♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀
Bună !! Mulţumim că ai ales să vizitezi acest minunabil forum !! Ai multe de văzut !! Dacă ai cont aici , conectează-te , dacă nu dar vrei să îţi faci , foarte simplu !! Da click pe '' înregistrare '' .

Cu drag ,
Shiba x3
♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀
Bună !! Mulţumim că ai ales să vizitezi acest minunabil forum !! Ai multe de văzut !! Dacă ai cont aici , conectează-te , dacă nu dar vrei să îţi faci , foarte simplu !! Da click pe '' înregistrare '' .

Cu drag ,
Shiba x3
♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀


 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Mangekyō Sharingan

In jos 
+2
Dєүυ ♥
♀ ℓuciƒєєя ♀
6 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
♀ ℓuciƒєєя ♀
Administrator
Administrator
♀ ℓuciƒєєя ♀


Scorpion Pisica
Reputatie : : 2
Mesaje : 383
Data de inscriere : 10/07/2011
Varsta : 24
Localizare : La măta !

Mangekyō Sharingan Empty
MesajSubiect: Mangekyō Sharingan   Mangekyō Sharingan I_icon_minitimeVin Oct 21, 2011 10:32 pm

Buuna ! Cu toti stim de kekkei genkai`ul clanului Uchiha numit SHARINGAN si ca acestea pot sa posede mai multe forume . Pana in prezent in serialul Naruto/Naruto Shipuuden sunt 6 forme.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Al lui Itachi
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]Al lui Kakashi
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]Al lui Madara
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]Al lui Izuna
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]Al lui Sas`ke
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]Al lui Naruto .. pardon Shisui laugh

Intrebari :
1. Care vi se pare cel mai bun/frumos sharingan
2. Doriti sa posedati o forma a acestor tipuri de sharingan , daca da , care ?
Z`byyyy . !!
Sus In jos
https://devilchildrens.forumgratuit.ro
Dєүυ ♥
Membru onorabil
Membru onorabil
Dєүυ ♥


Scorpion Bivol
Reputatie : : 7
Mesaje : 544
Data de inscriere : 11/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Soul Society

Mangekyō Sharingan Empty
MesajSubiect: Re: Mangekyō Sharingan   Mangekyō Sharingan I_icon_minitimeVin Oct 21, 2011 11:23 pm

1.Cel mai frumos Mangekyō Sharingan este a lui Sasuke.....ai uitat sa pui Mangekyō Sharinganul sau etern care e mult mai misto ca toate!
2.Mi-ar placea sa am Mangekyō Sharinganul lui Itachi sau a lui Sasuke.
Sus In jos
luna
Membru fidel
Membru fidel
luna


Scorpion Bivol
Reputatie : : 7
Mesaje : 415
Data de inscriere : 18/08/2011
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti

Mangekyō Sharingan Empty
MesajSubiect: Re: Mangekyō Sharingan   Mangekyō Sharingan I_icon_minitimeSam Oct 22, 2011 1:16 pm

Pai cel care imi place cel mai mult e al lui Sasuke deoarece e conpus din al lui si al lui Itachi.
Miar place sa il am..... Ah! Blestemat sa fi Sasuke!
Vorbesc serios nu il supor mai ales dupa ce l-a omorat pe Itachi si mai vrea sa il omoare si pe Naruto... frate baiatul acela e prea de tot cineva ar trebui sa ii dea o lectie... o bataie sora cu moartea! wink
Sus In jos
http://www.luna-forum.com
Electra :3
Mascota forumului
Mascota forumului
Electra :3


Sagetator Sobolan
Reputatie : : 5
Mesaje : 898
Data de inscriere : 04/10/2011
Varsta : 27
Localizare : Narnia?

Mangekyō Sharingan Empty
MesajSubiect: Re: Mangekyō Sharingan   Mangekyō Sharingan I_icon_minitimeVin Oct 28, 2011 11:15 am

Bine zis Dany blestemati fie astia cu kekei-genkai..Adica cum vine asta?:))

Imi pace mult al lui Kakashi-Sensei!! :x Si a lui Itachi e reusit!
Sus In jos
http://twinkle-tears.tumblr.com
luna
Membru fidel
Membru fidel
luna


Scorpion Bivol
Reputatie : : 7
Mesaje : 415
Data de inscriere : 18/08/2011
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti

Mangekyō Sharingan Empty
MesajSubiect: Re: Mangekyō Sharingan   Mangekyō Sharingan I_icon_minitimeVin Oct 28, 2011 12:20 pm

Stiu Dell dar daca il lom ca putere a lui Sasuke e cel mai puternic deoarece e compus din 2 sharimganuri!
Ma intreb oare ce poate face inafara de Susan'o?
Sus In jos
http://www.luna-forum.com
AncaSmile
Membru fidel
Membru fidel
AncaSmile


Capricorn Sobolan
Reputatie : : 3
Mesaje : 363
Data de inscriere : 21/09/2011
Varsta : 27
Localizare : ^^HoRoShimmA LoVvv^^

Mangekyō Sharingan Empty
MesajSubiect: Re: Mangekyō Sharingan   Mangekyō Sharingan I_icon_minitimeVin Oct 28, 2011 11:20 pm

cel mai frumos sharingan e al lui Itachi ^^ deoaRece doar datorita lui Itachi are Sasuke un sharingan asa misto^^
Sus In jos
Dєүυ ♥
Membru onorabil
Membru onorabil
Dєүυ ♥


Scorpion Bivol
Reputatie : : 7
Mesaje : 544
Data de inscriere : 11/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Soul Society

Mangekyō Sharingan Empty
MesajSubiect: Re: Mangekyō Sharingan   Mangekyō Sharingan I_icon_minitimeSam Oct 29, 2011 1:31 am

AncaSmile a scris:
cel mai frumos sharingan e al lui Itachi ^^ deoaRece doar datorita lui Itachi are Sasuke un sharingan asa misto^^

Bine zis!
Sharinganul lui Itachi+Saharinganul lui Sasuke=> [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Cel mai misto si puternic Mangekyō Sharingan!!
Sus In jos
AncaSmile
Membru fidel
Membru fidel
AncaSmile


Capricorn Sobolan
Reputatie : : 3
Mesaje : 363
Data de inscriere : 21/09/2011
Varsta : 27
Localizare : ^^HoRoShimmA LoVvv^^

Mangekyō Sharingan Empty
MesajSubiect: Re: Mangekyō Sharingan   Mangekyō Sharingan I_icon_minitimeSam Oct 29, 2011 1:54 am

fuu superb ^^ sunt ochiii lui Itachi de fapt > pentru ca Madara i'a implantat lui Saske ochii lui nii-san
Da Itachi cand invie mai are ochii ? :-??
Sus In jos
Dєүυ ♥
Membru onorabil
Membru onorabil
Dєүυ ♥


Scorpion Bivol
Reputatie : : 7
Mesaje : 544
Data de inscriere : 11/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Soul Society

Mangekyō Sharingan Empty
MesajSubiect: Re: Mangekyō Sharingan   Mangekyō Sharingan I_icon_minitimeSam Oct 29, 2011 3:18 am

AncaSmile a scris:
fuu superb ^^ sunt ochiii lui Itachi de fapt > pentru ca Madara i'a implantat lui Saske ochii lui nii-san
Da Itachi cand invie mai are ochii ? :-??

Da are si aici e misterul.....cum de mai are ochi daca Madara i-a implantat ochii sai lui Sasuke?
Sus In jos
AncaSmile
Membru fidel
Membru fidel
AncaSmile


Capricorn Sobolan
Reputatie : : 3
Mesaje : 363
Data de inscriere : 21/09/2011
Varsta : 27
Localizare : ^^HoRoShimmA LoVvv^^

Mangekyō Sharingan Empty
MesajSubiect: Re: Mangekyō Sharingan   Mangekyō Sharingan I_icon_minitimeSam Oct 29, 2011 3:30 am

intreadevar ^^ e cam ciudata chestia asta >da nici nu cred k o sa clarifice chestia asta nici in manga si nici in anime ^^ ramane de vazut ce se va mai intamplaa pe parcurs ^
Sus In jos
luna
Membru fidel
Membru fidel
luna


Scorpion Bivol
Reputatie : : 7
Mesaje : 415
Data de inscriere : 18/08/2011
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti

Mangekyō Sharingan Empty
MesajSubiect: Re: Mangekyō Sharingan   Mangekyō Sharingan I_icon_minitimeSam Oct 29, 2011 7:01 am

As putea sa va clarific eu!
Itachi mai are Sharinganul deoarece Kabuto a folosit o tehnica interzisa-"readucere lumi pure" ceva de cgenu nu mai stiu cum se numeste... iar spiritul lui Itachi este "sigilat" intr-un corp pe jumatate mort.... iar puterile sale, al lui Itachi sunt aceleas.... miscarile,gandirea, stilul, puterea si bine inteles chiechieghenkaiul- nu am scris bine....
Sper sa intelegeti... nu prea stiu sa explic! laugh
Sus In jos
http://www.luna-forum.com
AncaSmile
Membru fidel
Membru fidel
AncaSmile


Capricorn Sobolan
Reputatie : : 3
Mesaje : 363
Data de inscriere : 21/09/2011
Varsta : 27
Localizare : ^^HoRoShimmA LoVvv^^

Mangekyō Sharingan Empty
MesajSubiect: Re: Mangekyō Sharingan   Mangekyō Sharingan I_icon_minitimeSam Oct 29, 2011 9:28 am

>Deci luna tu zici k' cu tehnica asta a lui Kabuto spiritul lui Itachi este pus intr'un corp mort pe care Kabuto il face sa para identic cu cel al lui Iachi , da' de fapt nu e corpu' lui ,si Itachi isi poate folosi toate abilitatile sale , nu ?Cam asa ceva ^^
Sus In jos
luna
Membru fidel
Membru fidel
luna


Scorpion Bivol
Reputatie : : 7
Mesaje : 415
Data de inscriere : 18/08/2011
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti

Mangekyō Sharingan Empty
MesajSubiect: Re: Mangekyō Sharingan   Mangekyō Sharingan I_icon_minitimeDum Oct 30, 2011 9:34 am

Da... spiritul lui Itachi e sigilat intr-un corp pe sumatate mort... si singurele cai de al distruge sunt... eliberarea, sigilarea sau Kabuto foloseste niste semne pentru ai elibera... e cam greu... si eu am inteles dupa ce am vazut manga de 2 ori...
Sus In jos
http://www.luna-forum.com
Dee
Membru senior
Membru senior
Dee


Varsator Capra
Reputatie : : 4
Mesaje : 204
Data de inscriere : 17/10/2011
Varsta : 32
Localizare : Akatsuki group

Mangekyō Sharingan Empty
MesajSubiect: Re: Mangekyō Sharingan   Mangekyō Sharingan I_icon_minitimeDum Oct 30, 2011 10:01 am

De fapt Tobi, fiindca Madara e cu totul o alta persoana ^.6 Uitati aici => [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] <= si aici => [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] <=
Deci, Tobi are de unde lua Sharingan-uri, fiindca in sala de operatie, cand i-a implantat ochii lui Sasuke, avea un perete intreg cu borcane de Sharingan, intr-un cat isi poate deschide pravalie. Trei la zece mii, doua la cinci mii laugh In fine, preferatul meu este... Sasuke si Itachi fuu fuu blushin` blushin`
Sus In jos
http://perfectenemy.forumgratuit.ro/forum
luna
Membru fidel
Membru fidel
luna


Scorpion Bivol
Reputatie : : 7
Mesaje : 415
Data de inscriere : 18/08/2011
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti

Mangekyō Sharingan Empty
MesajSubiect: Re: Mangekyō Sharingan   Mangekyō Sharingan I_icon_minitimeDum Oct 30, 2011 10:31 am

Madara are toate Sharinganurile clanului Uciha de cand Itachi si-a nimicit clanul... dar a fost obligat... nu-i drept iar Danzo avea doar 10 din ele si unul era ochiul lui Shisui...
Nui corec Itachi a fost obligat... dupaia izgonit... a fost defapt un erou... a salvat satul de la o lovitura pe stat a clanului Uciha.... si tot el era personajul negativ.... tot el a sfarsit macinat de o boala... tot el a fost omorat de Sasuke...
Si tot Sasuke vrea sa il omoare pe Naruto... frate ce poveste incurcata!
Sus In jos
http://www.luna-forum.com
AncaSmile
Membru fidel
Membru fidel
AncaSmile


Capricorn Sobolan
Reputatie : : 3
Mesaje : 363
Data de inscriere : 21/09/2011
Varsta : 27
Localizare : ^^HoRoShimmA LoVvv^^

Mangekyō Sharingan Empty
MesajSubiect: Re: Mangekyō Sharingan   Mangekyō Sharingan I_icon_minitimeDum Oct 30, 2011 12:24 pm

DA ..Si eu cand am aflat k` de fapt Itachi s`a sacrificat asa pentru sat si k` dupaia il` iubea ataat de mult pe Sasuke , chiar mai mult decat satul ... Nu` m`am mai putut aptine ^^ of trist ` ataa t de trist
Sus In jos
AncaSmile
Membru fidel
Membru fidel
AncaSmile


Capricorn Sobolan
Reputatie : : 3
Mesaje : 363
Data de inscriere : 21/09/2011
Varsta : 27
Localizare : ^^HoRoShimmA LoVvv^^

Mangekyō Sharingan Empty
MesajSubiect: Re: Mangekyō Sharingan   Mangekyō Sharingan I_icon_minitimeDum Oct 30, 2011 12:36 pm

Aaa da ca am uitat sa te intreb Dee:
Cum zici ca Tobi si Madara nu sunt acceasi persoana ^^ caci in anime asa este Madara =Tobi >> Cine stie de ce nu mai arata ca in trecut ^^ DA in nu stiu ce episod Tobi le`o zis celor 5 kage k` el e Madara Uchiaha si k` a fost conducatorul clanului Uchiaha in periada razboiului ^^
Sus In jos
Dєүυ ♥
Membru onorabil
Membru onorabil
Dєүυ ♥


Scorpion Bivol
Reputatie : : 7
Mesaje : 544
Data de inscriere : 11/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Soul Society

Mangekyō Sharingan Empty
MesajSubiect: Re: Mangekyō Sharingan   Mangekyō Sharingan I_icon_minitimeLun Oct 31, 2011 6:41 am

AncaSmile a scris:
Aaa da ca am uitat sa te intreb Dee:
Cum zici ca Tobi si Madara nu sunt acceasi persoana ^^ caci in anime asa este Madara =Tobi >> Cine stie de ce nu mai arata ca in trecut ^^ DA in nu stiu ce episod Tobi le`o zis celor 5 kage k` el e Madara Uchiaha si k` a fost conducatorul clanului Uchiaha in periada razboiului ^^

Una e anime-ul si alta e manga dupa care se i-a anime-ul.In manga apar episoadele care vor veni,cine stie,in vreun an, doi, daca citesti manga stii ce se intampla in continuare si stii ca Madara defapt nu e Tobi, asta apare in capitolul 558-559 daca mai tin bine minte.Si cred ca este adevarat, daca Kabuto l-a inviat pe Madara(el se afla in sicriul misterios) cum Madara este Tobi?Cum poate el sa fie in doua locuri de o data?
Orice fan adevarat Naruto este la zi si cu manga si cu anime-ul wink
Sus In jos
Dee
Membru senior
Membru senior
Dee


Varsator Capra
Reputatie : : 4
Mesaje : 204
Data de inscriere : 17/10/2011
Varsta : 32
Localizare : Akatsuki group

Mangekyō Sharingan Empty
MesajSubiect: Re: Mangekyō Sharingan   Mangekyō Sharingan I_icon_minitimeLun Oct 31, 2011 10:02 am

Da, ai dreptate Shizuka-chan control me , dar, exista un dar. Esti de acord cu mine, ca nimeni nu stie cu adevarat chipul lui Tobi si poate acel Shisu nu a murit cu adevarat sau poate o fi un Uchiha, caruia Madara i-a transferat o parte din persoanlitatea lui, luandu-l astfel in stapanire?
Sus In jos
http://perfectenemy.forumgratuit.ro/forum
AncaSmile
Membru fidel
Membru fidel
AncaSmile


Capricorn Sobolan
Reputatie : : 3
Mesaje : 363
Data de inscriere : 21/09/2011
Varsta : 27
Localizare : ^^HoRoShimmA LoVvv^^

Mangekyō Sharingan Empty
MesajSubiect: Re: Mangekyō Sharingan   Mangekyō Sharingan I_icon_minitimeLun Oct 31, 2011 10:44 am

Pai da >da` in anime n'o sa se intample fix ca in magna si eu mai sus vb de anime
Sus In jos
Dєүυ ♥
Membru onorabil
Membru onorabil
Dєүυ ♥


Scorpion Bivol
Reputatie : : 7
Mesaje : 544
Data de inscriere : 11/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Soul Society

Mangekyō Sharingan Empty
MesajSubiect: Re: Mangekyō Sharingan   Mangekyō Sharingan I_icon_minitimeLun Oct 31, 2011 11:41 am

Da sunt de acord cu tine Dee!Tot ce se stie este ca acel Tobi este un fals Madara si sper ca in curand urmatoarele capitole din manga ne vor lamurii despre adevarata identitate a lui Tobi.

Eu sper sa se intample fix ca in manga, daca nu se va intampla asa atunci cei care produc anime-ul ar scoate toata actiunea si in plus e imposibil sa sara peste asa un lucru important, iar daca pana acuma anime-ul s-a tinut de manga, cu exceptia unor filiere pe care le-au mai adaugat, atunci si acuma se vor lua tot dupa manga.
Sus In jos
luna
Membru fidel
Membru fidel
luna


Scorpion Bivol
Reputatie : : 7
Mesaje : 415
Data de inscriere : 18/08/2011
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti

Mangekyō Sharingan Empty
MesajSubiect: Re: Mangekyō Sharingan   Mangekyō Sharingan I_icon_minitimeLun Oct 31, 2011 12:09 pm

Frate... sunt nedumerita... Tobi nu e Madara posibil dupa spusele voastre... chiestia aia e in manga?
Ca sa stiu sa ma uit si pana va aparea episodul va dura ceva! TT.TT
Sus In jos
http://www.luna-forum.com
Dєүυ ♥
Membru onorabil
Membru onorabil
Dєүυ ♥


Scorpion Bivol
Reputatie : : 7
Mesaje : 544
Data de inscriere : 11/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Soul Society

Mangekyō Sharingan Empty
MesajSubiect: Re: Mangekyō Sharingan   Mangekyō Sharingan I_icon_minitimeLun Oct 31, 2011 12:16 pm

luna a scris:
Frate... sunt nedumerita... Tobi nu e Madara posibil dupa spusele voastre... chiestia aia e in manga?
Ca sa stiu sa ma uit si pana va aparea episodul va dura ceva! TT.TT

Da e in manga.
Sus In jos
luna
Membru fidel
Membru fidel
luna


Scorpion Bivol
Reputatie : : 7
Mesaje : 415
Data de inscriere : 18/08/2011
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti

Mangekyō Sharingan Empty
MesajSubiect: Re: Mangekyō Sharingan   Mangekyō Sharingan I_icon_minitimeLun Oct 31, 2011 12:25 pm

Atuci trebuie sa ma pun pe treaba... trebuie sa ma documentez... de cand nu am mai vazut manga cred ca de o luna lejer xD
Cu cat mai mult cu cat mai bine! wink
Daca e adevarata faza cu Tobi-Madara falsus atunci va fi interesant!
Dar Shisui nu are cum sa mai traiasa... din cate imi aduc aminde Danzo i-a luat un ochi iar el i-a dat lui Itachi celalat ochi nu?
Cred ca in sicriu se afla ori Shisui ori adevaratul Madara! hmm
Sus In jos
http://www.luna-forum.com
Dєүυ ♥
Membru onorabil
Membru onorabil
Dєүυ ♥


Scorpion Bivol
Reputatie : : 7
Mesaje : 544
Data de inscriere : 11/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Soul Society

Mangekyō Sharingan Empty
MesajSubiect: Re: Mangekyō Sharingan   Mangekyō Sharingan I_icon_minitimeMar Noi 01, 2011 2:55 am

luna a scris:
Atuci trebuie sa ma pun pe treaba... trebuie sa ma documentez... de cand nu am mai vazut manga cred ca de o luna lejer xD
Cu cat mai mult cu cat mai bine! wink
Daca e adevarata faza cu Tobi-Madara falsus atunci va fi interesant!
Dar Shisui nu are cum sa mai traiasa... din cate imi aduc aminde Danzo i-a luat un ochi iar el i-a dat lui Itachi celalat ochi nu?
Cred ca in sicriu se afla ori Shisui ori adevaratul Madara! hmm

In sicriu este adevaratul Madara.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Mangekyō Sharingan Empty
MesajSubiect: Re: Mangekyō Sharingan   Mangekyō Sharingan I_icon_minitime

Sus In jos
 
Mangekyō Sharingan
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Sharingan si timpul [+18 yaoi]

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀ :: Discutii . :: x Discutii libere x-
Mergi direct la: