♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀
Bună !! Mulţumim că ai ales să vizitezi acest minunabil forum !! Ai multe de văzut !! Dacă ai cont aici , conectează-te , dacă nu dar vrei să îţi faci , foarte simplu !! Da click pe '' înregistrare '' .

Cu drag ,
Shiba x3
♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀
Bună !! Mulţumim că ai ales să vizitezi acest minunabil forum !! Ai multe de văzut !! Dacă ai cont aici , conectează-te , dacă nu dar vrei să îţi faci , foarte simplu !! Da click pe '' înregistrare '' .

Cu drag ,
Shiba x3
♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀


 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 K-pop vs American Music

In jos 
+2
Ammy
♀ ℓuciƒєєя ♀
6 participanți
AutorMesaj
♀ ℓuciƒєєя ♀
Administrator
Administrator
♀ ℓuciƒєєя ♀


Scorpion Pisica
Reputatie : : 2
Mesaje : 383
Data de inscriere : 10/07/2011
Varsta : 24
Localizare : La măta !

K-pop vs American Music  Empty
MesajSubiect: K-pop vs American Music    K-pop vs American Music  I_icon_minitimeSam Ian 14, 2012 4:33 am

Buna dragii mei !! . :)
Cu siguranta stiti cu toti despre muzica americana . Lady Gaga , Ke$ha , Selena Gomez , mai stiu eu . laugh Da' cred ca multi nu au auzit de k'pop.. Sau ati auzit ? Mda , acum vom discuta pe tema acestor doua genuri atat de diferite si totusi atat de asemanatoare , si am sa va spun si de ce . :
De multe ori americani sau koreeni isi '' imprumuta '' versuri , ritmuri sau chiar melodiile insasi . laugh
Ce au imprumutat americani :
x - Un exemplu de artist american care a plagiat este Flo Rida . Ascultati piesa Right Round si melodia de la G Dragon - Heartbreaker . Ziceti-mi care sunt diferentele de la refren si de la mijloc . wink

Ce au imprumutat koreeni :
x - SnSd , melodia Run devil Run este plagiata [ desi ele sustin ca au cumparat-o awrr ] de la Ke$ha . Singura diferenta este ca versurile sunt scrise in engleza iar SNSD o canta in koreeana .

Astept pareri . :)
Sus In jos
https://devilchildrens.forumgratuit.ro
Ammy
Membru nou
Membru nou
Ammy


Fecioara Mistret
Reputatie : : 0
Mesaje : 5
Data de inscriere : 27/01/2012
Varsta : 28
Localizare : Curtea de Arges

K-pop vs American Music  Empty
MesajSubiect: Re: K-pop vs American Music    K-pop vs American Music  I_icon_minitimeVin Ian 27, 2012 5:00 am

mie una ascult cel mult kpop si iar american music numai niste idotii ascult numai cei de la Disney,Justin Bieber,Dev,Jonas Brothers si Carolina Liar
in Romania niste trupe de kpop Junno Girls si Junoo Boys le urasc asta e kpop din Romania,de ce nu ascult j-rock sau k-pop
Sus In jos
AndyGix
Membru
Membru
AndyGix


Reputatie : : 1
Mesaje : 60
Data de inscriere : 11/01/2012
Localizare : Iaşi

K-pop vs American Music  Empty
MesajSubiect: Re: K-pop vs American Music    K-pop vs American Music  I_icon_minitimeSam Ian 28, 2012 2:26 am

Sunt destul de curios de unde a ieșit termenul de "American Music". Se poate explica acest gen de muzică?
Sus In jos
Electra :3
Mascota forumului
Mascota forumului
Electra :3


Sagetator Sobolan
Reputatie : : 5
Mesaje : 898
Data de inscriere : 04/10/2011
Varsta : 27
Localizare : Narnia?

K-pop vs American Music  Empty
MesajSubiect: Re: K-pop vs American Music    K-pop vs American Music  I_icon_minitimeDum Ian 29, 2012 4:41 am

Stii eu am mai auzit de k-pop si care imi place si mie o trupa..aia 2NE1 !laugh Insa sa vedem, pana acum nu am remarcat ca Americanii si korenii fac imprumuturi de astea. Am auzit ceva legat de GaGa cum ca ar fi plagiat de la o trupa de koreeni insa nu prea mi`a dat seama..am ascultat piesele si sa stii ca aveau asemanari!
Acuma eu ascult mai mult "american music" insa k-pop`ul este interesant, o sa ma mai gandesc la ideea. Pritena mea Denisa mi i`a bagat in cap!laugh
SA vedem si alte pareri!
Sus In jos
http://twinkle-tears.tumblr.com
Dee
Membru senior
Membru senior
Dee


Varsator Capra
Reputatie : : 4
Mesaje : 204
Data de inscriere : 17/10/2011
Varsta : 32
Localizare : Akatsuki group

K-pop vs American Music  Empty
MesajSubiect: Re: K-pop vs American Music    K-pop vs American Music  I_icon_minitimeDum Ian 29, 2012 4:55 am

American Music lol. Sa stiti - nu ca vreau sa iau apararea =)) - Laddy FalFal si restul sunt si ei pe pop, hip-hop si ect. Eu as numi-o pe Lady GaGa muzica de duzina, daca exista acest termen. Adevarul e ca nu ma omor nici dupa kpop sau chesti asemanatoare. Eu sunt mai mult cu rock-ul, dar daca merg la o petrecere si aia asculta kpop sau AmericanMusic, ascult si eu, dar nu inseamna ca o sa ma distrez cu adevarat. In concluzie pentru mine, fiecare asculta ce vrea muschi sai >:)
Sus In jos
http://perfectenemy.forumgratuit.ro/forum
sakura chan
Membru nou
Membru nou
sakura chan


Fecioara Bivol
Reputatie : : 0
Mesaje : 13
Data de inscriere : 11/01/2012
Varsta : 26
Localizare : Somewhere in Japan

K-pop vs American Music  Empty
MesajSubiect: Re: K-pop vs American Music    K-pop vs American Music  I_icon_minitimeLun Ian 30, 2012 12:39 pm

Sincer si eu ascult mai mult Kpop decat American music, si dupa mine eu as zice ca nu este prea mare diferenta. Si eu tin cu Kpop-ul, chiar daca celelalte persoane [prieteni de la scoala.....etc..] asculta American music. Kpop YEY!!!!
Sus In jos
Continut sponsorizat





K-pop vs American Music  Empty
MesajSubiect: Re: K-pop vs American Music    K-pop vs American Music  I_icon_minitime

Sus In jos
 
K-pop vs American Music
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀ :: Discutii . :: x Dezbateri x-
Mergi direct la: