♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀
Bună !! Mulţumim că ai ales să vizitezi acest minunabil forum !! Ai multe de văzut !! Dacă ai cont aici , conectează-te , dacă nu dar vrei să îţi faci , foarte simplu !! Da click pe '' înregistrare '' .

Cu drag ,
Shiba x3
♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀
Bună !! Mulţumim că ai ales să vizitezi acest minunabil forum !! Ai multe de văzut !! Dacă ai cont aici , conectează-te , dacă nu dar vrei să îţi faci , foarte simplu !! Da click pe '' înregistrare '' .

Cu drag ,
Shiba x3
♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀


 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 The Last Song

In jos 
+2
AncaSmile
Electra :3
6 participanți
AutorMesaj
Electra :3
Mascota forumului
Mascota forumului
Electra :3


Sagetator Sobolan
Reputatie : : 5
Mesaje : 898
Data de inscriere : 04/10/2011
Varsta : 27
Localizare : Narnia?

The Last Song Empty
MesajSubiect: The Last Song   The Last Song I_icon_minitimeDum Noi 27, 2011 6:07 am

Salut!^^ Aici deLL care va aduce un nou fic care sper sa va placa. Stiu ca nu ma pricep insa nu ma las![Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
→Chapter one←




Noaptea isi face aparitia din nou si o ploaie calda de vara cade peste orasul meu. Se pare ca in seara asta imi aman planurile. Trag inca o data in mine din tigara cu gust dulceag.Fumul inecacios strecurandu-se printre buzele mele mari si carnoase asternandu-se peste aerul din camera. Privesc pe geam si vad ca cerul intunecat plange tot mai tare facandu-ma sa-mi para rau de el. Nici nu-mi mai amintesc cand am plans ultima oara. Incerc sa inlatur aceste ganduri intorcand privirea in camera mea de hotel in care sora mea mai mica doarme. Parul ei roscat ca focul imi aminteste de chipul mamei, iar atunci cand ma privesc in oglinda parca l-as vedea pe tata in fata mea. Ceasul bate ora 11:00 PM ceea ce inseamna ca mai am o ora de leneveala. Munca mea acum incepe asa ca hotaresc sa ma apuc sa ma pregatesc pentru job-ul meu nocturne. Arunc o privire in dulap si incep sa caut anapoda, pana la urma tintesc o pereche de jeansi negri, un tricou alb si vesnici mei skaterii mei albastrii. Dau o fuga la baie si incep sa-mi aranjez parul brunet dand cu gel prin el. Dupa 30 de minute ma mai uit odata la surioara mea si il “trezesc” si pe prietenul meu cel mai bun Jack`Daniel, basul meu. A fost langa mine timp de 8 ani. De cand mama si tata a plecat pe drumul spre Dumnezeu eu si sora mea am trait singuri doar din salariul meu. Parca si acum am in minte acele imagini de cosmar in care au murit parintii mei. Scenele cu sange rece au lasat rani asupra mea si a surioarei mele care avea dor 5 ani. Acum dupa 10 ani, draga mea Iva tocmai a inceput liceul, iar eu la cei 20 de ani ai mei traiesc din arta muzicala. Sperand mereu la o maine mai buna, casc si revin la viata de acum. Ultima mea lacrima si-a facut aparitia la moartea parintilor mei. Am jurat ca il voi gasi pe ucigasul cu parul lung si cicatrice pe fata, iar Dumnezeu si Diavolul imi sunt martori. Am multe vise mari, unul fiind sa pot crea pentru lumina ochilor mei o viata in care sa aibe totul, dar mai avem de asteptat. Cobor din camera incuind-o jos in fata hotelului. Ploaia se opreste, iar mirosul de aer curat imi ineaca caile respiratorii. O masina alba parcheaza in fata mea, iar dama blonda la propriu si tunas scurt de la volan ma invita inauntru. Sting tigara si o arunc jos. Urc in masina, facandu-ma comod,iar dama imi adreseaza:
-Se pare ca avem program incarcat in aceasta seara. Esti in forma dupa cum observ, asa se pare. Nu uita ca ceilalti te-asteapta de ceva vreme.
-Imi si imaginez draga mea, Karina. Ultima data cand m-a sunat Saya parea destul de agitata, spre ca nu e nimic grav.
In timpul micii calatorii priveam pe geam frumusetea inedita a orasului care imi aminteste de vremurile mult apuse. Parca si acum am in minte acele momente cand colindam strazile impreuna cu prietenii mei facand nazdravanii care mai de care. Tic-tac, tic-tac, timpul trecea, iar mintea mea fugind in alte parti ale trecutului si prezentului meu. Oarecum intr-o stare de amortire Karina ma trezeste din si ma anunta ca am ajuns. Coboram usor in automobil aceasta inchizandu-l eu dandu-i voie inainte ca un gentleman ce sunt. Priveam foarte atent aceasta cladire care m-a salvat de la o viata pe strada si celelalte “activitati” pe care le practicam zilnic. Ne apropiem de cladirea cu 14 etaje si urcam in lift oprindu-ne la etajul 7. Acolo se aflau cele mai importante 4 persoane din viata mea. In ultimii 3 ani petrecuti alaturi de ei mi-au devenit ca o a doua familie. Acolo se dadea inca un razboi pe ultimul nostrum single. Se pare ca eu eram oraecum exculus din mica lor discutie, insa le atrag atentia printr-un “Buna” calduros specific mie. Intr-un sfarsit acestia remarca unica mea prezenta in incaperea mare unde ne incepem fiecare seara, inainte de a munci. Multe lucruri s-au intamplat aici, insa acestea sunt alte povesti cu incepu dramatic si final aproape intotdeauna fericit.
-Nu Bill, tu la inceput ai nevoie de un ritm mai alert acesta este prea lent pentru acest cantec. Iata-l si pe intarziatul nostrum. Bun venit, dragul meu amic!
Din respect imi iau sora, caci ea ma considera fratele ei mai mare inca de cand am cunoscut-o, in brate, numita Layla si revenim la discutia despre noul single. Tot ea se afla la “putere” certandu-se cu mereu Bill, tobosarul nostrum, insa tineau unul la altul, nu-i puteai desparti nici cu un cleste. Amandoi caposi, impunatori si tot odata grupul comic al trupei noastre. Fiecare are o poveste unica de viata vesela sau mai putin vesela la care iti dau fiori stranii pe sira spinarii. Pana si eu am fost surprins, iar eu sunt rarerori impresionat si niciodata prostit. Din draga mea familie mai fac parte chiatristul Jake si Amy, sora geamana a Laylei, fata de la clape. Este foarte curios cu 5 persoane total diferite au ajuns sa fie atat de unite. Aici e clar mana destinul cu toate ca nu prea cred in-transul. Mereu am sustinut ideea ca destinul ti-l creezi singur. Ar fi multe de spus despre cum ne-am cunoscut, dar acuma incepe munca.


Va multumesc pentru atentie! Astept critica ca sa sti ce prostii am facut de data aceasta! O zi buna!


Ultima editare efectuata de catre Sugaя MтƒK in Vin Feb 03, 2012 6:03 am, editata de 2 ori
Sus In jos
http://twinkle-tears.tumblr.com
AncaSmile
Membru fidel
Membru fidel
AncaSmile


Capricorn Sobolan
Reputatie : : 3
Mesaje : 363
Data de inscriere : 21/09/2011
Varsta : 27
Localizare : ^^HoRoShimmA LoVvv^^

The Last Song Empty
MesajSubiect: Re: The Last Song   The Last Song I_icon_minitimeDum Noi 27, 2011 6:52 am

Foarte frumos ficu` smecher Imi place mult ideea >parca parca seamana putin cu ideea de la Nana fuu cu trupa :X:X Sper ca in urmatorul chapter sa te axezi si pe surioara lui mai mica ce are 15 ani si e la liceu . Ea si cu fratele ei au avutt o viata foarte trista ummmm

Te astept cu nextu` surioaro` cius
Sus In jos
Electra :3
Mascota forumului
Mascota forumului
Electra :3


Sagetator Sobolan
Reputatie : : 5
Mesaje : 898
Data de inscriere : 04/10/2011
Varsta : 27
Localizare : Narnia?

The Last Song Empty
MesajSubiect: Re: The Last Song   The Last Song I_icon_minitimeDum Noi 27, 2011 8:04 am

Eii nu stii tu ce am in cap!

Totusi merci de apreciere!

Cred ca am mai gresit ici colo insa le repar data viitoare!
Sus In jos
http://twinkle-tears.tumblr.com
luna
Membru fidel
Membru fidel
luna


Scorpion Bivol
Reputatie : : 7
Mesaje : 415
Data de inscriere : 18/08/2011
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti

The Last Song Empty
MesajSubiect: Re: The Last Song   The Last Song I_icon_minitimeLun Noi 28, 2011 6:09 am

Bine am ajuns si eu Dell... nu mi se pare ca nu te pricepi...
E super povestea...chiar seamana unpic cu Nana... dabea astept sa vad urmatorul capitol... ce o sa intample il va gasi pe ucigas? Ma faci curioasa... punel repede ca de nu arunc cu ceva in tine! xD
Sus In jos
http://www.luna-forum.com
Cici TFK
Membru nou
Membru nou
Cici TFK


Capricorn Caine
Reputatie : : 0
Mesaje : 14
Data de inscriere : 29/11/2011
Varsta : 29
Localizare : In coltul intunecat al casei! XD

The Last Song Empty
MesajSubiect: Re: The Last Song   The Last Song I_icon_minitimeMar Noi 29, 2011 1:40 pm

Foarte frumos fic draga mea! Stai chill nici eu nu`s mare experta si am 17 ani! :]] DEci te`ai inspirat di filmul The Last song?

Oricum e minunat astept continuarea!

Te puup!
Sus In jos
Electra :3
Mascota forumului
Mascota forumului
Electra :3


Sagetator Sobolan
Reputatie : : 5
Mesaje : 898
Data de inscriere : 04/10/2011
Varsta : 27
Localizare : Narnia?

The Last Song Empty
MesajSubiect: Re: The Last Song   The Last Song I_icon_minitimeSam Dec 03, 2011 5:23 pm

Ho Ho Ho my dears ca tot vine Craciunul![Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Am adus si eu nextul de 25 de bani! Nu e chiar cum am vrut eu insa merge cat de cat![Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



~Chapter two~


Zorii zilei isi fac aparitia peste noi. Dupa o noapte lunga si agitate cu muzica, tipete si bss-uri nefarsite intr-un final munca noastra ia sfarsit, in aceasta seara. Extenuat, eu si restul trupei ne indreptam catre “sanctuarul” nostru. Cu urechile infundate de la notele musicale ne asezam fiecare unde gaseste loc si incepem sa povestim inainte de a pleca spre casele noastre. Ca de obicei Layla si Bill au mereu ceva de comentat cu privire la notele prea joase a dragei noastre vocaliste si a ritmului intarziat al ingamfatului nostrum tobosar. Micuta noastra roscata incepe incaierare cu Bill ca in fiecare seara ajungand chiar sa-si “coloreze” vocabularul cu un cuvant aparte devenind chiar foarte agresiva si comica, eu amuzandu-ma nevoie mare. Jake si Amy nu luau in seama ci isi ineaca oboseala intr-un joc de poker unde ma alatur si eu. Layla isi potoleste monstrul din ea si incepe sa o sacaie pe sora ei geamana. Desi sunt gemene sunt foarte diferite. Pe Layla am cunoscut-o intr-un loc groaznic, iar pe Amy dintr-un accident. Multe lucruri sunt de spus despre gemenele mele favorite. Parca si acum am in minte seara aceea cand am cunoscut-o pe roscata mea agresiva. Avea doar 7 ani.
~Layla~
*O zi obisnuita si monotona ca oricare alta. Pentru multi copii o zi de vineri reprezentainceputul weekend-ului. Pentru mine era inceputul greului. Te intrebi ce este cu mine nu? Sunt fetita aceea roscata pe care toate lumea o priveste din cauza tunsorii pe care o aveam. Toti copii ma priveau ca pe mostruletul clasei. Le putea citi raceala in ochii lor mari care priveau fara incetare la ochii mei verzi si la fata mea alba ca spuma laptelui. Inima mea se inchidea mai tare la auzul cuvintelor invatatoarei “ Layla Ichiru, la tabla”. Ma uitam spre profesoara blonda si la propriu si la figurat imbracata ca o piptipoanca de mana a doua. Clopotelul intodeauna tinea cu mine si suna exact cand trebuia. Totul s-a schimbat de cand sora mea geamana este internata in spital, viata nu mai are sens fara ea, parka o bucatita din trupul meu lipsea. Iata si ultima ora unde clopotelul iarasi tine cu mine si ma trimite repede “acasa”. Imi iau ghiozdanul verde si dispra dinre cele inca 19 suflete aflate in calea mea. Ma indrept cu pasi repezi si incepe sa ploua. Inca am in minte ganduri stranii care ma macina insa le alung repede. Deodata fara sa-mi dau seama ma izbesc de 2 tipi masivi. Aratau foarte straniu, aveau niste tunsori ciudatesi tot felul de seringi, pungi si pliculete ciuadate la ei. Inima imi statea in loc privindu-i la cat erau de inalti. Trupul firar imi ingheata pe loc, iar ochii incepeu sa lacrimeze din cine stie ce motiv. Cei 2 baieti se indreapta spre mine cu privirilor ca niste sageti, ahh unu m-a lovit din plin in tample. Isi coboara trupurile lungi si slabe spre mine, iar buza mea tremura incercand sa se scuze.-


Cei cu tine pustoaico in zona asta? Nu stii ca asta-i teritoriul meu? Acum iti vei primi lectia.
- I-i-imi pare rau! Nu asta am avut intentia mea, eu vreau doar sa merg acasa.
Se pare ca a-mi cere scuze nu a tinut si pe nesimtite unul dintre ciudati ma ia de par lovindu-ma la cap facandu-ma sa cad jos. Incep sa plang, iar celalalt individ imi maid a un ghiont. Credeam ca acici imi este sfarsitul cand unul din baieti indreapta un cutit micut spre mine. O voce ciudata spune serioasa si cu raceala in glas:
- Voi doi? Da voi, nu puteti sa va luati de cineva pe masura voastra? Credeti ca daca va luati de o fetita nevinovata castigati ceva?
Era un baietel cam de 9 ani nu foarte mare fata de mine. Se apropie de cei 2 tipi insa si pe acesta il lovesc facandul- sa sangereze la cap, iar acestia se amuzau pe seama noastra. Baietelul brunet se ridica si mai incearca odata tentevita de a-l lovi pe unul dintre acestia insa esueaza algandu-se cu inca o lovitura. Atunci acel “monstrulet” isi face aparitia iar ochii mei iau foc ridicandu-ma in picioare dand un ras ironic atragandu-le atentia celor 2 indivizi. Atunci inima devine neagra, iar deoada ma avant spre tipul care ma lovise la cap muscandu-l de picior. Baietelul se ridica in picioare, privind uimit cum imi infig coltii in carnea individului. Acesta-l lovste pe tovarasul sau cu o caramida cazuta de cine stie unde in cap. Dupa o lupta crancena cei 2 pleaca ca coada intre picioare. La urma dau un tipat: In numele omenirii “F*CK YOU!”. Din ziua aceea vocabularul mi s-a “colorat” atunci cand sunt cupinsa de nervis si emotii puternice. In cele din urma ma potolesc si ma indrept spre baietelul cu parul negru si plecam impreuna spre acsa. Nu i-am aflat in acea zi numele insa am devenit cei mai buni prieteni. Sper ca intr-o zi sai intorc favoarea, deoarece m-a facut puternica.*


Da, da comica poveste nu-i asa? Ma intreb oare la ce ii sta gandul “surorii” mele in acest moment. Pun pariu ca inca e suparata pe Bill.

Am decis sa schimb fontul deoarece pe alte forumuri mi s`a atras atentia ca deranjeaza la ochi!
Sus In jos
http://twinkle-tears.tumblr.com
Cici TFK
Membru nou
Membru nou
Cici TFK


Capricorn Caine
Reputatie : : 0
Mesaje : 14
Data de inscriere : 29/11/2011
Varsta : 29
Localizare : In coltul intunecat al casei! XD

The Last Song Empty
MesajSubiect: Re: The Last Song   The Last Song I_icon_minitimeDum Dec 04, 2011 4:27 am

Doamne cat am asteptat eu asta!

Bravoo..CE fain a zis LayLa: Cu tot respectul F*CK YOU! =]]

Supeer draga mea! Next!
Te puup!
Sus In jos
Dєүυ ♥
Membru onorabil
Membru onorabil
Dєүυ ♥


Scorpion Bivol
Reputatie : : 7
Mesaje : 544
Data de inscriere : 11/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Soul Society

The Last Song Empty
MesajSubiect: Re: The Last Song   The Last Song I_icon_minitimeSam Dec 10, 2011 1:49 am

Imi pare rau ca am intarziat.... of
E super ficul,imi plac personajele si te-as ruga sa pui si ceva poze cu ele ca sa imi pot face o parere rugaminte
Sa pui repede urmatorul capitol!
Sus In jos
Electra :3
Mascota forumului
Mascota forumului
Electra :3


Sagetator Sobolan
Reputatie : : 5
Mesaje : 898
Data de inscriere : 04/10/2011
Varsta : 27
Localizare : Narnia?

The Last Song Empty
MesajSubiect: Re: The Last Song   The Last Song I_icon_minitimeSam Dec 10, 2011 2:20 am

Anzoo, pisiicul meu multam ;3! Sa stii ca am cateva insa nu sunt exact cum vreau eu insa mai caut..trebuie sa gasesc! NExtul ii aproape gata...diseara ii aici![Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
http://twinkle-tears.tumblr.com
Dєүυ ♥
Membru onorabil
Membru onorabil
Dєүυ ♥


Scorpion Bivol
Reputatie : : 7
Mesaje : 544
Data de inscriere : 11/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Soul Society

The Last Song Empty
MesajSubiect: Re: The Last Song   The Last Song I_icon_minitimeSam Dec 10, 2011 2:36 am

Iepppyy!!! fuu
Sus In jos
Fairy
Membru fidel
Membru fidel
Fairy


Rac Bivol
Reputatie : : 4
Mesaje : 409
Data de inscriere : 07/11/2011
Varsta : 26
Localizare : Sub masa !!!

The Last Song Empty
MesajSubiect: Re: The Last Song   The Last Song I_icon_minitimeMar Dec 27, 2011 1:22 am

Buna DeLL!!!Am trecut si eu pe la ficul tau :D

Imi place mult si nu stiu de ce spui ca nu te pricepi ca de fapt iti iese foarte bine!

Descrii interesant si imi place mult ca in fiecare capitol pui cate un pic din umorul ala DeLL-chan wink

Interesanta idee si imi plac si personajele!!!!

Abia astept sa pui next-ul rugaminte
Sus In jos
http://www.likenaruto.com/
luna
Membru fidel
Membru fidel
luna


Scorpion Bivol
Reputatie : : 7
Mesaje : 415
Data de inscriere : 18/08/2011
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti

The Last Song Empty
MesajSubiect: Re: The Last Song   The Last Song I_icon_minitimeMar Dec 27, 2011 10:44 am

Scuze, scuze, scuze Dell te-am batut la cap sa il pui si nu l-am citit la timp... ummmm
Esuper ficul, si mai spui ca nu ai talent... ai mai mult talent decat colegi mei pampalai... mandrie
Ma intreb oare cine o fi copilul acela? hmm
Ficul chiar e dragut si e si amuzant...
Deci, imi place, sa pui nextul! rugaminte
Sus In jos
http://www.luna-forum.com
Electra :3
Mascota forumului
Mascota forumului
Electra :3


Sagetator Sobolan
Reputatie : : 5
Mesaje : 898
Data de inscriere : 04/10/2011
Varsta : 27
Localizare : Narnia?

The Last Song Empty
MesajSubiect: Re: The Last Song   The Last Song I_icon_minitimeMar Dec 27, 2011 2:12 pm

Ho ho ho! Ce faceti? Deci am venit, doamne miluieste amiin! E cam scurt si nu`-i ce vroiam eu, trenul inspiratie nu m`a lovit inca![Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Desi inca`s suparata pe voi am adus next`ul deoarece asa am promis!:) Dedic acest capitol lui Serre, my little lovely sexy bitch si lui Miyu, my big big pervert! Va iubesc ma strudelelor![Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] ;x;x;x


-->Chapter 3<--


Inca odata feminitatea pune stapanire pe rasa masculine si Bill este redus la tacere de mica mea Layla, pe care incep sa o sacai cum, ca a cantat fals. Curios nu a reactionat urat, sigur e ceva rau ori MA IUBESTE! A doua varianta e clara, am o “sora” de zilioane. Rasa masculina, reprezentata de tobosarul meu favorit, incearca sa rabata partea feminine insa…mai bine nu va povestesc. Fiind cel mai batran ma astept la mai mult intelepciune, insa inca o data proverbele mint. Acest lucru e o fraza frecventata de Bill insa nu-s foarte sigur! Oricum e e mai “batran” si mai intelept. Parca si acum imi aduc aminte cum l-am cunoscut de Craciun acum 2 ani. Da de acel Craciun m-am ales cu o despartire, un nou amic si multe altele insa nu un cadoul de la Mosu’! Oare…el isi mai adduce aminte?
-Normal ca-mi amintesc! Nu-s batran sa stii!
~BILL~
“Cine se trezeste de dimineata departe ajunge”, acest proverb minte. De cate ori nu m-am trezit devreme si am regretat. Iata ca soarele bate la geamul garsonierei mele. Isi face sperante ca poate astazi voi merge la munca cu 3 zile inainte de Craciun, glumele proste nu intra in micul meu dejun. -Fatalitate- am ramas fara cafea, se pare ca voi face o calatorie pana la market, dar cine are nevoie de ea?
Ganduri imi sunt intre de catre sunetul telefonului meu "Hei letz`s be friend, letz`s be friends". Cine putea fi in afara de „BigBoss” !? In orice caz n-am sa raspund. Bill Garcia, v-ati prins ca mama e mexicanca si tata american, nu e slab si nu o sa cedeze in fata acestuia, insa am sa merg la lucru. Hotarasc sa ma imbrac si sa dau fuga la masina mea argintie, insa mai stau putin. Ce-ar fi sa dam drumul la tv sa vedem ce stiri gasim. Grozav, aceleasi stiri nenorocite. Puna pariu ca as face emisiuni de milioane si nu-s chiar batran. Dupa un drum lung si o intarziere de 3 ore ma duc la mine-n birou. Curios n-am fost chemat in biroul sefului meu. Ziua trecu repede, insa pentru a ma revansa si pentru a mai primi acea prima hotarasc sa stau peste program. Imi fac munca si multe altele pentru a da bine in fisa mea, asa fac mereu si de fiecare data-mi iese. Dupa inca 2 ore raman singur si ma indrept spre masina mea. In drumul meu gasesc un club, sau cel putina sa scria pe el. Intru de curios ce sunt inauntru si vad o formatie chiar jalnica si un tobosar absolut stupid. Cantau o melodie, sau nu nu se poate numi melodie erau... erau niste sunete groaznice. Ma asez la o masa si sper sa cante ceva. Apare chelnerita si imi ia comanda. Atunci pe usa intra un tanar cam de 18 ani si o domnisoara roscata asezandu-se cu 2 mese mai in fata mea. Stau si gandesc din diferite parti care nu aveau legatura cu viata, ba chiar era filosofice zic eu cum ar fi „De ce m-am nascut?” insa sa ocolim subiectul. Baietii de pe scene incep sa „cante” si imi ieseam la culme din pepeni si am ridic de pe scaun. Atuci ma loveste „trenul inspiratiei”.
-Baiete, da tu tobosarul ia lasa-ma pe mine sa-ti arat cum se face! Imi trosnesc degetele si incep sa lovesc betele: 1, 2, 3 si…ma las purtat de val si incep sa-mi dau sufletul, iar publicul ma urmareste cu atentie. Betele imitau starea sufletului meu, ceea ce ma faceau sa ma simt regele lumii. Dupa 3 minute de batut intens, publicul sta un minut si brunetul acele incepe sa aplaude rar, roscata il urmeaza, tobosarul continua si publicul ii „copiaza”. Asta ma facea sa ma simt foarte bine, era o caldura pe care nu am simtit-o de ceva vreme.
- Buna treaba tataie! Tre’ sa-mi dai lectii, ar fi o onoare.
- Hei amice, spune brunetul acela acompaniat moral de tanara roscata, ce-ar fi fa ne lasi sa te ajutam?
Dau aprobator din cap si cei doi vin pe scene, brunetul ia chitara electrica si roscata pune stapanre pe un microfon! Atunci un val de caldura invaluie scena si lumea ramane uimita la sunetul scos de instrumentele noastre. Am inceput sa gadesc diferit si ma gandesc…In acea zi am hotarat sa plec din tara pentru un an sa ma ocup de cariera de tobosar. Asta-mi spune inima insa de data asta o voi asculta caci n-o fac foarte des.
Ma incarc cu vointa, putere si mult sprijin venit de la noi mei prieteni, Layla si..va zic mai tarziu.*
Inca o poveste frumoasa nu-i asa? Da, Bill a uitat sa va spuna ca suprinzator dupa un an a venit la noi in trupa. Poate ati vrea sa stiti ce motiv au Layla si toboisarul meu favorit sa se certe. De ce? Niciodata nu i-am inteles insa de aia ii iubesc, mai ales ei pe mine. O sa aflati voi cu alta ocazie, momentan incerc sa-l bat pe Jake la carti deoarece imi pierd toti banii asa ca asteptati sa termin aici si va mai zic si restul.
FUCK! AM PIERDUT! Asa-mi trebuie daca ma intind mai mult decat plapama!
- Ti-am zis sa nu mai zici proverbe si zicatori de astea! Stii ca ma enerveaza nu? zise Bill pe tonul care il foloseste cand "stra de vorba" cu Layla?*



Eee m`am cam prostit dar nah` e Craciunu nu va suparati! Next..hmm... depinde ce rererile cititorilor!:)
O Seara placuta!

Sus In jos
http://twinkle-tears.tumblr.com
Electra :3
Mascota forumului
Mascota forumului
Electra :3


Sagetator Sobolan
Reputatie : : 5
Mesaje : 898
Data de inscriere : 04/10/2011
Varsta : 27
Localizare : Narnia?

The Last Song Empty
MesajSubiect: Re: The Last Song   The Last Song I_icon_minitimeVin Feb 03, 2012 6:07 am

Buna!! Ideea e ca am adus next, ma rog!:))

Chapter 4 ♥





Atmosfera e incinsa si suntem in ultima runda si aceasta este miscarea mea finala, poate fi una fatala sau imi poate adduce Victoria mult ravnita. Mainile imi tremurau urmand sa pun ultima carte jos insa imi era teama. Jake ma privea atent si-mi urmarea miscarile fara a omite vre-un detaliu oricat de minor era. Incerc sa ma linistesc si mut tura cinci patratele in fata si-mi acop privirea bucurandu-ma sa o vad pe cea nedumerita a lui Jake in legatura cu urmatoarea lui mutare. Eram nerabdator sa vad cine va castiga, iar Layla statea langa mine si-si rodea unghiile mov de la concert. Fiind concentrate merg pe ideea ca basistul acest filozof, sau as ail consideram noi, ca se va da batut. –Fatalitate- Acesta vede o greseala facuta de mine si muta regina si-mi elimina regale.

- Sah sii Mat! Am castigat si de data aceasta, imi datorezi treizeci si doi de dolari plus cei patruzeci si noua de la Poker!

- Mother F*ckin’! Mi-am pierdut toti bani si la Poker si la Sah! Ahh tine si pleaca!

Inca odata rapus de viclenia acestui pusti de nousprezece ani! Parca si acum imi aduc aminte cum l-am cunoscut, oare ce s-o fi intamplat cu oglinda aceea?

[center]*Jake*



Inca o zi de agonie asteptand sa vad daca Duzmnezeu imi va asculta cererile. Ficare minut de asteptare pentru mine e ca un an de agonie pentru mama me care se afla in spital avand cancer. In sa daca cel de sus nu mi-a auzit rugile sigur dusmanul sau mi le-a auzit din prima. Inca mai am acel asa zis “dar” insa nu indraznesc sa-l folosesc. De o saptamna stau cu el in rucsac si tot n-am curaj sa-l scot. Si acuma parka am in minte acele vorbe malefice.


àFlashbackß



Inca eram in sala de asteptare cu sufletul la gura sperand ca de data aceasta doctoral sa-mi dea o veste buna. De unde atata bucurie? Doctorul iese din sala de operatii si-mi spune ca mama mai are de trait doar doua saptamani. Atunci o voce demonica mi se adreseaza:

- Hei, pustiule, asculta aici! Eu poti sa-ti readuc mama la viata fara dureri insa stii tu nu e gratis! Uite vezi tu oglinda asta? Daca pui man ape ea iti spui dorinta aceasta ti-o va indeplina de-a binilea insa tu va trebui sa- dai sufletul tau si acesta imi va devein slug ape viata. Eu ti-o void a sit u cand doresti o vei folosi! si demonul dispare intr-un nor de fum. Iau oglinda si o pun in rucsac indreptandu-ma spre spital la mama.


ßEnd of Flashbackà



O scot ma uit la ea si plec acasa, insa hotarasc inainte in parc sis a privesc norii relaxandu-ma putin scotand-o pe Meyrin sa iasa aer din husa prafuita, Meyrin fiind bass-ul meu insa eu asa am numit-o nu-mi mai amintesc de ce insa asa va ramane pe veci. Stand cufundat de gandurui mainile mele au inceput sac ante observand oamenii fericiti care se bucurau de o zi de vineri. Dupa cateva minute apare un tanar cu parul negru parea cu un an sau doi mai mare decat mine avand in posesie un bas putin mai mare decat al meu si se aseaza langa mine pe banca citind ziarul. Il examinez putin si observ ca-si scoate din buzunar o tigara pe care o aprinde subtil, insa acest gest urat la el parea unul admirabil cu toate ca nu stiam de ce. Isi aseaza basul negru cu abastru stralucitor langa Mey si continua sa citeasca. Ignor restul actiunilor sale si continua sa cant, pret de un minut acesta sta pe loc si incepe sa ma asculte parea uimit. Dupa trei minute de “zdranganit” se arunca tigara si ma aplauda, ma facea sa uit de boala mamei.

- Ai cantat bine! Deasemenea si eu cant insa nu cred ca la fel de bine ca tine! Oricum bravo, m-ai impresionat frumos, si tanarul isi ia bass-ul sic anta un cantec trist si melodios facandu-ma chiar ca o lacrima sa-mi curga, atat de induiosator a fost. Acel cantec ma imbarbateaza, iar sufletul imi spune ca trebuie sa o salvez pe fiinta mea cea draga.

Hotarasc sa-mi iau la revedere si ma indrept spere spital cu pasi repezi si ochii umezi. Imi iau inima in dinti si ma duc la spital sa intreb doctoral despre starea actuala a mamei, insa tot vesti rele primesc. Mintea mea gandeste tot mai intunecat si mainile imi tremurau si incercau sa aleaga: “mama sau viata proprie?” Nu ma stat pe ganduri mult si hotarasc sa urc pe acoperisul spitalului si scot oglinda din rucsac asezand-o jos privindu-mi chipul “angelic” intrn-sa. Eram pregatit sa-mi spun dorinta pe cand am auzit pe cineva deschizand usa si strangand “Nu o face!” Atunci oglinda incepe sa straluceasca si-mi spun dorinta, dar acesta pune man ape oglinda si rosteste “Oglind-o lasa-l pe el si ia-ma pe mine!” incercand sa-l indepartez de oglinda ea déjà formase o raza gigantica de lumina si amandoi ne gasim la pamant prafuiti si oglinda intact ape podea! /ne apropiem incet si ne mai uitam deodata in oglinda, iar aceasta ne rosteste” Pentru gestul vostru, am hotarat sa salvez o viata fara a cere alta in schimb” si oglinda demonica se transforma-ntr-un praf alb si este dusa de o pala de vant. Il mai privesc odata pe acel tanarul cu parul negru si il intreb:

- De unde ai stiut ca sunt aici? Cine ti-a spus de oglinda demonica si mama mea cea bolnava de cancer?

- Pai sa vezi e o poveste amuzanta, cand tu ai plecat eu urmam sa plec sa-mi vizitez la spital amica, Ammy, la deorece a avut un accident cand a cazut de de scari sit e-am vazut urcand pe scari sus pe acoperis. Te-am recunoscut insa in legatura cu oglinda aceea nu stiam nimic, am actionat instinctive, iar acum ce-ar fi sa o vizitam pe mama ta?

Aflat intr-o stare de bucurie de nedescris plec cu tanarul brunte sa-mi vizitez mama. Din acea zi am inceput sa gandesc cu totul altfel sac red in orice, sa nu renunt la principiile mele si m-am ales cu un nou prieten. *

Inca cufundat in ganduri, superba noastra impresara, Saya, imbracat cat mai sexy de douazeci si cinci de ani cu parul scurt si saten intra gratios in camera camptandu-mi atentia , oarecum, anuntandu-ne ca in treizeci de minute inainte ca masinile noastre sa soseasca sa fim “escortati” acasa. Dup ace iese din camera Layla ma loveste, de ce? Nu stiu, sau e geloasa? N orice caz mai am treizeci de minute sa va zic povestea lui Ammy nu-i asa? Se pare ca o sa v-o spun mai tarziu, pana atunci voi mai incerca odata sa-mi recuperez banii pierduti din cauza lui Jake, poate fac rost de banii de o cafea.



Cu placere!:))))
[/center]
Sus In jos
http://twinkle-tears.tumblr.com
Dєүυ ♥
Membru onorabil
Membru onorabil
Dєүυ ♥


Scorpion Bivol
Reputatie : : 7
Mesaje : 544
Data de inscriere : 11/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Soul Society

The Last Song Empty
MesajSubiect: Re: The Last Song   The Last Song I_icon_minitimeVin Feb 10, 2012 2:28 am

Nu am venit mai repede pe aici...Rusine sa-mi fie!! of

Sugaя MтƒK a scris:
Buna!! Ideea e ca am adus next, ma rog!:))

Chapter 4 ♥





Atmosfera e incinsa[E mai bine sa pui virgula nu "si"]suntem in ultima runda si aceasta este miscarea mea finala, poate fi una fatala sau imi poate aduce Victoria mult ravnita. Mainile imi tremurau urmand sa pun ultima carte jos insa imi era teama. Jake ma privea atent si-mi urmarea miscarile fara a omite vre-un detaliu oricat de minor era. Incerc sa ma linistesc[ La fel mai bine virgula decat "si".Suna urat.]mut tura cinci patratele in fata si-mi acop privirea bucurandu-ma sa o vad pe cea nedumerita a lui Jake in legatura cu urmatoarea lui mutare. Eram nerabdator sa vad cine va castiga, iar Layla statea langa mine si-si rodea unghiile mov de la concert. Fiind concentrat merg pe ideea ca basistul acest filozof, sau asa il consideram noi, ca se va da batut. –Fatalitate- Acesta vede o greseala facuta de mine si muta regina [Eliminandu-mi regele.].

- Sah sii Mat! Am castigat si de data aceasta, imi datorezi treizeci si doi de dolari plus cei patruzeci si noua de la Poker! [Nu avem interlocutor]

- Mother F*ckin’! Mi-am pierdut toti bani si la Poker si la Sah! Ahh tine si pleaca! [Cine zice?]

Inca o[Spatiu]data rapus de viclenia acestui pusti de nousprezece ani! Parca si acum imi aduc aminte cum l-am cunoscut, oare ce s-o fi intamplat cu oglinda aceea?

[center]*Jake*



Inca o zi de agonie asteptand sa vad daca Duzmnezeu imi va asculta cererile. Ficare minut de asteptare pentru mine e ca un an de agonie[b][i][Ai folosit "agonie inca o data, mai bine "suferinta"] pentru mama me care se afla in spital avand cancer. Insa daca cel de sus nu mi-a auzit rugile sigur dusmanul sau mi le-a auzit din prima. Inca mai am acel asa zis “dar” insa nu indraznesc sa-l folosesc. De o saptamna stau cu el in rucsac si tot n-am curaj sa-l scot. Si acuma parca am in minte acele vorbe malefice.



àFlashbackß



Inca eram in sala de asteptare cu sufletul la gura sperand ca de data aceasta doctoral sa-mi dea o veste buna. De unde atata bucurie? Doctorul iese din sala de operatii si-mi spune ca mama mai are de trait doar doua saptamani. Atunci o voce demonica mi se adreseaza:

- Hei, pustiule, asculta aici! Eu poti sa-ti readuc mama la viata fara dureri insa stii tu nu e gratis! Uite vezi tu oglinda asta? Daca pui mana pe ea iti spui dorinta aceasta ti-o va indeplina de-a binilea insa tu va trebui sa-mi dai sufletul tau si acesta imi va devein slug pe viata. Eu ti-o voi da si tu cand doresti o vei folosi! Iar demonul dispare intr-un nor de fum. Iau oglinda si o pun in rucsac indreptandu-ma spre spital la mama.


ßEnd of Flashbackà



O scot ma uit la ea si plec acasa, insa hotarasc inainte in parc sa privesc norii relaxandu-ma putin scotand-o pe Meyrin sa iasa [ Poate ai vrut sa scrii "la"] aer din husa prafuita, Meyrin fiind bass-ul meu insa eu asa am numit-o nu-mi mai amintesc de ce insa asa va ramane pe veci. Stand cufundat in ganduri [Virgula]mainile mele au inceput sa cante observand oamenii fericiti care se bucurau de o zi de vineri. Dupa cateva minute apare un tanar cu parul negru parea cu un an sau doi mai mare decat mine avand in posesie un bas putin mai mare decat al meu.Se aseaza langa mine pe banca citind ziarul. Il examinez putin si observ ca-si scoate din buzunar o tigara pe care o aprinde subtil, insa acest gest urat facut de el parea unul admirabil cu toate ca nu stiam de ce. Isi aseaza basul negru cu abastru stralucitor langa Mey si continua sa citeasca. Ignor restul actiunilor sale si continui sa cant, pret de un minut acesta sta pe loc si incepe sa ma asculte[Virgula]parea uimit. Dupa trei minute de “zdranganit” isi arunca tigara si ma aplauda, ma facea sa uit de boala mamei.

- Ai cantat bine! Deasemenea si eu cant insa nu cred ca la fel de bine ca tine! Oricum bravo, m-ai impresionat frumos.Si tanarul isi ia bass-ul si canta un cantec trist si melodios facandu chiar ca o lacrima sa-mi curga, atat de induiosator a fost. Acel cantec ma imbarbateaza, iar sufletul imi spune ca trebuie sa o salvez pe fiinta mea cea draga.

Hotarasc sa-mi iau la revedere si ma indrept spre spital cu pasi repezi si cu ochii umezi. Imi iau inima in dinti si inaintez rapid spre cladire sa-l intreb pe doctor despre starea actuala a mamei, insa tot vesti rele primesc. Mintea mea gandeste tot mai intunecat[Virgula]mainile imi tremurau si incercau sa aleaga: “mama sau viata proprie?” Nu ma stat pe ganduri mult si hotarasc sa urc pe acoperisul spitalului si scot oglinda din rucsac asezand-o jos privindu-mi chipul “angelic” intrn-sa. Eram pregatit sa-mi spun dorinta pe cand am auzit pe cineva deschizand usa si strigand “Nu o face!” Atunci oglinda incepe sa straluceasca si-mi spun dorinta, dar acesta pune mana pe oglinda si rosteste “Oglind-o lasa-l pe el si ia-ma pe mine!” incercand sa-l indepartez de oglinda ea déjà formase o raza gigantica de lumina si amandoi ne gasim la pamant prafuiti,iar oglinda intacta pe podea! /ne apropiem incet si ne mai uitam deodata in oglinda, iar aceasta ne rosteste” Pentru gestul vostru, am hotarat sa salvez o viata fara a cere alta in schimb” si oglinda demonica se transforma-ntr-un praf alb si este dusa de o pala de vant. Il mai privesc odata pe acel tanar cu parul negru si il intreb:

- De unde ai stiut ca sunt aici? Cine ti-a spus de oglinda demonica si mama mea cea bolnava de cancer?

- Pai sa vezi e o poveste amuzanta, cand tu ai plecat eu urmam sa plec sa-mi vizitez la spital amica, Ammy, deorece a avut un accident cand a cazut de de scari si te-am vazut urcand pe scari[Repetitie] sus pe acoperis. Te-am recunoscut insa in legatura cu oglinda aceea nu stiam nimic, am actionat instinctive, iar acum ce-ar fi sa o vizitam pe mama ta?

Aflat intr-o stare de bucurie de nedescris plec cu tanarul brunt sa-mi vizitez mama. Din acea zi am inceput sa gandesc cu totul altfel sa cred in orice, sa nu renunt la principiile mele si m-am ales cu un nou prieten. *

Inca cufundat in ganduri, superba noastra impresara, Saya, imbracat cat mai sexy de douazeci si cinci de ani cu parul scurt si saten intra gratios in camera camptandu-mi atentia , oarecum, anuntandu-ne ca in treizeci de minute inainte ca masinile noastre sa soseasca sa fim “escortati” acasa. Dupa ce iese din camera Layla ma loveste, de ce? Nu stiu, sau e geloasa? In orice caz mai am treizeci de minute sa va zic povestea lui Ammy nu-i asa? Se pare ca o sa v-o spun mai tarziu, pana atunci voi mai incerca o[Spatiu]data sa-mi recuperez banii pierduti din cauza lui Jake, poate fac rost de banii de o cafea.



Cu placere!:))))
[/center]

1.Aspectul: Arata foarte frumos. Imi place!

2.Descrierea: Ai cat de cat, dar nu prea multa. Sentimetele trebuie sa fie mai bine exprimate, iar locurile nu le-ai descris aproape deloc. Mai ai de lucrat pe aceasta tema.

3.Naratiunea si dialogul: Replici bune, dar lipsesc interlocutori.

4.Ortografia: Atunci cand scrii nu te grabii deoarece faci multe greseli. Trebuie sa fi mai atenta!

In conclusie....Concentreaza-te pe descriere si sa fi atenta ca micile greseli
sa nu se mai repete!
Succes!^^
Sus In jos
Continut sponsorizat





The Last Song Empty
MesajSubiect: Re: The Last Song   The Last Song I_icon_minitime

Sus In jos
 
The Last Song
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Guess the Song

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀ :: Fan Zone ! :: x Fan fiction x :: Fan ficuri in desfasurare . :: Originale :: Personaje originale-
Mergi direct la: