♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀
Bună !! Mulţumim că ai ales să vizitezi acest minunabil forum !! Ai multe de văzut !! Dacă ai cont aici , conectează-te , dacă nu dar vrei să îţi faci , foarte simplu !! Da click pe '' înregistrare '' .

Cu drag ,
Shiba x3
♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀
Bună !! Mulţumim că ai ales să vizitezi acest minunabil forum !! Ai multe de văzut !! Dacă ai cont aici , conectează-te , dacă nu dar vrei să îţi faci , foarte simplu !! Da click pe '' înregistrare '' .

Cu drag ,
Shiba x3
♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀


 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Aleasa a doi vampiri

In jos 
+4
Myiu Phantomhive
ღAlℓஐ
♀ ℓuciƒєєя ♀
Dєүυ ♥
8 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Myiu Phantomhive
Sebastians' Wife
Sebastians' Wife
Myiu Phantomhive


Balanta Sobolan
Reputatie : : 3
Mesaje : 187
Data de inscriere : 11/07/2011
Varsta : 27
Localizare : Haha ma faci sa rad :|

Aleasa a doi vampiri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aleasa a doi vampiri   Aleasa a doi vampiri - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Sept 01, 2011 11:03 am

Hei draga mea Anzo vad ca ai adus nextu la ficu` tau super :x blushin`

Mbine deci sa vedem continutul este frumos plus ca aranjarea in pagina este super ;))
Nu prea am ce comenta e de nota 10 +
Mdeci ce sa mai zic NEXT! :right:
Sus In jos
http://myiu123.deviantart.com/
ღAlℓஐ
Membru
Membru
ღAlℓஐ


Leu Bivol
Reputatie : : 0
Mesaje : 138
Data de inscriere : 29/07/2011
Varsta : 26

Aleasa a doi vampiri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aleasa a doi vampiri   Aleasa a doi vampiri - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Sept 07, 2011 2:11 am

Hei nu ai mai adus next-ul? Ai traba nu, deaia nu ai mai pus next-ul?

fa-ti putin timp si scriel, cat de mic ar fi dar vreau sa vad ce se intampla.
Sus In jos
http://sasusaku.forumer.ro/
Dєүυ ♥
Membru onorabil
Membru onorabil
Dєүυ ♥


Scorpion Bivol
Reputatie : : 7
Mesaje : 544
Data de inscriere : 11/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Soul Society

Aleasa a doi vampiri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aleasa a doi vampiri   Aleasa a doi vampiri - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Sept 07, 2011 7:50 am

Capitolul IX:Intalnirea

Ma uit la ceas si vad ca este ora unu,amiaza.Ma ridic repede din pat deoarece la ora doua trebuia sa ajung la noua mea slujba.Ma ridic din pat,ma intind bine si vreu sa merg la baie.Imi spal fata gingasa si ma uit atent in oglinda.Atent,foarte atent.Ma uit in propii mei ochii si deodata vad ca se fac rosii.Ma retrag repede din fata oglinzii si imi sterg ochii.A fost o iluzie,o imagine produsa de imaginatia mea bogata care mereu ma surprinde intr-un mod neplacut.Intru in cabina de dus si las apa sa ma contoleze.Azi nu ma simt prea bine,imi este foarte rau.Culoarea apei devine rosie.Ma uit la corpul meu si observ sa imi curge sange din gat.Opresc repede apa si ies afara.Sangele curgea ambundend din patru mici gauri pe care le-am observat ca au aparut dintr-o data pe gatul meu.Doua pe partea stanga si doua pe partea dreapta.Erau urme de colti,cred,dar m-a muscat pe mine cineva sau ceva?Nu imi aduc aminte.Imi bandajez acele rani si ma pregatesc de serviciu.

Ajung in fata acelui restaurant sau mai bine zis bar.Imi i-au uniforma extravaganta pe care o urasc din toata inima si la treaba.Ora zece jumatate,tura mea nu este inca gata trebuie sa stau pana la douasprezece.Deja lucrurile o i-au razna,nu mai era un bar era un bordel.In bar intra un barbat cu o palarie si o salopeta mare care ii ascundea fata.Se aseaza la masa din colt,iar eu ma duc sa-i i-au comanda.Era cam cidat singurul lucru pe care il vedeam era doar doua suvite din parul sau negru albastrui.Ma apropii de el,dar nu isi ridica privirea.Doar o cafea,am inteles.Asta era tot ce dorea.Intru in camera angajatiilor si am auzit de la celelalte colege ca trebuie sa vina sefu ca sa vada cum merge treaba.

Intr-o ora ajunge si seful localului.Eu imi continu-i treaba si servesc acei oameni.Merg la o masa unde erau numai barbati beti si nepoliticosi.Ma aplec si le pun comanda ceruta.Unul dinte ei,cu putina barba si mai in varsta ma pipaie si imi face propuneri indecente.Eu sar ca arsa si ii rastorn farfuria cu mancare in cap.Cum isi permite sa faca una ca asta?Nu cu mine.I-am dat o lectie bine meritata.Acel barbat il cheama pe seful meu incepe ca critice "restaurantul"Sefu se tot ruga de el sa ramana.Cred ca era un client important.Dupa cateva minute seful ma cheama in camera angajatilor,in mod sigur nu pentru a ma lauda.Era foarte suparat se vede pe fata lui.
-Domnul de dinainte era cel mai important client al nostru,iar tu.....Off!Vino aici,nu ai nici o vina,draga mea.Merg langa patron.El zambea marsav si cat ai clipii imi da o palma.Nu apuc sa spun nimic cand ma i-a de par si ma trage dupa el afara din camera.Toata lumea se uita la noi.Imi dada pumni si picioare.Fata mea sangera si era plina de lacrimi.A spus ca acesta este o lectie pe care trebuie sa o invat,caci trebuie sa sadisfac clienti.Dupa o bataie sora cu moartea ma trimite inapoi la acel client din vina caruia s-au petrecut toate.Merg langa acel om,iar in drumul meu trec pe langa acel om cu salopeta.Era cam rosu la fata si transpira,oare are febra?Ma gandesc la alti cand corpul meu e plin de sange,tipic mie.Ajung in fata acelui client cu care trebuie sa petrec o noapte.Imi este sila de propia mea persoana,ce am ajuns?Ma apropii din ce in ce mai mult de acea masa,iar lacrimile imi curg.Ma uit la cel om scarbos si ma apuca greata.Nu,nu voi face asta!Ma intorc inapoi si plec "pusca" spre camera angajatiilor.Imi arunc uniforma si ma schimb in hainele mele.

In camera navaleste seful cu cureaua de la pantaloni in mana si imi spune ca imi va da o lectie pe care nu o voi uita toata viata mea.Eu incep sa il lovesc,dar in zadar.Ma prinde de maine si nu pot sa fac nimic.Ii scap un sut intre picioare si asta e ocazia mea sa scap.Ies din restaurant si fug in continuare.

[perspectiva lui Sasuke]
Itachi tu mereu o protejezi.Tu esti ingerul ei pazitor,doar ca nu stii asta.Iti intinzi aripile negre peste ea si mereu o protejezi fara sa realizezi de fapt.Iar eu un nepunticios care nu are inca aripile desfacute,nu am putut face nimic in timp ce ea era in dureri.Nu merit sa fiu vampir si mai ales un membru Uchiha.Sa nu o pot proteja pe cea care o iubesc?Doar de teama ca ea sa nu se uita in ochii mei si sa isi aminteasca totul de la inceput pana la sfarsit.A fugit si asta ma bucura,dar nu in totalitate.Lacrimile imi curg pe fata si nu pot suporta durerea pe care o simt in inima.Vad ca din acea camera iese nenorocitul.Sangele fierbe in mine si simt o dorinta de sange mai mare ca niciodata.Vreau sa aud cum oasele acelui nemernic pocnesc,iar muschii se sfarama.Ma ridic de pe scaun,las banii pe masa si plec afara dupa acel nemernic care o urmarea.

[perspectiva lui Itachi]

Stau pe scaunul de la birou si ma intreb ce face Kassandra.Are un loc de munca?Este bine? Nu stiu.Nu imi pot lua gandul de la ea,incep sa regret decizia luata.

[perspetiva Kassandrei]

Ma uit in spate si vad ca fuge dupa mine.Tricoul imi este sfasiat,iar pantalonii mei au devenit scurti.Eram la un capat de drum si nu aveam scapare.Il vad pe acel "om" cum se apropie de mine cu un zambet pe afata si cu cureaua in mana.Imi inchid ochii si nu simt nimic.Oare am murit?Mi deschid din nou si il vad pe acel barbat imbracat in salopeta care se apropia de acel nemernic,care parea foarte speriat.
-Auzi,stii cum e sa vezi ca ce ai iubit si ai protejat este distrus in fata ochilor tai?Nu te voi ucide deoarece ii voi lasa fratelui meu placerea sa o faca.El este mai fioros decat mine atunci cand este suparat si iti spun vei afla adevarata s-a infatisare cand va auzi ca te-ai legat de fata noastra.Nimeni nu se i-a de frati Uchiha si de iubirea lor! Cu aceste cuvinte il pune la pamant intri-o secunda.dar il lasa in viata.Eu ma apropii de el si ii multumesc.Il imbratisej pe necunoscut si ii multumesc inca o data ca m-a scapat de nenorocire.Vreau sa-i vad chipul,dar acesta il are ascuns dupa un guler enorm si o palarie asezata fix pe ochi.
-Te-a ranit rau?Te doare?
-Nu asa de tare,caci acuma stiu ca sunt in siguranta.Il strang tare in brate pe necunosc desi nici nu stiu ce ma leaga de el.Se ofera sa ma conduca acasa.Eu accept.Tot drumul ma holbam la fata lui.Nu vedeam decat o parte din gura si cele doua suvite.Oare cum arata?Parca am uitat de toata acea durere provocata de vanatai.Ajung in fata blocului.Il intreb pe strain daca ne vom mai vedea deoarece el este eroul meu,ingerul meu pazitor care a venit la timp.
-Scuze Kassey,dar nu ne vom mai vedea.La revedere sa ai o viata frumoasa!In cateva clipe dispare,iar eu nu-l mai vad.De unde imi stie numele?Nu conteaza.Aceasta zi a fost oribila pentru mine,dar parca am uitat de toate in prezenta strainului.Sper sa-l mai intalnesc.

Daca am greseli,scuze.Am fost presata de timp. cius
Sus In jos
luna
Membru fidel
Membru fidel
luna


Scorpion Bivol
Reputatie : : 7
Mesaje : 415
Data de inscriere : 18/08/2011
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti

Aleasa a doi vampiri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aleasa a doi vampiri   Aleasa a doi vampiri - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Sept 07, 2011 12:07 pm

ouo nu stiam ca pui asa de repede nextul!
frate i-ar am ramas in urma! ummmm
uf imi place ficul asta, il ador! rugaminte
Sus In jos
http://www.luna-forum.com
luna
Membru fidel
Membru fidel
luna


Scorpion Bivol
Reputatie : : 7
Mesaje : 415
Data de inscriere : 18/08/2011
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti

Aleasa a doi vampiri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aleasa a doi vampiri   Aleasa a doi vampiri - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Sept 07, 2011 12:23 pm

Frumos! imi place, ce sa spun... ai niste idei grozave!
Pa pa! cius
Sus In jos
http://www.luna-forum.com
luna
Membru fidel
Membru fidel
luna


Scorpion Bivol
Reputatie : : 7
Mesaje : 415
Data de inscriere : 18/08/2011
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti

Aleasa a doi vampiri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aleasa a doi vampiri   Aleasa a doi vampiri - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Sept 07, 2011 12:48 pm

imi place!
PUNE EXTUL REPEDE!!!
CA DE NU FAC CRIZE!! rugaminte
a salvato ce frumos! fuu
HHHHHHMMMMMMMMM NEXTUL REPEDE!
Pa pa Anzora! cius
Sus In jos
http://www.luna-forum.com
Dєүυ ♥
Membru onorabil
Membru onorabil
Dєүυ ♥


Scorpion Bivol
Reputatie : : 7
Mesaje : 544
Data de inscriere : 11/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Soul Society

Aleasa a doi vampiri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aleasa a doi vampiri   Aleasa a doi vampiri - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Sept 18, 2011 2:09 am

Scz de intarziere,dar clasa a opta este foarte greu,orarul e incarcat si profii ne tot preseaza cu examenul national... nervi

Capitolul X:Aripi intinse deasupra mea

Ma simt foarte rau,transpir toata.Vad o lumina de la capatul unui tunel,o lumina alba si foarte calda.Nu vreu sa o i-au deoarece stiu ca voi merge in lumea spiritelor daca o apuc.Nu imi pot deschide ochii,sunt prinsa langa acea lumina.Imbracata intr-o rochie alba,imi pun mana la ochi deoarece lumina ma orbeste.Nu vreu sa merg in ace lume vreu sa raman vie.Vad cum lumina dispare si simt o durere imposibila in jurul gatului.Ma ustura,ma arde,dar nu imi pot deshide ochii.Sunt prinsa intre viata si moarte,dar nu stiu de ce parte voi trece.Durerea dispare,dar imi simt corpul foarte schimbat.
Ma trezesc si primul lucru pe care il fac este sa ma uit in oglinda.Par mai palida ca ieri,iar ranile mele nu mai sunt.Cred ca am visat toate acele scene,inclusiv pe acel om deghizat.Eee.. numai conteaza atata timp cat nu mai am rani.Ma imbrac,dar nu stiu unde sa ma duc.Nu mai am ace slujba,cred.Viata in Japonia este foarte grea,poate ar trebui sa ma intorc inapoi in America.Ies pe usa casei,am asa o pofta de energie.Nu stiu unde merg,de ce merg si pentru cine merg mai departe picioarele mele,parca sunt controlate.Trec printre multimea de oameni foarte ocupati ca si o fantoma.Am terminat o facultate in marketing de ce nu imi gasesc o sluja in domeniul meu?Parca imi amintesc ca am semnat un contract cu o firma,dar nu sunt sigura.Este o senzatie oribila sa nu iti amintescti nimic.
Azi este foarte aglomerat orasul.Ma tot gandesc intru la viata mea si la decizia de a pleca inapoi in America,acolo este casa mea,prieteni mei aici sunt singura.Nu imi place singuratatea,singura printre straini.Fara sa imi dau seama am ajuns in fata unei cladiri imense,cu multe etaje.Vad ca din cladire iese cineva,ma ascund dupa o masina din parcare si privesc.De ce fac asta?Nu ma intereseaza deloc cine iese sau ce face.Imi revin in fire si ies de dupa acea masina.Pe usa iese acea fata cu parul negru scurt si un baiat cu parul lung prins in coada.El zambea,iar fata radea.Ce este acest sentiment ciudat care ma inconjoara?De ce incep sa plang?Gata cu intrebarile,vreu sa ma intorc inapoi in America,acolo nu plang asa de des si mai ales fara nici un motiv.Merg pe langa cei doi,ei nici macar nu ma observa sunt prea ocupati cu fericirea lor.Dar de ce sa ma observe?Nici nu-i cunosc.

Itachi:
Sunt in fata cladirii impreuna cu Niu.Ea este verisoara mea,tot vampir.A venit astazi in vizita,a vrut sa vada daca mi-am gasit aleasa deoarece trebuie sa i-au in curand locul tatalui meu,care a fost ucis ca cativa ani in urma,iar familia a ramas fara nici un lider.Ca sa fiu capul familiei si nu pot face asta daca nu imi am fata aleasa langa mine.Conform traditiei,ea trebuie sa fie transfoarmata in vampir de catre mine,sa fie cea mai respectata femeie vampir,cea mai puternica si frumoasa,la fel cum era mama.Un lider trebuie sa aiba langa el o sotie pe masura.Nu le-am spus nimic de faptul ca am renuntat la ea,viata de vampir e dura si este mult mai rea daca faci parte din familia Uchiha.Urma ca fie supusa unor teste de rezistenta si multa durere i-ar fi apasat pe umeri.De acea am dezlegato de acel blestem pe Kassandra,nu vreu ca ea sa sufere,desi stiu ca fapta mea m-ar costa viata.
-Itachi,esti mereu cu capul in nori.Inca nu imi vine sa cred ca unchiul ti-a lasat tie firma.Sasuke ar fi fost mai potrivit,el este altfel,mai special.Stii ca in familile de vampiri rudele se pot casatori intre ele?
-Niu,mai bine ti-ai lua gandul de la fratele meu el iubeste pe altineva.
-Atunci te i-au pe tine,e bine?Poate eu sunt aleasa ta si de acea inca nu ai gasito.Ea incepe sa rada,este foarte glumeata si de treaba,dar obsesia pentru Sasuke.....este imposibila.Incepem amandoi sa radem de glumele ei,dar treaba era serioasa,daca ar fi aflat unchiul ce am facut mi-ar taia capul.Sunt multe lucruri pe care el nu le stie.In timp ce savurez glumele ei pe langa noi trece o fata care plange.Nu ii vad fata,dar parul ei lung castaniu imi pare foarte cunoscut.

Sasuke:
Inca stau la birou si tot studiez pentru inca un examen.Ma tot gandesc la ce m-am gandit cand de am facut o fapta care nu are iertare din parte lui Itachi si nici din parte unchiului meu.Amandoi am gresit enorm si cu siguranta vom fi renegati,dar eu am facut o fapta oribila,nu m-am gandit la consecinte.Oare de ce?Ea era in pericol deci trebuie sa o salvez.Probabil nu stiti ce am facut,nu?Nu este vorba de slavarea ei,este inca ceva la mijloc.Noaptea trecuta cand am salvato,parea sa se simta bine,am stiut ca are nevoie de un doctor,dar nu am chemat nici unul,asta a fost greseala mea.Dupa ce a adormit,i-a crescut febra.Ranile ii s-au deschis si pierdea mult sange.Respiratie ii se ingreuna,iar inima incetul cu incetul nu se mai auzea.M-am panicat si ca sa o salvez am transformato,o greseala enorma,sper doar ca Itachi sa nu afle de asta,altfel sunt mort.E un vampir acuma sima tem ca setea sa nu o cuprinda,asa ca ma duc sa-i fac o vizita.Imi i-au tot aceleasi haine ca ieri deoarece nu vreu sa imi vada fata.Desi e vampir nu vreu sa isi aminteasca nimica din trecut.

Kasy:
Nu stiu ce ma leaga de ace firma,de acel om,stiu dor ca vreu acasa.Merg in apartamentul meu si imi fac bagajele.Las cheia pe un birou si plec fara sa privesc in urma.Ajung in fata aeroportului,i-au un bilet pentru New York si drum bun!

Sasuke:
Ajun langa apartamentul ei si observa ca usa este descuiata.Intru inauntru.Merg in camera ei vad ca toate hainele si lucrurile lipsesc.Sigur vrea sa se intoarca inapoi acasa.Fug repede spre aeroport si sper ca o pot impiedica.Pentru prima data iubesc cu adevarat o fata.Nu imi imaginez viata fara ea,o vreu inapoi si vreu sa fie doar a mea.

Kasy:
Vantul bate cu putere si imi poarta parul departe.Ma aflu pe un scaun din afara aeroportului.Imi este foarte frig,dar in lumina lunii imi place mai mult sa stau decat in lumina becului.Strang tare bagajul in mana si ma gandesc daca decizia luata este cea coresta.Avionul decola in 10 minute.Trec cele zece minute si parca tot ezit,astept pe cineva care sa vina si sa ma impiedice.Ma ridic de pe scaun si plec spre usa avionului.Ochii imi raman tinta la un om cu o salopeta,o fi acel om din visul meu?Era oare un vis?Vad cum vantul ii zboara haina si ramane intr-un costum alb pur.Din spate ii iese o pereche de aripi albe,se deschid in fata mea si se indreapta cu pasi marunti spre mine.Nu ma pot misca,el vine si ma i-a in brate,aripile lui ma inconjoara si lacrimile sale curg pe mine.Isi deschide ochii si ma priveste lung.Eu cad in genunchi datorita unei dureri imense de cap.Incep sa plang si il imbratisej pe strain.
-Sasuke te-am asteptat sa vi.....Aceste cuvinte ies din gura mea desi nici nu stiu ce am spus.Plangem amandoi ca doi copii.

"Sange,rosu,trandafiri,blestem,aleasa,vampir!Acuma iti amintesti?" Cineva vorbeste in capul meu si o multime de imagini imi zboara prin minte.Acum imi amintesc.In fata aeroportului ma astepta Sasuke,el mi-a facut turul orasului,Itachi este fratele sau si seful meu.Vise ciudate,trandafiri cu sentimente,balul angajatilor,mult rosu,colti,ochii rosii "Mirosul tau,sangele tau,cuvintele tale,numai cand ma uit la tine imi vine sa te mananc de vie.Imi trezesti pofta si vreau sa fiu primul care te gusta.Te rog potolestemi foamea si dorinta""Eu impreuna cu Itachi ne-am nascut intr-o familie de vampiri.Parintii nostri au fost ucisi de catre vanatori si am ramas in grija unichiului.Tu ai un rol foarte important in aceasta poveste.Conform traditiei noastre un vampir are in lume o "aleasa""marele secret,sentimentele lui Sasuke sunt ranite "Aseara mi-ai frant inima,i-ai daruit puritatea ta lui Itachi....."o certa urata s-a intamplat intre mine si Itachi....amintiri pierdute

Acum stiu totul.De ce mi-au facut asta?Cat am suferit din cauza lor!Dar sincera sa fiu ma bucur ca memoria mia revenit.Ochii mi s einchid si simt cum lesin in bratele sale.Tot ce am apucat sa zic este "Va urasc fratilor Uchiha"

scz daca am greseli.......
Sus In jos
luna
Membru fidel
Membru fidel
luna


Scorpion Bivol
Reputatie : : 7
Mesaje : 415
Data de inscriere : 18/08/2011
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti

Aleasa a doi vampiri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aleasa a doi vampiri   Aleasa a doi vampiri - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Sept 28, 2011 6:06 am

Anzora, ce bine ca ai pus nextul! blushin`
E super, capitolul asta a fost beton..... m-a luat toate caldurile! xD
O saraca Casandra! Eun vampir! ummmm
Si ce cuvinte de incheiere! rugaminte
Dabia astept sa pui nextul! rugaminte
Sa il pui repede! rugaminte

Pa pa! cius
Sus In jos
http://www.luna-forum.com
Electra :3
Mascota forumului
Mascota forumului
Electra :3


Sagetator Sobolan
Reputatie : : 5
Mesaje : 898
Data de inscriere : 04/10/2011
Varsta : 27
Localizare : Narnia?

Aleasa a doi vampiri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aleasa a doi vampiri   Aleasa a doi vampiri - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Oct 10, 2011 1:50 pm

Pam Pam Pam! Ce`mi place! Descrierea imbinata cu naratiunea da super!!!! bine! !!:x Cred ca vorbesc in numele tuturor cand te rugam sa pui next, nu`i asa? Fierb deja emotiile in mine!!:))

^^, deLL-Chan
Sus In jos
http://twinkle-tears.tumblr.com
AncaSmile
Membru fidel
Membru fidel
AncaSmile


Capricorn Sobolan
Reputatie : : 3
Mesaje : 363
Data de inscriere : 21/09/2011
Varsta : 27
Localizare : ^^HoRoShimmA LoVvv^^

Aleasa a doi vampiri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aleasa a doi vampiri   Aleasa a doi vampiri - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Oct 16, 2011 8:30 am

ce fain ii rugaminte de abia astept urmatorul cappitol'''' cius
Are dreptate Dell
Sus In jos
Dєүυ ♥
Membru onorabil
Membru onorabil
Dєүυ ♥


Scorpion Bivol
Reputatie : : 7
Mesaje : 544
Data de inscriere : 11/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Soul Society

Aleasa a doi vampiri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aleasa a doi vampiri   Aleasa a doi vampiri - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Oct 29, 2011 3:12 am

Imi pare rau pentru intarziere....cred ca nu am mai scris continuarea la fic de o luna si e posibil sa fi uitat putin povestea....

Capitolul XI:Ce alegi?


Alerg in continuare, fug deoarece vrea sa prind lumina.Lumina de la capatul tunelului care se intinde la nesfarsit, iar cu cat ma apropii mai mult cu cat se indeparteaza mai tare.Ma opresc un pic ca sa imi trag rasuflarea, lumina se opreste si ea, din lumina iese o mana, iar pe mana se afla un inel cu un trandafir negru.Acea mana ma ajuta sa ma ridic si o persoana imi spune "Kasandra, vino cu mine intr-o lume unde nimeni nu iti va face nici un rau" Undeva unde fratii Uchiha nu vor mai fi langa mine?Undeva departe de Itachi si Sasuke?Departe de cele doua mari iubiri ale mele care imi fac rau? Stau un pic pe ganduri si i-au mana fara sa ma gandesc la consecinte......

-Karoline, te-ai trezit? Ma uit in jur si vad o camera rosie, ma aflu intr-un pat rosu cu asterminte rosii.In fata mea se afla un baiat in jur de 20 de ani, cu parul blond si cu ochii mov.In maini poarta manusi din piele maro si tine un trandafir rosu,aproape ofilit in buzunarul de la sacou.Ce s-a intamplat cu mine?Singurul lucru pe care mi-l amintesc este numai imaginea unor aripi albe si ma trezesc brusc in camera mea cu Roku langa mine.
-Domnisoara Karoline, va servesc micul dejun?
-Nu ma cheama asa!Ma numesc Kasandra! De unde am mai scos numele asta, numele meu este Karoline Krinox.Ma ridic din pat, imi dau hainele jos, iar Roku ma imbraca.Imi da o bluza larga alba si o pereche de pantaloni scurti.Parul il prin intr-o coada, iar imi picioare imi i-au papuci de casa.El este sevitorul meu loial, dar nici nu mai tin minte unde l-am cunoscut.Ma uit in oglinda, sunt cu totul schimbata, arat ca o pustuoaica, parul a devenit negru si ochii de aceiasi culoare, sunt asa deoarece sunt un vampir, Roku m-a transformat cand eram pe moarte
-Nu vezi ca trandafiri mei rosi ofilesc, de ce nu-i uzi?
-Deoarece vreu sa devina negri, iar petalele sa cada incet una cate una la fel ca picaturile de sange, cad si cad din corpul omenesc pana cand fiinta umana moare, la fel e si cu trandaforul.
-Esti cea mai sadica persoana pe care o cunosc.Deschid usa de la camera si cobor scarile pana in living.Scot din frigider o punga cu sange si incep sa beau.
-Sangele asta nu are nci un gust, e rece si nu e deloc gustos.Nu ai altceva?Il intreb pe blond,aceasta este casa mea,dar el imi face provizile, nu stiu de unde le i-a, dar mereu au un gust ingrozitor.
-Atunci vrei sange direct de la sursa? Ma intreaba el in timp ce cu un ac isi inteapa gatul.Ma uit cu pofta la sangele care curge, ochii imi scplipesc, se fac rosii si ma arunc la gatul sau.Ce bun, ce poate fi mai delicios ca gustul sangelui proaspat.El imi ridica mana, imi linge incheieturile
si simt cum coltii sai se infiltreaza in venele mele.Nu situ ce este el pentru mine, poate e doar o masa gustoasa sau poate un partener de viata.Nu imi amintesc deloc viata mea anterioasa inainte sa devin vampir, dar Roku mi-a spus ca m-a gasit pe strada intinsa pe jos fara sa am deloc suflare, iar atunci m-a transformat si a avut grija de mine.Am aflat ca ma numesc Karoline, dar numele "Krinox" este inventat de el.Am 17 ani, dar nu tin minte in cat este ziua mea. Locuiesc in Londra si merg la colegiul national de arte.Cand la vioara si la pian si sunt si in grupul de pictura deoarece desenez superb.Nu imi cunosc nici parintii, poate ca ma considera moarta.E ca si cum am luat totul de la capat, o noua viata, dar parca inima mea a ramsa in alt loc, parca gandul meu este in alta parte, parca o jumatate din mine a ramas in alta lume.Nu stiu de ce, dar asta simt.Roku ma priveste cu viclenie, ce bine se simte el, a avut parte de sangele meu pentru prima data, este in al noualea cer.Ce pot spune despre el, imi este simpatic, nimic mai mult.Merg in camera mea si ma schimb in uniforma de scoala.Acolo ma vor astepta colegii mei....dar nu-i mai tin minte....Ma rog, cobor jos ca sa imi i-au pranzul.Un sandwich pregatit cu sunca si cascaval, blahhh...Ce rau imi pare ca nu pot lua sange cu mine la scoala, as fi internata intr-un sanatoriu daca m-ar prinde cineva ca beau asa ceva.
-Nu uita, ia-ti bomboanele.Aaa era sa uit de bomboane. "Bomboanele" sunt facute de Roku, sunt bilute de sange inghetat, nu au un gust tocmai bun, dar macar potolesc foamea, sandwich-ul fiind doar un camunflaj, pentru a nu trezii suspiciunii colegiilor.Sunt vampir deci am o viteza incredibila, asa incat in cateva secunde sunt la scoala.Toti se uita la mine de parca nu m-au mai vazut, o fata cu parul verdesi cu ochii de aceiasi culoare vine spre mine.
-Karoline!Ce ma bucur sa te vad, ai lipsit cateva zile, unde ai fost?
-Doar am racit, iar Roku nu mi-a dat drumul din casa, dar tu Yukine, pe unde ai umblat.Cum sa uit eu de prietena mea cea mai buna, Yukine, ea este de origine japoneza si e foarte draguta.
-Varul tau e asa de protector....Eu am mers in Tokyo in vizita la parintii mei. Era sa uit in public eu si Roku suntem verisori desi acest lucru nu este deloc adevarat.De curiozitatea o intreb pe colega mea cum este Japonia.
-Japonia este o tara urata!Nu ma mandresc ca m-am nascut acolo, oameni sunt rai si te privesc urat, mai bine nu ai merge niciodata in acea tara.Incerc si eu sa imi conving parintii sa se mute cu mine in Anglia, dar tot nu reusesc. Japonia?O tara urata?Din cate stiu eu e o tara minunata, dar daca o fata care s-a nascut acolo spune ca este asa cum as putea eu,o straina,ca spun contrariul, nici nu am mers in acea tara.Intram impreuna in clasa, iar profa de mate ne astepta, se pare ca din nou am intarziat.
Dupa scoala vad un anunt cu balul bobocilor pe unul din panourile scolii.Ar fi misto sa merg impreuna cu Roku.....o sa il intreb sa vad ce spune.


Roku
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Kasandra(Karoline Krinox) dupa transformarea in vampir
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Yukine
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
AncaSmile
Membru fidel
Membru fidel
AncaSmile


Capricorn Sobolan
Reputatie : : 3
Mesaje : 363
Data de inscriere : 21/09/2011
Varsta : 27
Localizare : ^^HoRoShimmA LoVvv^^

Aleasa a doi vampiri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aleasa a doi vampiri   Aleasa a doi vampiri - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Oct 29, 2011 3:27 am

Ma bucur k ai reusit sa pui nextu smecher
uuuu''^^ foarte frumos capitolu' asta
Ador mai ales ultima parte ,farte dragut k ai reusit sa pui si niste poze cu personajele > ce dragute sunt fuu
Astept neXtu^ cand poti sa'll pui
cius
Sus In jos
Br0cKyY
Membru senior
Membru senior
Br0cKyY


Fecioara Sobolan
Reputatie : : 3
Mesaje : 295
Data de inscriere : 04/11/2011
Varsta : 27
Localizare : Ghici ... :))

Aleasa a doi vampiri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aleasa a doi vampiri   Aleasa a doi vampiri - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Noi 19, 2011 11:43 am

WOOWW
va pricepeti , nu gluma rugaminte
Dei , imi place foarte moolt si astept next , ca de nu nervi
Sus In jos
Electra :3
Mascota forumului
Mascota forumului
Electra :3


Sagetator Sobolan
Reputatie : : 5
Mesaje : 898
Data de inscriere : 04/10/2011
Varsta : 27
Localizare : Narnia?

Aleasa a doi vampiri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aleasa a doi vampiri   Aleasa a doi vampiri - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Noi 23, 2011 11:12 am

Deci nu sunt eu mare experta la ficuri asa ca nu ma bag!
Dar nu ma pot abtine..tre` sa trec si pe aici!!! ;))
Mai mult le citesc...
DEci ce departe am ajuns! :>
Mai vrem si restul!;)
Sus In jos
http://twinkle-tears.tumblr.com
Continut sponsorizat





Aleasa a doi vampiri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aleasa a doi vampiri   Aleasa a doi vampiri - Pagina 2 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Aleasa a doi vampiri
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀ :: Fan Zone ! :: x Fan fiction x :: Fan Ficuri Terminate-
Mergi direct la: