♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀
Bună !! Mulţumim că ai ales să vizitezi acest minunabil forum !! Ai multe de văzut !! Dacă ai cont aici , conectează-te , dacă nu dar vrei să îţi faci , foarte simplu !! Da click pe '' înregistrare '' .

Cu drag ,
Shiba x3
♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀
Bună !! Mulţumim că ai ales să vizitezi acest minunabil forum !! Ai multe de văzut !! Dacă ai cont aici , conectează-te , dacă nu dar vrei să îţi faci , foarte simplu !! Da click pe '' înregistrare '' .

Cu drag ,
Shiba x3
♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀


 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Leoaica isi apara intotdeuna puii

In jos 
+2
Dєүυ ♥
Br0cKyY
6 participanți
AutorMesaj
Br0cKyY
Membru senior
Membru senior
Br0cKyY


Fecioara Sobolan
Reputatie : : 3
Mesaje : 295
Data de inscriere : 04/11/2011
Varsta : 27
Localizare : Ghici ... :))

Leoaica isi apara intotdeuna puii Empty
MesajSubiect: Leoaica isi apara intotdeuna puii   Leoaica isi apara intotdeuna puii I_icon_minitimeSam Noi 05, 2011 10:38 am

Capitolul 1

Sakura


Caldura invaluitoare din Safari este ca si-n desert .
Sunt o leoaica , la care nu ii este teama de pericol .
Doar de iubire .
Mie teama sa cunosc iubirea .
Doar odata am cunoscut iubirea , dar , mi-a fost luata . Mi-a fost luata de vanatorii de lei .
Urma ca eu cu Oscar sa avem pui , dar , la sperietura pe care am facut-o , atunci cand l-au impuscat pe Oscar , am pierdut puii .
Lui Oscar ii se mai spunea : "Oscar , leul mortii " , odata am auzit de la un leu ca , "Iubirea uneori lasa rani adanci " . Si avea dreptate . Am simtit tristete .

Flashback
De ce ? ...vesnica intrebare .
Oare mai are rost ceva in viata asta , daca tu nu esti langa mine ? Oare poate iubi cineva un leu asa cum te iubesc eu pe tine ? ...cred ca e greu de raspuns . Poate nu eram facuti unul pentru celalalt ... dar atunci , de ce ne-am intalnit ? De ce a trebuit sa vii in viata mea , daca tu m-ai parasit ?
Inima imi spune ca tu nu ai vrut asta , iar eu te voi iubi mereu .
Te iubesc si vei fi mereu in sufletul meu , iar orice s-ar intampla , tu vei ramane prima mea dragoste !
End flashback

Cand l-am vazut mort in fata mea , am inceput sa alerg spre ei , cu gandul sa-i omor .
Eram atat de nervoasa , incat nu mai conta nimic . Odata ajunsa aproape de ei , mi-am luat avant si am sarit pe ei .
I-am omorat .
M-am uitat la sufletele lor neinsufletite , iar apoi , m-am apropiat de Oscar .
M-am lasat jos langa el , si am inceput sa vars lacrimi .

Visuri , amintiri si cuvinte nerostite au disparut in noapte , la fel cum ai plecat si tu , fara sa-ti pese de lacrimile mele .
Adio inger fara chip , ai plecat fara sa-ti privesti urma , dar mi-au ramas amintirile , clipe de neuitat , cele mai frumoase momente de pana acum .
Intotdeauna , inimii ii va lipsi iubirea ta .
Mereu iti va simti lipsa , chiar daca nu am sa te mai vad zambind , chiar daca nu am sa te mai vad venind , chiar daca amintirile au ramas de acum cu mine .
Chiar daca nu te mai pot intalni , chiar daca nu te voi mai vedea , vei ramane mereu slabiciunea mea .
Vei fi mereu zambetul meu din fiecare dimineata , soaptele din noapte care ma vor face sa iubesc urmatoare zi , lacrimile ce vor curge pe blana mea cand voi zambi .
Si daca voi pleca departe de locurile care imi amintesc de tine , chipul tau va fi mereu in nima mea , ca un tatuaj .

Trecand peste toate , lasand dupa soapte , noapte de noapte , gandindu-ma la moarte , las amintiri prin fapte distanta ne desparte , dar poate ... voi reusi sa nu-ti uit iubirea .

Dupa o saptamana

A trecut o saptamana de gand a fost ucis Oscar . Cu greu am reusit sa trec peste asta . Acum am parte de prieteni . O mai am pe mama . Care este intotdeauna aproape de mine si imi este aproape la bine si la rau .
In aceea saptamana , eu cu mama , mergeam pe o poteca , care ducea spre o campie .
Am ajuns , iar eu am intrebat-o pe mama cum a murit tatal meu .

- Pai , inainte sa te nasti tu , il aveam pe fratele tau , Chaka .

Flashback
Intr-o zi , Scar se apropie de Chaka .
- Tatal tau are o surpriza pentru tine , spuse el .
Scar il conduse pe puiul de leu inauntrul unui defileu cu pereti abrupti .
- O sa-mi placa surpriza , unchiule Scar ?
- Chaka , o sa mori de placere . Acum trebuie sa astepti aici , spuse Scar , lasandu-l acolo pe Chaka .
............
Nu departe de locul unde astepta Chaka , pastea o cireada de gnu . Aproape de cireada , asteptau trei hiene . Dar ele asteptau un semnal de la Scar .
Shenzi il vazu prima .

- Uite-l ! Hai !

Hienele alergara catre cireada de gnu . Simtind pericolul . animalele se speriara si o rupsera la fuga in defileu , direct inspre Chaka .
In apropiere , tatal lui Chaka si Zazu observara praf ridicandu-se din defileu .

- Stapane ! striga Zazu , aparand din spatele unei stanci . Repede ! Goana ! Chaka-i acolo !
Fara sa gandeasca la propria siguranta , regele leu sari in defileu si-l insfaca pe Chaka din calea copitelor mortale .
Regele sari pe o margine de stanca si-l puse jos pe Chaka . Deodata , simti stanca faramandu-i-se sub labe .

- Frate.,..ajuta-ma ! il ruga el pe Scar .

Scar se intinse catre fratele sau si-l trase mai aproape .

- Sa traiasca Regele ! sopti el , si-i dadu drumul .

Mufasa aluneca si disparu in multimea de animale in miscare .
End flashback

- Nu-mi vine sa cred ! Scar l-a omorat pe tata !
- Linisteste-te ! Scar e mort ! Datorita fratelui tau , care acum , are o familie .

Ma uit la mama cu putina usurare , dar dintr-o data apare Chaka .
Ma uit la el , gandindu-ma la povestea spuse de mama .
"Deci asa a murit tata ."

- Aaa ... mama ? Unde e Scar acum ?
- L-a omorat fratele tau , Chaka .
- Serios ? Fratioare , chiar esti special .


cam atat , sper sa va placa .
Stiu ca este scurt dar n-am avut inspiratie .
Uita-ti poze :[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Sakura

Sus In jos
Br0cKyY
Membru senior
Membru senior
Br0cKyY


Fecioara Sobolan
Reputatie : : 3
Mesaje : 295
Data de inscriere : 04/11/2011
Varsta : 27
Localizare : Ghici ... :))

Leoaica isi apara intotdeuna puii Empty
MesajSubiect: Re: Leoaica isi apara intotdeuna puii   Leoaica isi apara intotdeuna puii I_icon_minitimeMar Noi 08, 2011 4:17 am

Astept comm-uri .
Nu ma lasati cu ochii-n soare of
Sus In jos
Dєүυ ♥
Membru onorabil
Membru onorabil
Dєүυ ♥


Scorpion Bivol
Reputatie : : 7
Mesaje : 544
Data de inscriere : 11/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Soul Society

Leoaica isi apara intotdeuna puii Empty
MesajSubiect: Re: Leoaica isi apara intotdeuna puii   Leoaica isi apara intotdeuna puii I_icon_minitimeMar Noi 08, 2011 6:09 am

Scz ca am ajuns tarziu, dar ma preocupa prea tare scoala...... of

1.Povestea:Este originala si este prima data cand vad un fic cu animale.Imi place! fuu
2.Descrierea:Ai avut catva si buna, dar in unele parti mi se pare ca descrierea seamana cu o poezie, rimeaza unele cuvinte, dar asta nu e rau.
3.Ortografie: nu am observat nici o greseala, dar....."Sufletele lor neinsufletite" cum vine asta? hmm Nu are nici o logica.Nu mai bine ai scrie "Corpurile lor neinsufletite"?Cred ca suna mai bine wink

In rest nu am ce comenta, imi place ficul si astept si urmatorul capitol. cius
Sus In jos
Fairy
Membru fidel
Membru fidel
Fairy


Rac Bivol
Reputatie : : 4
Mesaje : 409
Data de inscriere : 07/11/2011
Varsta : 26
Localizare : Sub masa !!!

Leoaica isi apara intotdeuna puii Empty
MesajSubiect: Re: Leoaica isi apara intotdeuna puii   Leoaica isi apara intotdeuna puii I_icon_minitimeMar Noi 08, 2011 12:24 pm

Probabil nu ar trebui sa comentez fiindca nu am scos nici un fic "pe piata" deocamdata,dar nu ma pot abtine.

1.Ai avut ceva repetitii care erau cam deranjante(adica sunt si repetitii care intaresc un lucru,o situatie etc.)
2.Poveste nu e mega originala fiindca e clar ca ai luat o parte din actiune din Simba Regele Leu(cred ca asa se chema-a fost desenul meu fav de cand eram mica :D ) dar ai transformat-o cu personajele tale
3.Ok,unele chestii au rimat dar din punctul meu de vedeere epicul nu ar trebui amestecat cu liricul,ci scoase fiecare in patratica lui(sper ca ai inteles la ce ma refer).
4.Mai lucreaza pe descrierea unui lucru.Actiunea a fost prea rapida,imaginea imi fugea pur si simplu prin fata ochilor o data cu trecerea fiecarei propozitii.
5.Ar mai fi cateva lucruri dar dupa toate ficul e dragutz.E munca ta si trebuie sa fi mandra cu ea. :D


Ok te pupicesk bye bye
Sus In jos
http://www.likenaruto.com/
Br0cKyY
Membru senior
Membru senior
Br0cKyY


Fecioara Sobolan
Reputatie : : 3
Mesaje : 295
Data de inscriere : 04/11/2011
Varsta : 27
Localizare : Ghici ... :))

Leoaica isi apara intotdeuna puii Empty
MesajSubiect: Re: Leoaica isi apara intotdeuna puii   Leoaica isi apara intotdeuna puii I_icon_minitimeVin Noi 18, 2011 4:10 am

Ms de comm-uri dragelor , next-ul il pun luni .
Sus In jos
AncaSmile
Membru fidel
Membru fidel
AncaSmile


Capricorn Sobolan
Reputatie : : 3
Mesaje : 363
Data de inscriere : 21/09/2011
Varsta : 27
Localizare : ^^HoRoShimmA LoVvv^^

Leoaica isi apara intotdeuna puii Empty
MesajSubiect: Re: Leoaica isi apara intotdeuna puii   Leoaica isi apara intotdeuna puii I_icon_minitimeVin Noi 18, 2011 8:46 am

10 ++ pentru originalitate >:D< .E interesant ficu` cu animale fuu .Aseteptam nextu` pe luni cius
Sus In jos
Br0cKyY
Membru senior
Membru senior
Br0cKyY


Fecioara Sobolan
Reputatie : : 3
Mesaje : 295
Data de inscriere : 04/11/2011
Varsta : 27
Localizare : Ghici ... :))

Leoaica isi apara intotdeuna puii Empty
MesajSubiect: Re: Leoaica isi apara intotdeuna puii   Leoaica isi apara intotdeuna puii I_icon_minitimeSam Noi 19, 2011 1:15 pm

Ms de comm Anku-chan cius
Sus In jos
Electra :3
Mascota forumului
Mascota forumului
Electra :3


Sagetator Sobolan
Reputatie : : 5
Mesaje : 898
Data de inscriere : 04/10/2011
Varsta : 27
Localizare : Narnia?

Leoaica isi apara intotdeuna puii Empty
MesajSubiect: Re: Leoaica isi apara intotdeuna puii   Leoaica isi apara intotdeuna puii I_icon_minitimeDum Noi 27, 2011 5:27 am

Ieii SAkura leoaica! Rwaaar!!=p~~~~!!!

Ce idee "trasnita" Chiar imi place!

Chiar nu am mai vazut`o pe SAkura in varianta asta! Stiam ca e o leoaica dar asta e super tare!

Un singur lucru mai am de zis: Vreau next Rwaaar!! =]]
Sus In jos
http://twinkle-tears.tumblr.com
Myiu Phantomhive
Sebastians' Wife
Sebastians' Wife
Myiu Phantomhive


Balanta Sobolan
Reputatie : : 3
Mesaje : 187
Data de inscriere : 11/07/2011
Varsta : 27
Localizare : Haha ma faci sa rad :|

Leoaica isi apara intotdeuna puii Empty
MesajSubiect: Re: Leoaica isi apara intotdeuna puii   Leoaica isi apara intotdeuna puii I_icon_minitimeSam Dec 17, 2011 10:38 am

Ila nu ai voie sa lasi critica, pentru ca nu esti in comisie, si anka lasa te rog commuri mai lung cum scrie si in regulament
"Orice comentariu la FAN-FIC care are mai putin de 3 randuri i se va sterge mesajul si va primi un advertisment ."
Sus In jos
http://myiu123.deviantart.com/
Fairy
Membru fidel
Membru fidel
Fairy


Rac Bivol
Reputatie : : 4
Mesaje : 409
Data de inscriere : 07/11/2011
Varsta : 26
Localizare : Sub masa !!!

Leoaica isi apara intotdeuna puii Empty
MesajSubiect: Re: Leoaica isi apara intotdeuna puii   Leoaica isi apara intotdeuna puii I_icon_minitimeSam Dec 17, 2011 10:40 am

Scuze Myiu eram la inceput si inca nu inca citisem regulile de la un capat la altul...

Dupa ce am citit mi-am dat seama ca nu trebuia sa las critica, insa nu am mai editat!
Sus In jos
http://www.likenaruto.com/
Br0cKyY
Membru senior
Membru senior
Br0cKyY


Fecioara Sobolan
Reputatie : : 3
Mesaje : 295
Data de inscriere : 04/11/2011
Varsta : 27
Localizare : Ghici ... :))

Leoaica isi apara intotdeuna puii Empty
MesajSubiect: Re: Leoaica isi apara intotdeuna puii   Leoaica isi apara intotdeuna puii I_icon_minitimeMar Dec 20, 2011 5:53 am

Scuzati-ma , dar nu prea am timp sa fac next-ul . Cred ca-l pun peste cateva zile wink
De Craciun . Cum zice profa de romana : "De Craciun la unii le fac cadou o nota de 2 " xD
Sus In jos
Electra :3
Mascota forumului
Mascota forumului
Electra :3


Sagetator Sobolan
Reputatie : : 5
Mesaje : 898
Data de inscriere : 04/10/2011
Varsta : 27
Localizare : Narnia?

Leoaica isi apara intotdeuna puii Empty
MesajSubiect: Re: Leoaica isi apara intotdeuna puii   Leoaica isi apara intotdeuna puii I_icon_minitimeMar Dec 20, 2011 9:14 am

Aloo` Denisa tu esti , nu cu acest nume nou? laugh
Te rog intra la anunturi si anunta ca ti`ai schimba nick name`ul ca sa nu te incurce lumea!
Aaa si hai cu nextul ala odata ca fierb aici!!
Mai daca nu face toata lumea asa!! laugh--> si eu dar nu asta era ideea
Sus In jos
http://twinkle-tears.tumblr.com
Continut sponsorizat





Leoaica isi apara intotdeuna puii Empty
MesajSubiect: Re: Leoaica isi apara intotdeuna puii   Leoaica isi apara intotdeuna puii I_icon_minitime

Sus In jos
 
Leoaica isi apara intotdeuna puii
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀ :: Fan Zone ! :: x Fan fiction x :: Fan ficuri in desfasurare . :: Naruto fics-
Mergi direct la: