♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀
Bună !! Mulţumim că ai ales să vizitezi acest minunabil forum !! Ai multe de văzut !! Dacă ai cont aici , conectează-te , dacă nu dar vrei să îţi faci , foarte simplu !! Da click pe '' înregistrare '' .

Cu drag ,
Shiba x3
♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀
Bună !! Mulţumim că ai ales să vizitezi acest minunabil forum !! Ai multe de văzut !! Dacă ai cont aici , conectează-te , dacă nu dar vrei să îţi faci , foarte simplu !! Da click pe '' înregistrare '' .

Cu drag ,
Shiba x3
♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀


 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Filmul favorit ? De ce....?

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Br0cKyY
Membru senior
Membru senior
Br0cKyY


Fecioara Sobolan
Reputatie : : 3
Mesaje : 295
Data de inscriere : 04/11/2011
Varsta : 27
Localizare : Ghici ... :))

Filmul favorit ? De ce....? Empty
MesajSubiect: Filmul favorit ? De ce....?   Filmul favorit ? De ce....? I_icon_minitimeMier Noi 30, 2011 12:06 pm

Nu ma riticati , vreau sa aflu filmul vostru favorit . Si de e ?

Filmul meu preferat se numeste Titanic . De ce ?

O sa vi-l explic de la cap la coada .

Deci

Este o poveste de dragoste , care se termina cu un sfarsit cam trist .

Povestea este spuse de cea care a trait-o u adevarat . O printesa care aum are 101 ani , pe nume Rose . Care ne spune povestea ei de dragoste cu un barbat sarac numit Jake .

In prima parte a filmului , Rose , impreuna cu mama ei , se pregateau sa urce in cel mai mare vapor , numit Titanic .

Vaporul avea peste 2200 de oameni in el .

Jake , impreuna cu cei doi prieteni ai lui , Fabrizio si celalalt . [am uitat numele] . Au castigat biletele pe vapor , la poker .

Iar povestea de dragoste se imfiripa in momentul in care , Rose , vruse sa se arunce de pe vapor , din cauza ca , mama sa vroia ca Rose sa se insoare cu un nobil pe nume Cal .

Jake , vazand-o , o ruga sa nu se arunce , deoarece apa era foarte rece , [va dati seam , Atlantic , daca ai intrat in apa , mori pe loc]

Indreptandu-se spre bara , Rose ii spunea sa stea acolo , ca altfel se arunca , iar cand Jake a convinso sa nu se arunce , piciorul lui Rose ii aluneca pe una dintre bari , gata sa pice in apa rece , dar avu mare noroc co prinse Jake .

DIn pacate , dupa ce-o trase de acolo , au venit doi oameni , auzind strigatele de ajutor , iar vazandu-l pe Jake peste Rose , au vrut sa-l aresteze crezand ca Jake o .... fiki fiki pe Rose .

printesa ii lua apararea , bagand niste minciunele pe acolo . Scapand basma curata .

Ca sa va scutesc de mooolte amanunte , pt. ca acest film dureaza vreo 3 ore .

Voi trece direct pe la sfarsit .

La un moment dat , ajung sa aiba o noapte amoroasa impreuna .

Iar chiar pe la sfarist , din departare se zarea un aisberg , din pacate erau prea aproape , si vaporu se lovise de acel aisberg , apa ajungand in vapor , inundand . Erau barci de salvare , dar pe vapor erau 2200 de suflete , si doar 1500 au fost salvate , iar celelalte suflete , au fost picate in oceanul Atlantic .

Printre care si Rose si Jake . Barcile in care se afla mama lui Rose , plecand fara sa se mai intoarca .

Rose facandu-i o promisiune lui Jake, ca nu va lasa aceasta mare so omoare .Iar din toate acele barci doar una s-a intors . Rose , vazand-o , vroia sa-l trezeasca pe Jake , dar el murise din cauza frigului .

Rose trista , vazu un fluier la un omo care era mort , lua fluierul , incercand sa-i cheme barca , si avu mare noroc ca barca sa intors dupa ea .

Dintre cei morti in apa , doar 12 sau 6 au fost in viata , dintre 700 de suflete neinsufletite .

Acum , Rose are 101 ani .

Eu am plans la sfarsitul povestii , mi se pare destul de trist .



Acu imi spuneti parerea voastra despre film , apoi imi spuneti voi filmu vostru favorit si de ce va place .
Sus In jos
Electra :3
Mascota forumului
Mascota forumului
Electra :3


Sagetator Sobolan
Reputatie : : 5
Mesaje : 898
Data de inscriere : 04/10/2011
Varsta : 27
Localizare : Narnia?

Filmul favorit ? De ce....? Empty
MesajSubiect: Re: Filmul favorit ? De ce....?   Filmul favorit ? De ce....? I_icon_minitimeJoi Dec 01, 2011 3:26 am

Filmul meu favorit este "She`s all that!" adica "Ea este totul". Povestea este cam asa.:
Are 18 ani. Este cel mai chipes baiat din scoala, este seful clasei, capitanul echipei de fotbal si prieten cu cea mai frumoasa fata. Dar cand aceasta il paraseste pentru o vedeta de televiziune, Zack Siler se intreaba cu cine va merge la balul de absolvire. Ambitiosul tanar pune pariu cu prietenul sau ca, pana la bal, va reusi s-o transforme pe cea mai banala fata intr-o frumoasa candidata la concursul de Miss. Pentru pariu, Zack o alege pe Laney, fara a sti ca nimic din ce a trait pana acum nu va mai fi ca inainte.

V`as povesti mai multe insa va voi prezenta trailerul!^^ Il iubesc ado acele scene unde Zach vorbeste cu fratele lui Laney si se imprietenesc. M`am suparat foarte rau canz ZAck incearca "o miscare" cu Laney! Scena sarutului este una gen "Shut up `n` kiss me" si chiar e romantica. Apar diferite obstacole in calea lui Zac de a castiga pariul,insa incepe sa aibe sentimente pentru Laney! Ea din banala devine o fata superba! Ita trailerul!^^

Sus In jos
http://twinkle-tears.tumblr.com
Elyy
Membru
Membru
Elyy


Fecioara Dragon
Reputatie : : 0
Mesaje : 68
Data de inscriere : 09/12/2011
Varsta : 23

Filmul favorit ? De ce....? Empty
MesajSubiect: Re: Filmul favorit ? De ce....?   Filmul favorit ? De ce....? I_icon_minitimeVin Dec 09, 2011 7:25 am

Mie imi place toate filme in afara de drama
Sus In jos
Continut sponsorizat





Filmul favorit ? De ce....? Empty
MesajSubiect: Re: Filmul favorit ? De ce....?   Filmul favorit ? De ce....? I_icon_minitime

Sus In jos
 
Filmul favorit ? De ce....?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» anime favorit

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀ :: Discutii . :: x Discutii libere x-
Mergi direct la: