♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀
Bună !! Mulţumim că ai ales să vizitezi acest minunabil forum !! Ai multe de văzut !! Dacă ai cont aici , conectează-te , dacă nu dar vrei să îţi faci , foarte simplu !! Da click pe '' înregistrare '' .

Cu drag ,
Shiba x3
♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀
Bună !! Mulţumim că ai ales să vizitezi acest minunabil forum !! Ai multe de văzut !! Dacă ai cont aici , conectează-te , dacă nu dar vrei să îţi faci , foarte simplu !! Da click pe '' înregistrare '' .

Cu drag ,
Shiba x3
♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀


 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Aud vibrand vocea ta in toate zgomotele lumii.[+16]

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
~ baby strumf ♥
Membru nou
Membru nou
~ baby strumf ♥


Gemeni Tigru
Reputatie : : 0
Mesaje : 11
Data de inscriere : 13/11/2011
Varsta : 25
Localizare : In your heart

Aud vibrand vocea ta in toate zgomotele lumii.[+16] Empty
MesajSubiect: Aud vibrand vocea ta in toate zgomotele lumii.[+16]   Aud vibrand vocea ta in toate zgomotele lumii.[+16] I_icon_minitimeDum Noi 13, 2011 6:29 am

Este un fic in colaborare cu surioara mea Mia .
Speram sa va placa .
Fara alte introduceri ...





~Capitolul 1~


Sakura POV:



Stau pe balconul camerei mele si privesc in gol . Ma simt ca o fantoma in lumea asta , nu pot sa fac nimic cum trebuie si trebuie sa ii mint pe toti din jurul meu . Lumina lunii imi lumineaza chipul alb ca spuma laptelui pe care se preling usor cateva lacrimi cristaline . De fiecare data ma intreb cum am ajuns in situatia asta si de ce Dumnezeu m-a ales pe mine sa fac treaba murdara a alcuiva . Nu il condamn pentru ca este cel care m-a luat in grija si m-a crescut , insa tot ma simt ca a treia roata din acest joc in care nu vroiam sa intru .
Mai privesc odata cerul instelat dupa care intru in camera . Luna era cea care lumina incaperea intunecoasa in care stau mereu . Sunt ca un spirit ratacit care cauta lumina si pace . Imi intorc robotic corpul spre stanga vazandu-mi reflexia in oglinda . Parul meu roz ca si florile de cires era ravasit si lipsit de stralucire . Ochii mei verzi ca smaraldele nu mai erau aceesi ca si inainte , erau tristi , fara culoare . Lumina lunii imi lumina jumatate din chip , amintindu-mi acea zi blestemata in care tot cosmarul asta a inceput .

*FlashBack*:

Stateam in ploaie si plangeam . Lacrimile mele cristaline si amare provocate de moarte parintilor mei se prelingeau usor pe chipul meu angelic si usor imbujorat de la frig . Stateam ghemuita , bratele mele strangand cu putere genunchi la piept pentru a-mi produce caldura , dar degeaba . Un vant puternic isi face aparitia facandu-mi cateva suvite din par sa zboare libere in bataia acestuia . O persoana necunoscuta mie apare in fata mea uitandu-se la mine cu multa ura . Chipul ii era jumatate in intuneric iar jumatate era luminat de razele lunii . Avea o pelerina lunga neagra cu modele de norisori rosi conturati cu alb iar parul roscat si scurt zburda in adierea lina a vantului . Privirea mea era indreptata spre chipul lui putin speriata .

-Daca vi cu mine vei avea tot ce-ti doresti , daca nu , vei ramane aici si vei muri de foame si frig ! imi spune el cu ura

Acea voce glaciala imi provoca o multime de fiori . Corpul meu tremura iar frica punea treptat stapanire pe mine . Nici nu asteapta sa dau un raspuns , vine cu pasi marunti si apasati spre mine . Cu fiecare pas pe care il facea eu ma indepartam pana cand spatele meu face contact cu un perete rece nemaiputand sa inaintez . Il vad cum zambeste diabolic ajungand in dreptul meu . Ma prinde de mana dreapta si disparem intr-un nor de fum .
Aparem intr-un fel de ascunzatoare intunecata . Holurile ascunzatoarei erau lungi si cu greu luminate de catre niste torte , avand o atmonsfera stranie . Ma tragea brutal de mana mea fina indreptandu-ne spre o usa mare si neagra . Cand ajungem in dreptul ei , deschide usa brutal cu piciorul aruncadu-ma inauntru intrand si el dupa mine inchizand usa in urma lui . In ochii lui se putea citii ura si dispret fata de mine , o faptura mica fata de el . Respiratia mea a devenit sacadata cand am vazut ca se indreapta spre mine . Ma prinde de guler si ma ridica la nivelul lui .

-Vei face tot ce iti spun eu daca nu vrei sa mori , ai inteles ? tipa el cat il timp plamanii , zguduindu-ma usor
-D-da . resusesc eu sa spun

Ma lasa jos si paraseste camera . Lacrimi cristaline si sarate se preling pe chipul meu .


*End FlashBack*

Din aceea zi viata mea s-a schimbat complet . Aveam doar 14 ani si eram atat de slaba . Au trecut patru ani de atunci , in prezent am 18 ani si sunt un membru al legendarei organizatii Akatsuki , iar aceea persoana care mi-a distrus viata este liderul acestei organizatii Pein . El mi-a dat misiunea sa spionez acest sat numit Konoha de care m-am atasat foarte mult . Mi-am facut prieteni aici si imi este foarte greu sa-i mint in legatura cu cine sunt eu cu adevarat . Ma bag in patul meu moale cu asternuturi albe . Acest clan care m-a luat in grija sub ordinele lui Pein este foarte iubitor cu mine , chiar daca au fost obligati sa se prefaca sa sunt neamuri cu mine si sa ma ia in grija tot s-au atasat de mine si eu de ei . Ma simt protejata aici chiar daca stiu ca sunt pazita non-stop de catre un spion de a lui Pein , iubesc acest clan de parca ar fi clanul din care am facut parte toata viata mea .
Privirea imi era indreptata spre tavan , iar mainile la ceafa . Mintea imi fuge repede la momentele fericite din copilarie de dinaintea mortii parintilor mei . Ma las prada somnului la un moment dat cazand intr-un somn fara vise .





Asta a fost , sper sa va placa .
Scuze de greseli si ca este scurt dar ma voi revansez eu .
Peace peace sign
Ja Ne ! cius


Ultima editare efectuata de catre ~ baby strumf ♥ in Lun Noi 14, 2011 10:54 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Dєүυ ♥
Membru onorabil
Membru onorabil
Dєүυ ♥


Scorpion Bivol
Reputatie : : 7
Mesaje : 544
Data de inscriere : 11/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Soul Society

Aud vibrand vocea ta in toate zgomotele lumii.[+16] Empty
MesajSubiect: Re: Aud vibrand vocea ta in toate zgomotele lumii.[+16]   Aud vibrand vocea ta in toate zgomotele lumii.[+16] I_icon_minitimeDum Noi 13, 2011 10:09 am

Primul tau fic pe acest forum, este foarte bun, imi place fuu
Povestea este interesanta, descriere de nota 10*, totul e perfect, dar un singur lucru mai am de adaugat:Cand scrii un nou capitol pui doar titlul in centru nu si restul(sper ca ai inteles ce am vrut sa spun wink )
Astept urmatorul capitol!
cius
Sus In jos
~ baby strumf ♥
Membru nou
Membru nou
~ baby strumf ♥


Gemeni Tigru
Reputatie : : 0
Mesaje : 11
Data de inscriere : 13/11/2011
Varsta : 25
Localizare : In your heart

Aud vibrand vocea ta in toate zgomotele lumii.[+16] Empty
MesajSubiect: Re: Aud vibrand vocea ta in toate zgomotele lumii.[+16]   Aud vibrand vocea ta in toate zgomotele lumii.[+16] I_icon_minitimeLun Noi 14, 2011 10:47 am

Stiu draga mea wink
Am mai facut ficuri si inca multe xD dar nu asta conteaza acum.
Multumesc pentru comentariu si o sa aduc nextul cat de repede pot blushin`
cius
Sus In jos
Br0cKyY
Membru senior
Membru senior
Br0cKyY


Fecioara Sobolan
Reputatie : : 3
Mesaje : 295
Data de inscriere : 04/11/2011
Varsta : 27
Localizare : Ghici ... :))

Aud vibrand vocea ta in toate zgomotele lumii.[+16] Empty
MesajSubiect: Re: Aud vibrand vocea ta in toate zgomotele lumii.[+16]   Aud vibrand vocea ta in toate zgomotele lumii.[+16] I_icon_minitimeLun Noi 14, 2011 10:56 pm

Vai , m-ai facut sa plang of
Imi placee mooolt capitolul 1 si astept ce se va intampla pe parcurs , am vazut ca este +16 , deci vor fi si ceva perversitati pe-acolo rugaminte
ASTEPT NEXTU dragelor

ByeBye cius
Sus In jos
AncaSmile
Membru fidel
Membru fidel
AncaSmile


Capricorn Sobolan
Reputatie : : 3
Mesaje : 363
Data de inscriere : 21/09/2011
Varsta : 27
Localizare : ^^HoRoShimmA LoVvv^^

Aud vibrand vocea ta in toate zgomotele lumii.[+16] Empty
MesajSubiect: Re: Aud vibrand vocea ta in toate zgomotele lumii.[+16]   Aud vibrand vocea ta in toate zgomotele lumii.[+16] I_icon_minitimeMier Noi 16, 2011 10:47 pm

Superb chapteru` da` e cam scurt \>> baga repede nextu` pls xD xD xD
Sus In jos
Myiu Phantomhive
Sebastians' Wife
Sebastians' Wife
Myiu Phantomhive


Balanta Sobolan
Reputatie : : 3
Mesaje : 187
Data de inscriere : 11/07/2011
Varsta : 27
Localizare : Haha ma faci sa rad :|

Aud vibrand vocea ta in toate zgomotele lumii.[+16] Empty
MesajSubiect: Re: Aud vibrand vocea ta in toate zgomotele lumii.[+16]   Aud vibrand vocea ta in toate zgomotele lumii.[+16] I_icon_minitimeDum Ian 29, 2012 11:40 am

Acest fic este inchis!
Motivul: Nu ai mai postat de ceva vreme si nici nu ai anuntat ca vrei o pauza sau ceva de genul!
Sus In jos
http://myiu123.deviantart.com/
Continut sponsorizat





Aud vibrand vocea ta in toate zgomotele lumii.[+16] Empty
MesajSubiect: Re: Aud vibrand vocea ta in toate zgomotele lumii.[+16]   Aud vibrand vocea ta in toate zgomotele lumii.[+16] I_icon_minitime

Sus In jos
 
Aud vibrand vocea ta in toate zgomotele lumii.[+16]
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀ :: Fan Zone ! :: x Fan fiction x :: Fan ficuri in desfasurare . :: Naruto fics-
Mergi direct la: