♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀
Bună !! Mulţumim că ai ales să vizitezi acest minunabil forum !! Ai multe de văzut !! Dacă ai cont aici , conectează-te , dacă nu dar vrei să îţi faci , foarte simplu !! Da click pe '' înregistrare '' .

Cu drag ,
Shiba x3
♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀
Bună !! Mulţumim că ai ales să vizitezi acest minunabil forum !! Ai multe de văzut !! Dacă ai cont aici , conectează-te , dacă nu dar vrei să îţi faci , foarte simplu !! Da click pe '' înregistrare '' .

Cu drag ,
Shiba x3
♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀


 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Adolescenta este minunata! +18

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
***Sayu***
Membru nou
Membru nou
***Sayu***


Pesti Tigru
Reputatie : : 0
Mesaje : 3
Data de inscriere : 11/01/2012
Varsta : 26
Localizare : In Akatsuki

Adolescenta este minunata!  +18 Empty
MesajSubiect: Adolescenta este minunata! +18   Adolescenta este minunata!  +18 I_icon_minitimeMier Ian 11, 2012 12:40 pm


Deci uitati-ma si pe mine aici cu un fic! Eu sper sa va placa din tot sufletul meu! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Capitolul 1-Amintiri...

Stau langa biroul maiestrului meu si astept o reactie, orice reactie din partea lui! Este atat de rece si distant, mereu cu nasul in hartii! Defapt este tatal meu adoptiv. Parintii mei si ai celor doi frati pe care ii am au fost ucisi din cauza demonului pe care il am in mine. Acest demon se numeste Dark Wolf si este foarte puternic. De asta tatal meu adoptiv pe nume Nagato Akasuna dar i se spune Pein ma luat sub aripa lui sa spun asa si ma antrenat. Desi nu-i place deloc sa-i spun "tata", eu mereu ii spun asa ca sa-l enervez. Este un tata cam iresponsabil deoarece nu stie cum sa se poarte cu un copil. Dar tine mult la mine si imi ofera tot ce am nevoie. Fratii mei sunt plecati in organizatia condusa de tata. El este Kazekageul satului Amegakure adica Satul Ploii. Pe fratele mai mare il cheama Sasori si are 20 de ani. Este roscat si are ochii de culoarea metalului, iar este foarte enervant si are gura cat casa! De multe ori ma intreb cum naiba de nu raguseste de la atata tipat! Deidara are aceeasi varsta cu mine, adica 17 ani si este blond cu parul lung si ochii albastri. El este sarit de pe fix ca si mine. Doar de aceea suntem frati gemeni! Nu semanam la exetrior, dar amandoi suntem nebuni! Eu, randul meu! Ma numesc Saya Akasuna si am 17 ani! Am parul de culoarea scoartei copacului si ochii de aceeasi culoare. Ma enervez repede si sunt petrecareata, pusa mereu pe sotii si sarita de pe fix!



Acum stau langa biroul tatalui meu care nu vrea nici de o culoare sa se joace cu mine! Este adevarat ca sunt cam mare, dar eu vreau doar sa-l mai inveselesc pe Pein. Eu ii spun si "tata", dar ii spun si pe nume. Ma uit pe geam, afara ploua. Ma ridic si ma duc in camera mea, reluandu-mi infatisarea de om. Ma schim in niste pantaloni de trening rosii si un tricou apoi ies afara. Ploaia s-a oprit, deci este perfect pentru o plimbare!
Incep sa merg incet pe drum pana incepe din nou ploaia. Opera lui Pein care sigur a observat iesirea mea... mereu vrea sa-mi strice ziua! Suspin apoi incep sa sar pe casute. Ma gandesc cum am ajuns aici. Sa moara parintii mei, sa fiu adoptata de o persoana rece si cruda care abia acum cativa ani a dezvoltat niste sentimente de parinte pentru mine, sa se intample atatea in viata unei fete nu este prea placut. Afara se intuneca si ploaia devin din ce n ce mai torentiala semn ca Pein incepe sa se ingrijoreze. Sa astepte mult si bine, nimeni nu-mi strica mie plimbarea de la ora... 8:35 seara! Aoleu!!!! Da' chiar este cam tarziu si sa intunecat afara! Calc stramb cand pasesc pe o casa si ma sperii. Tip de cred ca am trezit si mortii din mormant si cad jos.



Vai... mi-am scrantit amandoua gleznele! Ma omoara Pein! Sunt 10000% sigura ca mi-a auzit tipatul. Ploaia chiar devine prea torentiala. Imediat vad cum vine pre mine cineva. Se apropie, se apropie si vad o parte din Pein cum vine spre mine. Pein are 6 parti pe care le invoca atunci cand are nevoie de ajutorul lor. Dar toti au diferite cuafuri, adica unii au parul lung, unii sunt grasi si alte lucruri! Dar cu toti ma inteleg bine! Cand ajunge in dreptul meu ofteaza. Eu zambesc si pun mana in cap. Sper ca nu am dat de belea.
- Poti sa mergi? Intreaba el cu o mana pe fata.
- Daca puteam sa merg eram de mult acasa! Spun uitandu-ma la el. Ma ia in carca fara nici un efort si ne indreptam spre casa. Eu imi sprijin capul pe umarul sau si inchid ochii.

Gata! Sper sa va placa![Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Dєүυ ♥
Membru onorabil
Membru onorabil
Dєүυ ♥


Scorpion Bivol
Reputatie : : 7
Mesaje : 544
Data de inscriere : 11/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Soul Society

Adolescenta este minunata!  +18 Empty
MesajSubiect: Re: Adolescenta este minunata! +18   Adolescenta este minunata!  +18 I_icon_minitimeJoi Ian 12, 2012 1:34 am

***Sayu*** a scris:

Deci uitati-ma si pe mine aici cu un fic! Eu sper sa va placa din tot sufletul meu! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Capitolul 1-Amintiri...

Stau langa biroul maiestrului meu si astept o reactie, orice reactie din partea lui! Este atat de rece si distant, mereu cu nasul in hartii! Defapt este tatal meu adoptiv. Parintii mei si ai celor doi frati pe care ii am au fost ucisi din cauza demonului pe care il am in mine. Acest demon se numeste Dark Wolf si este foarte puternic. De asta tatal meu adoptiv pe nume Nagato Akasuna virguladar i se spune Pein m-a luat sub aripa luivirgulasa spun asa si ma antrenat. Desi nu-i place deloc sa-i spun "tata", eu mereu ii spun asa ca sa-l enervez. Este un tata cam iresponsabil deoarece nu stie cum sa se poarte cu un copil. Aici ar fi trebuit virgula si pe "Dar" sa-l incepi cu litera mica deoarece fraza continua Dar tine mult la mine si imi ofera tot ce am nevoie. Fratii mei sunt plecati in organizatia condusa de tata. El este Kazekageul satului Amegakure adica Satul Ploii. Pe fratele mai mare il cheama Sasori si are 20douazeci,nu se scrie cu cifre de ani. Este roscat si are ochii de culoarea metalului, iar Ar fi mers "dar" nu "iar" este foarte enervant si are gura cat casa! De multe ori ma intreb cum naiba de nu raguseste de la atata tipat! Deidara are aceeasi varsta cu mine, adica 17saptesprezece ani si este blond cu parul lung si ochii albastri. El este sarit de pe fix ca si mine. Doar de aceea suntem frati gemeni! Nu semanam la exetrior, dar amandoi suntem nebuni! Eu, randul meu! Ma numesc Saya Akasuna si am 17saptesprezece ani! Am parul de culoarea scoartei copacului si ochii de aceeasi culoare. Ma enervez repede si sunt petrecareata, pusa mereu pe sotii si sarita de pe fix!



Acum stau langa biroul tatalui meu care nu vrea nici de o culoare sa se joace cu mine! Este adevarat ca sunt cam mare, dar eu vreau doar sa-l mai inveselesc pe Pein. Eu ii spun si "tata", dar ii spun si pe nume.Aici incepe o alta idee,alineat Ma uit pe geam, afara ploua. Ma ridic si ma duc in camera mea, reluandu-mi infatisarea de om. Ma schimb in niste pantaloni de trening rosii si un tricou apoi ies afara. Ploaia s-a oprit, deci este perfect pentru o plimbare!
Incep sa merg incet pe drum pana incepe din nou ploaia. Opera lui Pein care sigur a observat iesirea mea... Mereu vrea sa-mi strice ziua! Suspin apoi incep sa sar pe casute. Ma gandesc cum am ajuns aici. Sa moara parintii mei, sa fiu adoptata de o persoana rece si cruda care abia acum cativa ani a dezvoltat niste sentimente de parinte pentru mine, sa se intample atatea in viata unei fete nu este prea placut. Afara se intuneca si ploaia devin din ce n ce mai torentiala semn ca Pein incepe sa se ingrijoreze. Sa astepte mult si bine, nimeni nu-mi strica mie plimbarea de la ora... 8:35 seara! Aoleu!!!! Da' chiar este cam tarziu si sa intunecat afara! Calc stramb cand pasesc pe o casa si ma sperii. Tip de cred ca am trezit si mortii din mormant si cad jos.



Vai... mi-am scrantit ambele glezne! Ma omoara Pein! Sunt 10000% sigura ca mi-a auzit tipatul. Ploaia chiar devine prea torentiala. Imediat vad cum vine spre mine cineva. Se apropie, se apropie si vad o parte din Pein cum vine spre mine. Pein are 6sase parti pe care le invoca atunci cand are nevoie de ajutorul lor. Dar toti au diferite coafuri, adica unii au parul lung, unii sunt grasi si alte lucruri! Dar cu toti ma inteleg bine! Cand ajunge in dreptul meu ofteaza. Eu zambesc si-mi pun mana in cap. Sper ca nu am dat de belea.
- Poti sa mergi? Intreaba el cu o mana pe fata.
- Daca puteam sa merg eram de mult acasa!Ai folosit semnul exclamarii deci acel "spun' nu-si are locul. Spun uitandu-ma la el. Ma ia in carca fara nici un efort si ne indreptam spre casa. Eu imi sprijin capul pe umarul sau si inchid ochii.

Gata! Sper sa va placa![Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

1.Ideea este originala
2.Aspectul:Doar numele capitolului se pune in centru,restul nu.
3.Virgulele.Ai ceva probleme la ele.
4.Propozitiile:Unele sunt scurte.Incearca sa le dezvolti si nu mai pune punct unde se poate pune o virgula,iar asa propozitia poate continua si nu va mai fi scurta.
5.Ai pus space dupa linia de dialog.Bravo!
6.Actiunea:Nu este rapida,nu sari de la o idee la alta.
7.Descrierea:Nu pot sa spun ca nu ai,dar mai lucreaza la ea.
8.Greseli de ortografie:Nu ai prea multe,dar ce m-a suparat a fost acea ortograma careia ii lipseste liniuta!...Am corectat eu ce se putea,sper ca nu am sarit peste nimic.
9.Cifrele se scriu cu litere,nu suntem la matematica.

In rest mi-a placut si sper sa pui repede urmatorul capitol ca sa-l pot citi!
cius
Sus In jos
Myiu Phantomhive
Sebastians' Wife
Sebastians' Wife
Myiu Phantomhive


Balanta Sobolan
Reputatie : : 3
Mesaje : 187
Data de inscriere : 11/07/2011
Varsta : 27
Localizare : Haha ma faci sa rad :|

Adolescenta este minunata!  +18 Empty
MesajSubiect: Re: Adolescenta este minunata! +18   Adolescenta este minunata!  +18 I_icon_minitimeJoi Ian 12, 2012 1:50 pm

Draga mea as prefera sa schimbi culoarea la critica fiindca nu se vede absolut nimic!
Multumesc.
Sus In jos
http://myiu123.deviantart.com/
Myiu Phantomhive
Sebastians' Wife
Sebastians' Wife
Myiu Phantomhive


Balanta Sobolan
Reputatie : : 3
Mesaje : 187
Data de inscriere : 11/07/2011
Varsta : 27
Localizare : Haha ma faci sa rad :|

Adolescenta este minunata!  +18 Empty
MesajSubiect: Re: Adolescenta este minunata! +18   Adolescenta este minunata!  +18 I_icon_minitimeDum Ian 29, 2012 11:36 am

As dpri sa te intreb un lucru: Numele e chiar adolescentia? Sau voiai sa scri adolescenta?
Sus In jos
http://myiu123.deviantart.com/
Electra :3
Mascota forumului
Mascota forumului
Electra :3


Sagetator Sobolan
Reputatie : : 5
Mesaje : 898
Data de inscriere : 04/10/2011
Varsta : 27
Localizare : Narnia?

Adolescenta este minunata!  +18 Empty
MesajSubiect: Re: Adolescenta este minunata! +18   Adolescenta este minunata!  +18 I_icon_minitimeDum Ian 29, 2012 12:53 pm

Ai dreptate prajiturica, draga mea corect se zice adolescenta..Nici o problema, ti l`am modoficat eu sa nu te mai deranjezi!

Oricum inca putina descriere si ai grija la ortografie si voilla un fic perfect[perfect la ficgura niciodata n`a vazut un fic perfect:))] Oricum iti doresc spor la continuare!
Sus In jos
http://twinkle-tears.tumblr.com
Continut sponsorizat





Adolescenta este minunata!  +18 Empty
MesajSubiect: Re: Adolescenta este minunata! +18   Adolescenta este minunata!  +18 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Adolescenta este minunata! +18
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀ :: Fan Zone ! :: x Fan fiction x :: Fan ficuri in desfasurare . :: Naruto fics-
Mergi direct la: