul membru al tribului . Are 19 ani , parul negru ca smoala si ochi tot negri . Acesta era transformat in lup , deoarece el era in lupta cu fratele meu .
Acesta isi i-a forma umana , si-mi spune :

- Bella ! Mama ta este moarta ! Au omorat-o vampirii !
- Nu , nu , nu se poate ! Ce s-a intamplat ? Lacrimile au inceput sa-mi curga , iar eu mi-am spus in minte ca-i voi omori pe vampiri .
- S-a luptat cu un vampir si a sarit inca un vampir pe ea si i-a rupt coloana vertebrala si gatul .
- Seth , ma duc acolo !
- Nu poti ! Fratele tau ..

N-am mai stat pe ganduri , m-am transformat in lup .
si am plecat cu Seth si Charlie pe urmele mele , la fel de furiosi .

" Aveti grija , vampirasilor ! "

Cand am ajuns la locul unde era lupta , in fata noastra era o piatra . Am sarit peste i-a , iar cand unul dintre vampiri si-au intors capul , i-am dat cu laba mea uriasa peste cap de l-am spart . Capul sau s-a facut scrum la fel si tot corpul .
Toti vampiri au sarit pe mine , Seth si Charlie .
Dar , cand unul dintre ei , era sa ma omoare , il vad pe Riley cum la muscat de cap si a murit " Domnul Vampir " .
Acesta se uita la mine si se transforma la loc in om , la fel ca si ceilalti .

- Bell , de ce ati venit ?
- Am auzit ce s-a intamplat cu mama ! De ce ?
- Nu am putut sa o mai salvam ! imi spune un baiat din celalalt trib , care ne-a ajutat .
- Bine , Bella , ei sunt : Sam liderul celuilalt trib , Harry , Jake cel mai tanar din trib si Loly sora lui Harry rautacioasa haitei .

Am facu cunostinta cu ei , dar Jake mi-a dat un fior ! Cred , cred ca m-am indragostit de un alt varcolac .
Sa trecem la subiect .
Ma uit la Sam si-l provoc la o lupta ca intre lupi , iar acesta accepta .
Ne luam forma de lup , iar Riley ne spune ca putem incepe .
Am continuat cu bataia pana cand am castigat .
Acesta a ramas mut de uimire .
Iar Jake imi spune ca un lup ca mine este foarte periculos .
Riley le-a spus celeilalte haite sa ramana la noi , pentru ca , vampiri hoinaresc peste tot si este foarte periculo pentru ei .
Eu n-am mai stat cu ei si am plecat impreuna cu Seth prin padure .
L-am intrebat daca a avut parte de suferinta si de iubire .
De pace si liniste .
In minte imi venea un lucru spus de mama cand aveam 10 ani .

Flashback

Eram intr-o padure si culegem cati-va trandafir foarte rari gasiti in paduri .
Dar cand sa culeg , ma intep intr-un trandafir , iar sangele nu inceteaza sa apara .
Lacrimile au inceput sA curga pe obrazul meu fin , nu plangem de durere , si de tristete .
Tatal meu se intepase intr-un trandafir otravitor si a plecat de pe acest pamant .
Mama se uita la mine si-mi spus o zicala compusa de ea

" Intepatura unui trandafri
Poate duce la moarte si la viata
Intepatura unui trandafir ca sangele
Iti da putere si speranta de-a trai
Iar cand ai un vis...
Merita sa-l duci la bun sfarsit . "

End flashback

Imi este dor de vocea melodioasa a mamei .
Ma gandesc la suferinta , la iubire .
Dar sirul gandurilor este intrerupt de ......


Sper ca va placut primul capitol

Sus In jos
Dєүυ ♥
Membru onorabil
Membru onorabil
Dєүυ ♥


Scorpion Bivol
Reputatie : : 7
Mesaje : 544
Data de inscriere : 11/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Soul Society

Saga Amurg  Empty
MesajSubiect: Re: Saga Amurg    Saga Amurg  I_icon_minitimeSam Noi 05, 2011 1:16 am

Mie mi-a placut capitolul si imi place ca esti fan Twilight,asa-i?
Si eu sunt fan, mare fan si a cartilor si a filmelor! fuu

1.Povestea:Originala, imi place ficul si imi place Bella ca si varcolac, deci cred ca ii sta mai bine ca vampir.
2.Descrierea:Cum am mai spus si la celalalt fic, descrie mai mult sentimentele, locurile le-ai descris destul de bine.
4.Prezentare:Banala "Buna ma numesc...."
5.Ortografie:Aici ai nota 10+, ca te fiecare data, ai pus virgulele unde trebuie si nici o greseala de tastare observata de mine.
6.Vocabular:10+
7.Intamplarile se petrec prea repede, mult prea repede.
8.Dialog:Nu este sec, dar incearca sa-l transformi in naratiune.
9.Aspect:Frumos.

Imi plac ideile tale, esti originala si admir asta! blushin`
Sa pui urmatorul repede si sa fie mult mai bun. rugaminte
cius
Sus In jos
Br0cKyY
Membru senior
Membru senior
Br0cKyY


Fecioara Sobolan
Reputatie : : 3
Mesaje : 295
Data de inscriere : 04/11/2011
Varsta : 27
Localizare : Ghici ... :))

Saga Amurg  Empty
MesajSubiect: Re: Saga Amurg    Saga Amurg  I_icon_minitimeSam Noi 05, 2011 7:53 am

Ms de comm Shizuka , next-ul nu stiu , poate vine azi sau maine , nu stiu sigur of

ByeBye cius
Sus In jos
AncaSmile
Membru fidel
Membru fidel
AncaSmile


Capricorn Sobolan
Reputatie : : 3
Mesaje : 363
Data de inscriere : 21/09/2011
Varsta : 27
Localizare : ^^HoRoShimmA LoVvv^^

Saga Amurg  Empty
MesajSubiect: Re: Saga Amurg    Saga Amurg  I_icon_minitimeVin Noi 18, 2011 8:57 am

YEy !!! unn fan vampiri xD xD

E foarte frumoasa povestea >> si m` a facut sa vreau mai mult asa ca fa bne si pune nextu`

Intrebare : Ai vrea sa fii vampir fuu fuu fuu ? daca da dc ?
PS: e om intrebare asa mai cu rost mai fara rost >sper ca nu te deranjeaza
Sus In jos
Electra :3
Mascota forumului
Mascota forumului
Electra :3


Sagetator Sobolan
Reputatie : : 5
Mesaje : 898
Data de inscriere : 04/10/2011
Varsta : 27
Localizare : Narnia?

Saga Amurg  Empty
MesajSubiect: Re: Saga Amurg    Saga Amurg  I_icon_minitimeMar Noi 22, 2011 10:57 am

Heii daraga meaa!:x
What fic! Iiinteresting!:)))
E foarte interesant, insa dialogul alacela nu e sec dar ar fi dat mai bine in naratiune! Nuy te supara asta e unica mea parere!
Te pup si asteptam neeext!>:]
Sus In jos
http://twinkle-tears.tumblr.com
Cici TFK
Membru nou
Membru nou
Cici TFK


Capricorn Caine
Reputatie : : 0
Mesaje : 14
Data de inscriere : 29/11/2011
Varsta : 29
Localizare : In coltul intunecat al casei! XD

Saga Amurg  Empty
MesajSubiect: Re: Saga Amurg    Saga Amurg  I_icon_minitimeMar Noi 29, 2011 1:44 pm

Draga mea @BadGirl,

Interesant fic, desi ar fi fost mai interesant cu mai multa naratiune!

Parerea mea! Acum nu te supara!

Astept continuarea!
Sus In jos
Br0cKyY
Membru senior
Membru senior
Br0cKyY


Fecioara Sobolan
Reputatie : : 3
Mesaje : 295
Data de inscriere : 04/11/2011
Varsta : 27
Localizare : Ghici ... :))

Saga Amurg  Empty
MesajSubiect: Re: Saga Amurg    Saga Amurg  I_icon_minitimeJoi Dec 01, 2011 5:07 am

Nu m-am suparat , ba chiar ma bucur ca mi-ati spus . Next-ul , nu stiu cand il voi pune .
Sus In jos
♀ ℓuciƒєєя ♀
Administrator
Administrator
♀ ℓuciƒєєя ♀


Scorpion Pisica
Reputatie : : 2
Mesaje : 383
Data de inscriere : 10/07/2011
Varsta : 24
Localizare : La măta !

Saga Amurg  Empty
MesajSubiect: Re: Saga Amurg    Saga Amurg  I_icon_minitimeVin Ian 06, 2012 1:37 am

Buna draga mea . :* Un alt fic vad . laugh , hmm , im pare cunoscut. laugh Ma rog , mai bine trec la enunturile esentiale decat sa lungesc acest lung si monoton comentariu . T.T Let's start !!
Povestea este destul de originala , banuiesc ca e inspirata din Twilight , dar am observat ca ai schimbat povestea. Deci e bine . ^.^ Imi place ca actiunea s-a desfasurat intr-un mod linistit , dar te rog ceva : Adauga mai multa descriere si lepada-te [ mno , nu e ca si cum as zice '' Lepada-te de Satana laugh , dar sa nu zic sa te '' descotorosesti " o.o ] de acel dialog. Apreciez ca capitolul e destul de lung , cred ca ai muncit destul de mult pe el , bravo . :* Astept capitolul urmator sa vad ce se mai intampla. Ceawles !!
Sus In jos
https://devilchildrens.forumgratuit.ro
Myiu Phantomhive
Sebastians' Wife
Sebastians' Wife
Myiu Phantomhive


Balanta Sobolan
Reputatie : : 3
Mesaje : 187
Data de inscriere : 11/07/2011
Varsta : 27
Localizare : Haha ma faci sa rad :|

Saga Amurg  Empty
MesajSubiect: Re: Saga Amurg    Saga Amurg  I_icon_minitimeDum Ian 29, 2012 11:46 am

Acest fic este inchis!
Sus In jos
http://myiu123.deviantart.com/
Continut sponsorizat





Saga Amurg  Empty
MesajSubiect: Re: Saga Amurg    Saga Amurg  I_icon_minitime

Sus In jos
 
Saga Amurg
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀ :: Fan Zone ! :: x Fan fiction x :: Fan ficuri in desfasurare . :: Personaje din alte anime-uri-
Mergi direct la: