♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀
Bună !! Mulţumim că ai ales să vizitezi acest minunabil forum !! Ai multe de văzut !! Dacă ai cont aici , conectează-te , dacă nu dar vrei să îţi faci , foarte simplu !! Da click pe '' înregistrare '' .

Cu drag ,
Shiba x3
♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀
Bună !! Mulţumim că ai ales să vizitezi acest minunabil forum !! Ai multe de văzut !! Dacă ai cont aici , conectează-te , dacă nu dar vrei să îţi faci , foarte simplu !! Da click pe '' înregistrare '' .

Cu drag ,
Shiba x3
♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀


 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Pacatul lui Yuki

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Myiu Phantomhive
Sebastians' Wife
Sebastians' Wife
Myiu Phantomhive


Balanta Sobolan
Reputatie : : 3
Mesaje : 187
Data de inscriere : 11/07/2011
Varsta : 27
Localizare : Haha ma faci sa rad :|

Pacatul lui Yuki Empty
MesajSubiect: Pacatul lui Yuki   Pacatul lui Yuki I_icon_minitimeMar Noi 15, 2011 11:23 am

Prolog


Un vant domol, o seara de iarna. Fulgii de nea alunecau in bataia vantului rece, purtandu-i in zare. Pamantul era inghetat, alb si fara pic de viata. Dupa colinele inzapezite, aburi calzi se ridicau inspre cer. Un lup maraia inspre o biata faptura intinsa pe patura inghetata. O fata, cu varsta cuprinsa intre 16 si 18 ani statea lesinata in gerul acela din mijlocul iernii. Doua aripi mari atat de pure ii tineau spatele pentru a nu se freca de zapada. Lupul se opri din marait fugind spre padure cand cele doua aripi se ridicara iar fata isi deschise ochii de o nuanta de verde atat de vie, avand parul saten spre blond. Era de o frumusete rara, te izbea corpul ei atat te frumos. Nu avea nici un defect fizic era o splendoare. Penele cadeau una cate una pana cand spatele ii ramasese gol inundat de sange intarit. Lacrimile ii curgeau nestingherite pe obrajii sai palizi. Aceasta incepu sa urle indurare dar nimeni nu o asculta. Pamantul incepu sa ii se surpe sub picioare, flacari rosii iesind din pamant. Doi demoni o luara pe sus si incepura sa coboare niste scari abrupte, acesta tipand, pamantul inchizandu`se.

Acum 2 ore


O fata statea asezata intr-un pat cu asternuturi de satin, negre ca cel mai intunecat abis, dormea. Fata ii era palida, ochii incercanati de la atatea nopti nedormite. Corpul era plin de vanatai, puritatea disparu. Doi ani de chinuri zilnice, nopti terifiante in prezenta Demonului Absolut, ajungand o jucarie in mainile lui. Din cauza corpului a ajuns un obiect de placeri pentru intreg iadul. Zilnic plangea si toti o luau inderas, dar astazi lucrurile se vor schimba pentru ea. Numele tinerei fete nu exista. Era un nimeni si totusi avea o porecla, pusa de Lucifer , aceasta era Yuki adica zapada.
Inca nu mi-am dat seama de ce imi zicea asa poate fiindca m-a gasit iarna dar nu sunt sigura. Ma uitam in tavan, stergandu-mi lacrimile si asteptand, asteptand sa vina urmatorul pana la infinit. Un baiat cam de 19 ani dadu buzna inauntru zicand sa ma ridic ca ma va ajuta sa scap de aici. Acesta era Saito, singurul meu prieten din inchisoarea asta. Ma lua de mana si ma tras pe niste scari abrupt, pe care nu le mai vazusem.
-Unde ma duci? Am intrebat eu cu un pic de teama in voce. Acesta deschise o usa dezvelind un cer albastru, nemaivazut de multa vreme. Alarma se auzi in intreg iadul, urlete si mugete impanzeau camera. Saito ma impinse afara cazand in genunchi. Imi zise sa alerg cat de repede pot de locul asta sis a ma avantur in lumea asta larga. A precizat zambind ca ii va fid or de mine. In timp ce usa se inchidea o lacrima imi cadea din coltul ochilui. L-am prins de incheietura maini si l-am tras sip e el afara, usa inchizandu-se definitiv.
In present
Imi vad prietenul inaintand pe o pajiste verde ca ochii mei, foarte lunga si foarte lata. Nu imi mai puteam tine lacrimile de fericire ca am scapat din oroarea aceea si totusi nu imi puteam explica e unde avea cheia. Cel care o detine era insasi Diavolul. Il intreb cum a procurat`o iar el zambind mi-a zis sa ma bucur ca nu mai conteaza. Zambetul lui era dulce, cald si prietenos. Imi amintesc de o faza, cand el m-a salvat de un demon beat sa nu ma omoare. Vremurile acelea insfarsit s-au sfarsit. Dar intrebarea mai rea e ma voi putea intoarce vreodata in rai? Ia stai Saito nu e un demon? Cum poate sa umble in lumea umana asa de simplu? Dar eu, singurul lucru care mi-l amintesc e ca m-am certat cu Tatal si apoi ceata. Trebuie sa iau cumva legatura cu el.
-Saito?
-Hmm, ce sa intamplat? Glasul lui era la fel de afectiv dar parca cu o urma de ezitare.
-Ce o sa facem mai departe, eu trebuie sa vorbesc cu El dart u?
-Eu voi merge cu tine sa iti apar spatele. Rase scurt zambind la final cu ochii inchisi. Saito era un baiat inalt, parul de o nuanta negru spre mov si ochii mov. Imi era ca un frate pe care nu l-am avut niciodata. Dupa multe ore de mers am ajuns la o biserica abandonata. Am intrat in ea punandu-ma in genuchi si rugandu-ma.
“Tata, te rog sa ma asculti, indruma-ma pe calea cea dreapta si spune-mi cum sa ma intorc.
-Nu te vei mai intoarce, ti sad at o noua sansa la viata, traiesti-o si du-mi mai departe invataturile”
Imi deschid ochii intrebandu-ma daca e adevarat ce am auzit. O noua viata pe Pamant. Ies afara si il zaresc pe fratiorul meu cum statea lenevind la soare, avand un fir de fan in gura. Cand l-am vazut ma apucat un chicot scurt, acesta dandu-si seama ca m-am intors.
-Deci, verdictul final este? Radicand ambele sprancene analizandu-ma din cap pana in picioare.
-Se pare ca va trebuii sa stau aici o vreme. Zambesc la gandul ca voi avea din nou viata, dar imi era groaza sa incep din nous a traiesc fiindca nu mai stiam cum e, fara sa pot zbura, sa trebuiasca sa mananc pentru a nu muri, sis a locuiesc intr-o casa cu ferestre, indepartandu-ma de frigul iernii.
Oare ce aventuri va intampina Yuki pe parcursul noii ei vieti? Ramane de vazut. Cu asta va urez spor la citit sis per sa avem parte de moment frumoase si capitol interesante, correct?



Yuki:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



Lucifer:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



Saito:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sus In jos
http://myiu123.deviantart.com/
Electra :3
Mascota forumului
Mascota forumului
Electra :3


Sagetator Sobolan
Reputatie : : 5
Mesaje : 898
Data de inscriere : 04/10/2011
Varsta : 27
Localizare : Narnia?

Pacatul lui Yuki Empty
MesajSubiect: Re: Pacatul lui Yuki   Pacatul lui Yuki I_icon_minitimeSam Noi 19, 2011 11:37 am

Draga me Miyu!

M`ai lasat masca..

Tuu` asa faci mereu, nu e bine...

Mereu trebuie sa aibe capitolul un sfarsit la naibaa!

Imi place povestea iar personajele sunt foarte interesante!

NEXT! :x
Sus In jos
http://twinkle-tears.tumblr.com
Br0cKyY
Membru senior
Membru senior
Br0cKyY


Fecioara Sobolan
Reputatie : : 3
Mesaje : 295
Data de inscriere : 04/11/2011
Varsta : 27
Localizare : Ghici ... :))

Pacatul lui Yuki Empty
MesajSubiect: Re: Pacatul lui Yuki   Pacatul lui Yuki I_icon_minitimeSam Noi 19, 2011 11:57 am

Hey ya , Myiu -chan
Deci , cum a zis si Dell , m-ai lasat masca .
Imi place moolt capitolul acesta .
Mai ales de Saito fuu
Baga nextu repede , ca de nu te PAP mandrie
Sus In jos
Dєүυ ♥
Membru onorabil
Membru onorabil
Dєүυ ♥


Scorpion Bivol
Reputatie : : 7
Mesaje : 544
Data de inscriere : 11/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Soul Society

Pacatul lui Yuki Empty
MesajSubiect: Re: Pacatul lui Yuki   Pacatul lui Yuki I_icon_minitimeMar Noi 22, 2011 6:44 am

Un fic nou! fuu
Imi place ideea povestii si personajele, inca un fic cu demoni....ce imi plac demoni, mai ales cand sunt si ingeri prin preajma.
In concluzie....pune repede urmatorul! rugaminte
Sus In jos
Myiu Phantomhive
Sebastians' Wife
Sebastians' Wife
Myiu Phantomhive


Balanta Sobolan
Reputatie : : 3
Mesaje : 187
Data de inscriere : 11/07/2011
Varsta : 27
Localizare : Haha ma faci sa rad :|

Pacatul lui Yuki Empty
MesajSubiect: Re: Pacatul lui Yuki   Pacatul lui Yuki I_icon_minitimeMier Noi 23, 2011 10:30 am

Capitolul II

Tot alergand pe pajistea verde, marginita de copaci infloriti, care imi aminteau putin de rai, era foarte vesel acolo, aud un zgomot infernal care doar in iad il mai auzeam uneori. Marim pasul pana cand ajungem la capatul pajistii si acolo vedem, orasul. Plin de drumuri aglomerate, masini care claxonau infernal si fara oprire, blocuri si o multime de persoane. Saito ma lua de mana si alergaram pana la primul restaurant din zona. Pe usa acestuia era un anunt cu "angajam bucatar".
-Te pricepi la gatit? Il intreb nedumerita pe camaradul meu.
-Nu ca ma laud dar mancarea mea ii multumeste si pe cei mai mari critici culinari. Isi infunda un ras la fel facand si eu. Se pare ca dupa un mic test de aptitudini Saito a luat cu brio testul, plus ne-a facut rost de cazare.
Mergeam pe o alee intunecata, fiind seara, si ajungem in fata unei cladiri parca scoasa din razboi. Acesta se uita la o foaie mica de hartie dand din cap ca nu aici. Pfiu! Am mers ce am mai mers pana am ajuns in fata unei case in stil gothic. Mi se facu pielea de gaina cu gandul la ce ne astepta inauntru. Batem la usa iar aceasta este deschisa de un tanara cu varsta in jur de 15 ani.
-Pot as va ajut? VOcea ei era calda si ritmata.
-Aaaa, da de la localu "Big brother" ne`a trimis, cum ca putem sta aici.
-Aa deci tu trebuie sa fi Saito, iar ea este Yuki, corect?
Dam amandoi din cap aprobator. Fata ne pofti inauntru inchizand usa cu zavorul. Aceasta ne zise ca ne va duce in camerele noastre iar mai tarziu vom putea vorbi cu proprietarul locuintei, cu fratele ei. Camera mea era destul de spatioasa, un sifonier in perete, o baie, un pat de 2 persoane, o masuta de birou cu o lampa prinsa de perete, un scaun rotativ si un balcon de unde puteai privi micutul parculet din spate. Era o camera chiar foarte tare. Ar trebui sa imi caut si eu de lucru pentru inceput. Nu am haine asa ca am so rog pe fata aceea sa imi imprumute ea ceva. Nici nu am intrebat`o cum o cheama. Ies din camera si cobor scarile care scartaiau la fiecare pas, si ajung in sufragerie. Era destul de modesta, o canapea un televizor, o masuta de cafea si una mare unde se servea masa banuiesc. Acolo dau de tanara care se uita la televizor.
-Sa intamplat ceva?
-As vrea daca se poate sa te cunosc mai bine, tinand cont ca vom imparti casa asta uriasa. Aceasta zambi si batu cu palma langa ea in semn de a ma aseza. O chema Amber, avea 17 ani desi parea foarte tanara. M-am prezentat si eu rugand-o la sfarsit sa imi dea macar ceva cu care sa dorm. Aceasta rase si ma lua de mana tragandu-ma pana in camera ei. Era imaginea in oglinda a camerei mele. Deschise dulapul si raman socata. Dulapul dadea intr-o sala poate doar cu putin mai mica decat intreaga camera. Avea o multime de haine sortate dupa anotimp si culoare, lua vreo 3 pulovere, 4 perechi de jeansi, 3 perechi de papuci, o pereche de tenisi negrii, una de adidasi si o pereche de cizme imblanite. Imi dadu lenjerie cat incape nou nouta impachetata sigilata, se vede ca ii place shoppingul. Imi inmana un palton de toamna verde inchis si unul gros de iarna negru ca negura noptii. Ii multumesc de 3 ori si ma indrept spre camera. Mi le asez in dulapiorul destul de mic dar destul de mare pentru mine inchizandu-l. Aud o bataie in usa fiind Saito care ma instiinta ca a venit fratele lui Amber si sa cobor jos la masa. Imi dau jos zdrentele care le voi folosi ca pijamale si imi iau o pereche de pantaloni scurti si un maieu. Parul mi-l desprind si cobor jos. La masa erau asezati cei 2 iar in capul mesei statea asezat un baiat, de vreo 18-19 ani, blond, ochii rosii destul de chipes pentru un om obisnuit.
-Buna seara. Salut incercand sa nu par emotionata sau strasata. Acesta zambi invitandu-ma sa iau loc. Se prezenta zican ca il cheama Chikage Kazama si are 20 de ani. Ma prezint si eu la randul meu acesta zicand ca e incantat de cunostinta. Kazama-san era unul dintre cei din conducerea localului unde a fost angajat Saito. De aceea camaradul meu putea locui cu el. Am cazut de acor cu cei 2 frati sa fac curat in casa pana imi voi gasi de lucru, ca sa nu stau de pomana la ei. Acestia fura de acord.


Sus In jos
http://myiu123.deviantart.com/
Electra :3
Mascota forumului
Mascota forumului
Electra :3


Sagetator Sobolan
Reputatie : : 5
Mesaje : 898
Data de inscriere : 04/10/2011
Varsta : 27
Localizare : Narnia?

Pacatul lui Yuki Empty
MesajSubiect: Re: Pacatul lui Yuki   Pacatul lui Yuki I_icon_minitimeMier Noi 23, 2011 10:54 am

Deeeci, iar m`am suparat! >.>
De ` ce s`a terminatt capitolul!
Ahh, aceeasi poveste cand ma incit mai tare atunci baang! A trecut ca pasarea cerului!:)))
PS: Acest next este delicios!:)))
Sus In jos
http://twinkle-tears.tumblr.com
Myiu Phantomhive
Sebastians' Wife
Sebastians' Wife
Myiu Phantomhive


Balanta Sobolan
Reputatie : : 3
Mesaje : 187
Data de inscriere : 11/07/2011
Varsta : 27
Localizare : Haha ma faci sa rad :|

Pacatul lui Yuki Empty
MesajSubiect: Re: Pacatul lui Yuki   Pacatul lui Yuki I_icon_minitimeMar Noi 29, 2011 8:30 am

In dimineata urmatoare, Amber ma ajuta sa fac un dus scurt. Apa era foarte buna, facandu-ma sa ma relaxez dupa o seara lunga. DUpa ce fata isi lua talpasita, ma imbrac cu hainele de la cina din seara precedenta, si imi desprind parul. Inca eram somnoroasa asa ca in paragul usii ma impiedic, nu stiu de cine, si aterizez direct in bratele lui. Deschid ochii dupa impact si vad peste cine am cazut. Era chiaz Kazama-san care cand imi vazu expresia fetei incepu sa rada. Ma ridic din 2 miscari de pe el cerandu-mi scuze. Acesta imi puse mana pe cap scarpinandu-ma de 2 ori zicand ca nu are nimic si ca ma asteapta la masa. Zambesc aprobator si cobor impreuna cu el. Amber pregatea masa, iar cand ne vazu ura un scurt papa si iesi ca o furtuna pe usa.
-Unde se grabeste asa? il intreb mirata pe blond care se aseza la masa poftindu-ma si pe mine.
-La munca, lucreaza intr-un schimb cu Saito dar el a plecat mai devreme. Aha deci ea era pe punctul de a intarzia. Am inteles acum. Incepem sa mancam din bogatiile astea de pe masa, erau delicioase. Amber o sa fie o sotie buna in orice caz. Dupa masa Kazama-san imi propune sa ne uitam la o emisiune de-a lui foarte interesanta. In pauza publicitara isi atinti privirea spre mine, analizandu-ma zambind la final.
-Tu cu Saito sunteti frati? Acum e acum, daca ma intreaba chestii mai personale ce o sa ii zic? Da sunt un inger venit din iad si blabla vai va crede ca sunt nebuna.
-AAa, nu, suntem prieteni doar, prieteni foarte buni. Schimb rapid subiectul. Si tu cu Amber va intelegeti bine?
-Nu prea discutam, ne-am certat mai demult iar acum nu ne mai intelegem asa de bine.
-De ce v-ati certat? Cred ca am atins un punct sensibil, acesta se eschiva mutandu-si privirea.
-Hai sa vorbim despre alceva, tu de unde vi?
Aiii ce ma fac? Ce sa zic ce sa zic? -Aaa nu stiu. Ce tampenie.
-Nu sti de unde vi? Buletin pasaport ceva ai?
-Nu am nimic, cred ca sufar de amnezie sau ceva, nu imi amintesc nimic, doar de Saito imi mai amintesc ca el e prietenul meu cel mai buna dar mai mult nu.
-Hmm interesant, am o vaga impresie ca ceva nu e bine. Oricum, nu ma bag mai afund, ce iti place sa faci?
-Mie, sincer nu prea stiu, cred ca orice. Nu prea stiu sa fac nimic ma gandesc eu, poate doar sa fiu o jucarie.
Am tot stat si am discutat pe teme comune pana cand ceasul arata 18:20. Ma indrept spre bucatarie ca sa fac un pic de curat. Dau sa deschid robinetul la apa rece, incurcand directia ma ard foarte tare la mana dreapta, acesta inrosindu-se, incepand sa mi se beleasca piele usor. Pun cealalta mana pe gura sa astup un scancet de durere, dar lacrimile mi-o luara inainte. Blondul intra in bucatarie, vazandu-ma plangand se repezi la mine vazand boacana pe care am facut-o. Imi pue mana sub un jet rece ca gheata, apoi mi-o infasura. Durerea era prezenta in continuare dar spaima trecu. Acesta ma lovi incet in frunte zicand sa am mai mare grija data viitoare.
Saito si Amber isi facura aparitia putin mai tarziu. Prietenul meu era ca un zoombi, pe jumatate mort jumate viu. Il iau de umar si il duc la el in camera aruncandu-l pe pat.
-Ce ai facut astazi? Ma intreba el cu o voce pe jumatate adormita.
-Am stat si am vorbit cu Kazama, am zis ca sufar de amnezie ca sa ma scot.
-Inteleg, vorbim maine ca mor aici in chinuri.
Il sarut pe frunte de noapte buna. Cand am dat sa ies din camera ma izbesc dinnou de blond acesta incepand sa rada cu pofta. Chicotesc si eu apoi ma indrept spre camera. Somnul ma lua in stapanire, adormind repede.


Yuki:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



Kazama:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sus In jos
http://myiu123.deviantart.com/
Dєүυ ♥
Membru onorabil
Membru onorabil
Dєүυ ♥


Scorpion Bivol
Reputatie : : 7
Mesaje : 544
Data de inscriere : 11/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Soul Society

Pacatul lui Yuki Empty
MesajSubiect: Re: Pacatul lui Yuki   Pacatul lui Yuki I_icon_minitimeLun Dec 19, 2011 6:07 am

A trecut ceva vreme de cand nu am mai fost pe aici.....
De ce trebuia sa-l bagi si pe Kazama?!!!? nervi Pe tipul asta nu-l sufar,nici in animeu nu mi-a placut de el....Presupun ca din Hakuouki ai luat personajele,cu exceptia lui Yuki,nu?....Daca nu ar fi fost el atunci Hijikata ar fi trait fericit impreuna cu Chizuru fuu Dar el a murit!!! of
Sper ca in fic sa nu fie asa....
Cifrele astea....Cum am spus si la celalalt fic,nu suntem la mate stop
Astept urmatorul!
Sus In jos
♀ ℓuciƒєєя ♀
Administrator
Administrator
♀ ℓuciƒєєя ♀


Scorpion Pisica
Reputatie : : 2
Mesaje : 383
Data de inscriere : 10/07/2011
Varsta : 24
Localizare : La măta !

Pacatul lui Yuki Empty
MesajSubiect: Re: Pacatul lui Yuki   Pacatul lui Yuki I_icon_minitimeVin Ian 06, 2012 2:25 am

heei . kiss Vad ca nimeni nu se prea imbulzeste pe aici -.-" [ pacat , e un fic frumos ] dar hai ca ma bag eu aici sa fiu si eu un administrator adevarat , ahi , ca's putea fii eu falsa laugh Vat da fac laugh . Asadar , asezarea in pagina imi place , e bine . Ai descriere , dar nu destula , incearca sa descrii mai bine sentimentele , pune-te in locul lui Yuuki si asa sigur vei descrie purfect . :3 Naratiunea e Ok , iar actiunea sta bine si cuminte pe curu' ei . laugh Greseli de ortografie nu am prea vazut , daca am scapat vreuna-doua scuzati-ma . Astept nextu' Miha . kiss Pa pa !!
Sus In jos
https://devilchildrens.forumgratuit.ro
Myiu Phantomhive
Sebastians' Wife
Sebastians' Wife
Myiu Phantomhive


Balanta Sobolan
Reputatie : : 3
Mesaje : 187
Data de inscriere : 11/07/2011
Varsta : 27
Localizare : Haha ma faci sa rad :|

Pacatul lui Yuki Empty
MesajSubiect: Re: Pacatul lui Yuki   Pacatul lui Yuki I_icon_minitimeDum Ian 29, 2012 11:48 am

Acest fan fic este inchis ! ^^
Sus In jos
http://myiu123.deviantart.com/
Continut sponsorizat





Pacatul lui Yuki Empty
MesajSubiect: Re: Pacatul lui Yuki   Pacatul lui Yuki I_icon_minitime

Sus In jos
 
Pacatul lui Yuki
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀ :: Fan Zone ! :: x Fan fiction x :: Fan ficuri in desfasurare . :: Personaje din alte anime-uri-
Mergi direct la: