♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀
Bună !! Mulţumim că ai ales să vizitezi acest minunabil forum !! Ai multe de văzut !! Dacă ai cont aici , conectează-te , dacă nu dar vrei să îţi faci , foarte simplu !! Da click pe '' înregistrare '' .

Cu drag ,
Shiba x3

♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀

AcasaPortalCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

O venit MOSUU la serviciu si s-o terminat cu lacrimi=]]]]] =[[[[[[

In jos 
AutorMesaj
Iuli-chan
Membru
Membru

Varsator Dragon
Reputatie : : 0
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 18
Localizare : Zalau

MesajSubiect: O venit MOSUU la serviciu si s-o terminat cu lacrimi=]]]]] =[[[[[[   Vin Dec 16, 2011 4:14 am

Deci ,in fiecare an , pe data de 15 Decembrie , la serviciul tatalui meu , vine "Mos Craciun" .
Si , miercuri , l-am intrebat pe tati cum sa ajung la el la serviciu , pt. ca aveai ceva de mers pe jos . [bne , n-am mers pe jos ci cu autobuzu ]
Iar joi , la ora 1 , plec acasa imi las rucsacul , si ma duc la statia de autobuz . Vine autobuzu , si plec .
O oprit la cateva statii , dar eu , ca o idioata , ma pun intr-o parte , si nu-l vad pe tata . Si ma duceeee autobuzu pana am iesit din ZALAUU of
Incep sa plang in autobu , si pana si pt,. mine a fost jenant . Era un domn cu castile in urechi , care ascult cine ce manele xD , si statea ca prostu acolo si nu facea nik. Se uita la mine .
In mintea mea : " Doamne ce om , nu vede ca-i un copilashi scump plangand "?
Norocu meu ca o doamna din autobuz ma vazut si ma intrebat ce-am patit . Mi-o spus tatatataa etc etc .. pana apreste autobuzul . Ma dau jos , iar doamna mi-a spus ca mai incolo este o trecere de pietoni .
In mintea mea : "Da daca ma duc acolo mai mult imi ia "
Faza naspha ca eram pe langa sinele de tren fear
si ma tot rugam : " Doamne da sa nu vina trenu , doamne da sa nu vina trenu " Cred ca stiti de ce ? Daca vine trenu , eu , eram MOARTA fear of . Si incep sa fug cativa kilometri . Pana cand un TIR ma clacsoneaza
In minte : " Ce ai ma ? De ma clacsonezi , cap de bec ? " xD
Ma opresc la un moment dat , dar era sa ma lase piciorele , ca aveam multe haine pe mine , acelea find : uniforma , blugi , geaca , ghetele of bluze . Si o aveam si pe mama pe cap , o inteleg , era ingrijorata , dar nici chiar asa , ma tot suna imi ziceam in minte
"Mai , stiu ca e ingrijorata , dar nici ca ma tot tine la povesti "
Incep iar sa alerg , si in minte imi ziceam ca daca va fi sa vina un tren , ma voi tine de un stalp xD ca alta varianta n-am .
Si tot alerg , tot alerg , pana am intrat inapoi in Zalau . Tot aleerg tot aler gsi-l gasesc pe tata , dar el o mers in jos nu in sus dupa mine nervi . Mergem , si ma intreaba de ce plang .
- Cum sa nu plang ? Ca era sa pic pe strada sa ma calce masinile ucide
Cum am tot alergat o inceput sa ma doara coloana , iar cand i-am spus la mama , o zis , " Daca ti so intamplat ceva cu coloana ?"
Nu-i gluma , aseara n-am mai putut vorbi clar , din cauza raguseli . Si coloana ma durea de imi venea sa urlu of .
Dupa o ora , dupa ce-am primit cadoul blushin` xD mergem casa , eu cu tata .
II zic in casa la tata :
Eu : "Tati ?
Tata: Da ?
Eu : Am invatat ceva nou azi
Tata : Ce ?
Eu : Ca in vecii vecilor AMIN nu mai vin cu autobuzu la tine la serviciu stop
Tata : de acuma iti aduc cado-ul acasa sau te va aduce maica-ta cu masina :D

Cand o venit mama , imi spune ca so speriat foarte taree , iar eu i-am spus Lectia pe care am invatat-o .

Seara...
Tot ieri , ma suna varumio , dar eu n-aveam numaru lui de tel. , si am crezut ca ii nu stiu cine .
Sa ma invite el cu maica-sa la Pizza ; YUM
Dar n-am stiut cine-i si i-am inchis .
Interesant , tata mi-a luat telefon ca al lui varumio xD doar ca el are internet si eu NU of
Sa trecem la subiect .
Mama imi spune ca mo sunat varumio , si zic eu

- NU-i vina mea ca eu n-am numaru lui de tel xD asa ca ZIT [ poate nu ma credeti , dar uneori le comentez alor mei , uneori in gluma zic "ZIT" xD

Zice sa-l sun pe varumio , asa , il intreb ce face , na nanaa , si mi-o da pe matusa , zic eu , ce faci ? etc etc , stai ca ti-o dau pe mami .

Conversatia intre mine si matushica

Matusa: " Stai , mai intai vorbesc cu tine "
Eu : Bine xD
Matusa: Tu , stiam ca nu deschizi us nimanui , dar nu ma gandeam ca nici la telefon nu raspunzi .
xD
Eu : Nu-i vina mea ca n-am numarul lui xD
Matusa: N-ai avut nr lui ? Pai el il are pe al tau si tu nu-l ai ?
Eu : Nu xD
Matusa: Bine , am vrut sa te invitam la o Pizza
Eu : Oricum nu veneam , pentru ca am fugit destul pe ziua de azi xD
Matusa: Da , mi-o spus maica-ta . Da cum ai reusit ? =]]]
Eu : Da am crezut ca autobuzu intoarce stop , da mo dus pana in Hono Lulu xD
Da mi-o zis o doamna sa trec pe trecere , ca sunt tanara si pot fugi.
Da era si mai departe trecerea , eu care eram acolo pe langa Michellin [stiti omu ala alb numit Micheliin]
Asa ca am fugit pe langa sinele de tren.

Matusa: Vai tu , esti bolunda xD rade
Eu : Asa -au facut mama cu tata , n-am ce face , asa sunt eu . Bolunda xD
Matusa : HAHAA , xD
Rade si mama .
Si cam atat . Mai am multe de spus da acu ma dor mainile xD
Stiu ca nu-i asa amuzant dar eu am ras la Conversatia mea cu matushica xD
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
luna
Membru fidel
Membru fidel

Scorpion Bivol
Reputatie : : 7
Data de inscriere : 18/08/2011
Varsta : 20
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: O venit MOSUU la serviciu si s-o terminat cu lacrimi=]]]]] =[[[[[[   Vin Dec 16, 2011 10:34 am

Macar na venit trenul, vezi, Sfanta Paraschiza tine cu tine! wink
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.luna-forum.com
Electra :3
Mascota forumului
Mascota forumului

Sagetator Sobolan
Reputatie : : 5
Data de inscriere : 04/10/2011
Varsta : 21
Localizare : Narnia?

MesajSubiect: Re: O venit MOSUU la serviciu si s-o terminat cu lacrimi=]]]]] =[[[[[[   Vin Dec 16, 2011 11:13 am

Amiiin!!=]]]
Ai fost cam blonda in povestea asta cu atobuzul!!! laugh xD
Da a fost smechera povestea!!!=]]]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Excalibur, Excalibur
From United Kingdom
I'm looking for her
I'm going to California
Excalibur, Excalibur, Excalibur!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

BAKA BAKA BAKA !
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://twinkle-tears.tumblr.com
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: O venit MOSUU la serviciu si s-o terminat cu lacrimi=]]]]] =[[[[[[   

Sus In jos

O venit MOSUU la serviciu si s-o terminat cu lacrimi=]]]]] =[[[[[[
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Bine ai venit! (despre noi si pasiunile ce ne unesc)
» Bine ati venit in Centrul din Nicaieri!
» Cantece si poezii de Paste
» Draga doamna de oras
» Soleirolia soleirolii (Helxine soleirolii, Salteluta, "cap de copil", "lacrimi de copil")

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀ :: Discutii . :: x Intamplari amuzante din viata voastra x-
Mergi direct la: