♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀
Bună !! Mulţumim că ai ales să vizitezi acest minunabil forum !! Ai multe de văzut !! Dacă ai cont aici , conectează-te , dacă nu dar vrei să îţi faci , foarte simplu !! Da click pe '' înregistrare '' .

Cu drag ,
Shiba x3
♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀
Bună !! Mulţumim că ai ales să vizitezi acest minunabil forum !! Ai multe de văzut !! Dacă ai cont aici , conectează-te , dacă nu dar vrei să îţi faci , foarte simplu !! Da click pe '' înregistrare '' .

Cu drag ,
Shiba x3
♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀


 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Kuroshitsuji [ Black Butler ]

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Mao-Chan
Membru
Membru
Mao-Chan


Balanta Pisica
Reputatie : : 2
Mesaje : 72
Data de inscriere : 10/12/2011
Varsta : 24
Localizare : Narnia

Kuroshitsuji [ Black Butler ]  Empty
MesajSubiect: Kuroshitsuji [ Black Butler ]    Kuroshitsuji [ Black Butler ]  I_icon_minitimeMar Ian 10, 2012 3:13 am

In epoca victoriana , un baiat pierde tot ce avea mai drag . In momentul mortii lui , face un 'contract' cu un demon : sufletul sau , in schimbul razbunarii. Ciel Phantomhive este acum seful corporatiei Phantomhive , manipuland toate afacerile si in acelasi timp lucrand pentru Regina Angliei. Partenerul sau nou este demonul-majordom Sebastian Michaelis , ale caror atributii ca majordom sunt cu mult depasite doar datorita puterilor sale de demon.
Povestea urmareste cele doua personaje, impreuna cu slujitorii casei Phantomhive , cum lucreaza pentru a descoperi misterul din spatele uciderii parintilor lui Ciel si tragediile ingrozitoare care l-au lovit pe baiat cu o luna in urma.

~~Well , eu ador ambele serii , iar Sebastian chiar e un al naibii majordom *drool*
Vi-l recomand pentru ca merita intr-adevar !
Sus In jos
http://www.laffee.tumblr.com
Electra :3
Mascota forumului
Mascota forumului
Electra :3


Sagetator Sobolan
Reputatie : : 5
Mesaje : 898
Data de inscriere : 04/10/2011
Varsta : 27
Localizare : Narnia?

Kuroshitsuji [ Black Butler ]  Empty
MesajSubiect: Re: Kuroshitsuji [ Black Butler ]    Kuroshitsuji [ Black Butler ]  I_icon_minitimeMier Ian 11, 2012 4:42 am

Eu inca sunt la inceput si am cam inteles idee lui Ciel de a se razbuna si in plus Sebastian are momente cand..chiar ma sperie! Adica doamne fereste..Grrr! Ii se potriveste si numele:-j!:)) In fine o sa`l urmaresc si mai departe deaorece merita vazut, si pe alta vreau sa`l vada lumea!:>
Sus In jos
http://twinkle-tears.tumblr.com
 
Kuroshitsuji [ Black Butler ]
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Renzez-vous cu personajele din Kuroshitsuji

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀ :: Discutii . :: x Prezentări anime x-
Mergi direct la: