♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀
Bună !! Mulţumim că ai ales să vizitezi acest minunabil forum !! Ai multe de văzut !! Dacă ai cont aici , conectează-te , dacă nu dar vrei să îţi faci , foarte simplu !! Da click pe '' înregistrare '' .

Cu drag ,
Shiba x3
♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀
Bună !! Mulţumim că ai ales să vizitezi acest minunabil forum !! Ai multe de văzut !! Dacă ai cont aici , conectează-te , dacă nu dar vrei să îţi faci , foarte simplu !! Da click pe '' înregistrare '' .

Cu drag ,
Shiba x3
♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀


 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Povestea unui cerb

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Br0cKyY
Membru senior
Membru senior
Br0cKyY


Fecioara Sobolan
Reputatie : : 3
Mesaje : 295
Data de inscriere : 04/11/2011
Varsta : 27
Localizare : Ghici ... :))

Povestea unui cerb Empty
MesajSubiect: Povestea unui cerb   Povestea unui cerb I_icon_minitimeMier Noi 09, 2011 12:44 pm

Este filmul Bambi , dar personajele sunt din Naruto . Sper sa va placa .

Capitolul 1

Soarele diminetii aparu pe cer , iar vietuitoarele padurii se trezira si-si dadura seama ca iarna luase sfarsit . Pasarelele ciripeau in cuiburi , poftind la boabe . Soriceii alergau prin iarba inalta , scaldandu-se in picaturile de roua . Veveritele iesira din vizuini si se catarara in copaci sa se joace . Toata lumea era incalzita de rasaritul soarelui .

Un animal fericit , un iepuras pe nume Naruto , sarea si topaia prin padure , strigand in gura mare catre celelalte vietuitoare .

- Trezeste-te prietene Kakashi ! Aduc vesti bune !
Apoi lovi cu piciorul din spate o buturuga si zise :
- Ascultati , voi toti , s-a adeverit . S-a nascut un nou print !

Animalele se adunara repede intr-un crang luminat de soare , unde statea mama ciuta impreuna cu puiul ei .

- Este un eveniment extraordinar , spuse Kakashi . Felicitari , doamna !

Mama isi mangaie puiul cu nasul si spuse cu blandete :

- Trezeste-te scumpul meu . Avem musafiri .

Toate animalele zambiri prietenoase catre micul animal si rostira :

- Buna , micule print !

Micul print incerca sa se ridice si sa-si salute invitatii . Dar picioarele lui lungi si subtiri se clatinara , iar el se balangani si se legana si se aseza inapoi !

- C-am impleticit , nu-i asa ? rase Kakashi , sarind mai aproape ca sa se uite bine la micul cerb . Cum o sa-l heme ?

Ciuta privi dragastos catre puiul ei si spuse :

- Cred ca o sa-l cheme Sasuke .

Dupa un timp lung .

Timpul trecu , iar Sasuke se facu mai mare si mai puternic . Fiecare zi era plina de surprize nemaipomenite , iar Sasuke de-abia astepta sa vada ce urma sa se-intample si se cunoasa toate animalele .


- Buna dimineata , micule print , spuse intr-o dimineata mama Liliac .

- Buna dimineata , micule print , zisera si copilasii ei , iar Sasuke trebui sa se rasuceasca in toate partile ca sa-si salute noii prieteni .

-Buna dimineata , Sasuke , striga o cartita inainte sa dispara in vizuina sa intunecata . Sasuke urmari santul facut de cartita incercand sa zareasca micul animal gras si paros , dar picioarele sale lungi se impiedicara unul de celalalt , iar Sasuke ateriza cu un zgomot asurzitor pe pamant .

Dupa ce i-a pierdut urma cartitei , dintr-o data se auzi o voce :

- A cazut cumva micul print ? intreba ......................................................................................................



Sper sa va placa . Astept comm-uri , critici si pareri .

ByeBye[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Electra :3
Mascota forumului
Mascota forumului
Electra :3


Sagetator Sobolan
Reputatie : : 5
Mesaje : 898
Data de inscriere : 04/10/2011
Varsta : 27
Localizare : Narnia?

Povestea unui cerb Empty
MesajSubiect: Re: Povestea unui cerb   Povestea unui cerb I_icon_minitimeDum Noi 20, 2011 11:38 am

Interesant..Vad ca`ti plac animalele!

Iiinteresting:))

Nu prea am de comentat!
Sus In jos
http://twinkle-tears.tumblr.com
Iuli-chan
Membru
Membru
Iuli-chan


Varsator Dragon
Reputatie : : 0
Mesaje : 58
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 24
Localizare : Zalau

Povestea unui cerb Empty
MesajSubiect: Re: Povestea unui cerb   Povestea unui cerb I_icon_minitimeLun Noi 21, 2011 6:44 am

hey , deni , am citit primul capitol si este foarte frumos .
Astept Next-ul , repede
Sus In jos
Myiu Phantomhive
Sebastians' Wife
Sebastians' Wife
Myiu Phantomhive


Balanta Sobolan
Reputatie : : 3
Mesaje : 187
Data de inscriere : 11/07/2011
Varsta : 27
Localizare : Haha ma faci sa rad :|

Povestea unui cerb Empty
MesajSubiect: Re: Povestea unui cerb   Povestea unui cerb I_icon_minitimeDum Ian 29, 2012 11:42 am

Acest fic este inchis!
Sus In jos
http://myiu123.deviantart.com/
Continut sponsorizat





Povestea unui cerb Empty
MesajSubiect: Re: Povestea unui cerb   Povestea unui cerb I_icon_minitime

Sus In jos
 
Povestea unui cerb
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Ghidul unui membru nou pe forum .

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀ :: Fan Zone ! :: x Fan fiction x :: Fan ficuri in desfasurare . :: Naruto fics-
Mergi direct la: