♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀
Bună !! Mulţumim că ai ales să vizitezi acest minunabil forum !! Ai multe de văzut !! Dacă ai cont aici , conectează-te , dacă nu dar vrei să îţi faci , foarte simplu !! Da click pe '' înregistrare '' .

Cu drag ,
Shiba x3
♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀
Bună !! Mulţumim că ai ales să vizitezi acest minunabil forum !! Ai multe de văzut !! Dacă ai cont aici , conectează-te , dacă nu dar vrei să îţi faci , foarte simplu !! Da click pe '' înregistrare '' .

Cu drag ,
Shiba x3
♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀


 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Yes, my lady!

In jos 
+3
Deidara:X
♀ ℓuciƒєєя ♀
Myiu Phantomhive
7 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Myiu Phantomhive
Sebastians' Wife
Sebastians' Wife
Myiu Phantomhive


Balanta Sobolan
Reputatie : : 3
Mesaje : 187
Data de inscriere : 11/07/2011
Varsta : 27
Localizare : Haha ma faci sa rad :|

Yes, my lady! Empty
MesajSubiect: Yes, my lady!   Yes, my lady! I_icon_minitimeLun Iul 11, 2011 5:56 am

Lumea e plina de ura, razbunare, incercare si multe lacrimi. Fiecare minut de agonie dureaza secole, milenii, decenii. Nu putem sa tot plangem, trebuie sa incercam. Razbunarea e mai dulce decat nectarul, atunci cand e savurata rece si plina de sange. Tot ce mi-a mai ramas este acest lucru, pentru unii rau pentru altii bun. Razbunarea.
-Iti ai seama ce se va intampla dupa ce reusesti, nu?
-Da, stiu consecintele acestui contract,dar nu voi renunta la razbunare! Spun tare si clar pe un ton hotarat.
Cu aceste ultime cuvinte recitate, contractul a fost terminat. Voi reusi sa imi duc la bun sfarsit dorinta. Numele meu este Myiu Phantomhive si am 15 ani. Am parul lung negru-albastrui si ochii caprui. De mica am fost singura, mereu taceam si suportam, ochii nu mai aveau lacrimi de la cat am plans, in tacere, in intunericul serii. Parintii si fratiorul meu mai mic au fost arsi de vii in propria casa. Era toamna anului 1853, cand aveam 10 ani, cand un subit incendiu a mistuit conacul. Eu am reusit sa scap, dar, ceilalti nu au fost la fel de norocosi. Am tot batut drumurile Angliei timp de 5 ani, fara speranta, fara nimic doar cu razbunarea in sange. Noaptea hoinaream strazile cautand un refugiu, iar ziua ma zbateam cu foamea. Voiam sa mor dar nu pana imi voi imfaptui aceasta dorinta demonica.
-Stapana, este timpul sa va treziti. Aud o voce melodioasa, pe care o aud zilnic. Deschi ochii, si il zaresc pe majordomul meu loial. Imbracat intr-un frac negru, ochii lui atintiti in ai mei. Parul negru matasos ii acoperea ochii rosii, zambetul nelipsit de pe fata sa palida.Acesta este Sebastian Michaelis, majordomul meu. Ochii lui erau atintiti in ai mei, reflectandu-ma in ei. Acei ochi in care te pierdeai, intr-un miraj plin de mister si totusi...
-Doamna mea sunte-ti bine? Aceeasi voce ma trezeste la realitate. Dau afirmativ din cap si ii fac semn sa ma ajute sa ma imbrac.
O rochie neagra este scoasa din dulapul de lemn visiniu. Ma incalta cu pantofii de lac, dupa care ma ajuta sa ma ridc din patul mare cu cearceafuri de culoarea sangelui proaspat. Ma indrept spre birou urmata de Sebastian. Ma asez pe scaun si imi beau ceasca de ceai, preparata de majordom. Acesta imi zice ca astazi programul meu este liber si ca voi putea face ce doresc.
Zambetul nu aparea pe fata mea, nu mai avea cum dupa atata suferinta. Rar un mic ranjet cu coltul gurii imi mai aparea pe fata palida. Fiecare zi era monotona, uneori ma gandeam cat voi mai trai pe acest pamant plin de cruzime si barbaritate.

Sper ca v-a placut primul capitol :) astept numeroase pareri :)) :P Ja ne!
Sus In jos
http://myiu123.deviantart.com/
Vizitato
Vizitator




Yes, my lady! Empty
MesajSubiect: Re: Yes, my lady!   Yes, my lady! I_icon_minitimeLun Iul 11, 2011 6:20 am

Myiu-neechan :cheers: ! Frumos :-x . Dar .. critica nu lipseste !


Descriere :

Pai .. Descrierea sentimentelor !! Cutu-cutu` !! Unde esti ? Ai fugit in Hawai ? In rest ai avut (D) .

Dialog :

Pai ai avut ... Nu sec .. Ci numai bine ..

Aspect :

Unul frumos .. Dar apasa "space bar " dupa ce pui semnele de punctuatie ! . Cum se numeste acest capitol ? Sau puteai pune macar "Capitolul 1 " sau "Chaper one" .. Myiu-chan :-w .. Fii mai atenta !

Sper ca (,) critica mea nu te`a suparata ! Eu am vrut doar sa te ajut :d ! Nextul repede !

With love , Becky !

Sus In jos
♀ ℓuciƒєєя ♀
Administrator
Administrator
♀ ℓuciƒєєя ♀


Scorpion Pisica
Reputatie : : 2
Mesaje : 383
Data de inscriere : 10/07/2011
Varsta : 24
Localizare : La măta !

Yes, my lady! Empty
MesajSubiect: Re: Yes, my lady!   Yes, my lady! I_icon_minitimeLun Iul 11, 2011 11:14 am

Helau !

Deci am vazut un fic nou cu tema din anime-ul " ... " *laughs*

Vai de mine deci fix 20 de randuri ai ! =]]
Ai scapat .. dar nu si de critica .

Titlul : Hmm .. Pana acum nu-mi da nimic de inteles . Astept sa vad desfasurarea actiunii si voi intelege , sper ;)) .
Descrierea : Pai ... Nu pot sa zic ca nu ai ... Ca o ai si pe aia pe la inceputul capitolului .
Dialog : Nu e sec . Inearca sa reduci diaogul doar la o fraza in rest naratiune . ;)
Aspect : 69 % . Cum a zis si Becky nu mai are rest sa lungesc =]] a explicat ea in locul meu .
Sper ca nu te-ai suparat . :( Astept nextu` .

Xoxo ,
shiba xD
Sus In jos
https://devilchildrens.forumgratuit.ro
Myiu Phantomhive
Sebastians' Wife
Sebastians' Wife
Myiu Phantomhive


Balanta Sobolan
Reputatie : : 3
Mesaje : 187
Data de inscriere : 11/07/2011
Varsta : 27
Localizare : Haha ma faci sa rad :|

Yes, my lady! Empty
MesajSubiect: Re: Yes, my lady!   Yes, my lady! I_icon_minitimeLun Iul 11, 2011 12:05 pm

Capitolul II - Balul

Zile monotone, cer innorat, cam asa arata si inima mea, plina de ceata. Stau pe scaunul biroului, uitandu-ma la mici picuri de ploaie care se sparg de pamant. Daca as fi si eu un picur? As putea merge oriunde? Ganduri intunecate trec mereu prin minte alungandu-le pe cele vi pline de speranta.
Ma trezesc la realitate cand, Sebastian, imi zice ca am primit o scrisoare de la Regina. Deschid plicul cu tendinta de al rupe in bucati, dar nu recurg la astfel de modalitati si deschid civilizat plicul. Incep sa citesc.

Draga Myiu Phantomhive

Te invit cu bucurie la a-VI-a editie a balului contilor si conteselor.
Acesta se va tine la mine in palat la ora 19:00.
Sper ca sa ne onorezi cu prezenta.
Regina

-Se pare ca suntem invitati la un bal, la palatul reginei. Ranjesc diavoleste la pronuntarea cuvantului "Regina".
-O vei onora cu prezenta, doamna mea? majordomul zambii intr-un mod la fel de diavolesc ca mine, atintindu-ma cu privirea lui patrunzatoare. De fiecare data cand zambetul lui imi aparea in fata ochilor ma facea sa vreau si eu sa zambesc, dar nu puteam. Aprob din cap ridicandu-ma de pe scaunul de lemn. Ii ordon majordomului sa imi pregateasca rochia in timp ce eu faceam un dus. Apa rece se prelingea pe corpul meu firav, facandu-l sa tresara. Cu fiecare strop de apa cazut pe piele cu atat corpul se incorda din ce in ce mai mult. Ies din dus asteptata de Sebastian care avea pregatit halatul meu de baie negru din matase. Il imbrac si ne indreptam spre camera. Vad rochia intinsa pe pat impreuna cu masca asortata. O rochie rosie-sangerie, asta ma astepta pe pat. Lunga pana la podea putin umflata atasata de ea o mica funda neagra in partea dreapta. Ajutata de majordomul meu loial o imbrac incet si cu grija incercand sa nu o sifonez. Nu ca imi pasa de asa ceva, doar ca, bietul Sebastian s-a chinuit sa o calce. Aveam o usoara urma de simpatie fata de barbatul care m-a tot ingrijit pana acum. Ma ajuta sa ma incalt si sa imi fac parul. Il anunt ca el v-a fi partenerul meu asa ca sa se schimbe de uniforma in ceva mai elegant cu putinta. Regina era o scorpie batrana care se tot dadea pe langa mine, incercand sa ma faca sa ii rezolv "treburile". Multi oameni m-ar numi "cainele pardon cateaua Reginei". Fac toate astea fiindca si familia mea a tolerat-o asa ca in respect pentru ei o so tolerez si eu.
Ii ordon lui Sebastian sa pregateasca caleasca. Simteam o usoara emotie care disparu imediat ce ma urcasem in trasura neagra, condusa de 2 cai albi. Drumul a fost destul de lung si plictisitor, compania lui Sebastian ma facut sa nu mor acolo. Ajunsi intr-un sfarsit in fata unui palat mare, alb, cu vreo 4 etaje muzica si rasetele se auzeau inca de afara. Il iau pe majordom de brat si ne facem o intrare ca la carte. Toate privirile si aplauzele erau atintite asupra mea si a insotitorului meu. Ma bucuram sa fiu in aplauze dar cum vine asa se si duce. Ma indrept spre regina salutand-o politicos, aratandu-i "respectul" meu solemn. Muzica se schimba intr-una lenta. Sebastian ma invita la dans, eu acceptand dand din cap. Ies urmata de acesta pe terasa. Noaptea era una rece, dar totusi placuta, fara stele, vantul suierand pe langa copaci. Ma simteam destul de bine dar nu indeajuns incat sa zambesc.
-E o seara frumoasa. Nu, Sebastian? Imi intorc capul astfel privindu-l in ochii lui plini de mister.
El dadu din cap aprobator zicand ca e tarziu si ca ar trebuii sa mergem in camera mea sa ma intind si sa dorm. Avea dreptate chiar imi era somn. Mereu ma citea ca pe o carte. Mereu stia la ce ma gandesc asta dandu-mi siguranta si incredere in acest demon. Ne indreptam spre camera, asezandu-ma in fund pe pat. Ma imbrac cu camasa de noapte si ma pun la culcare. Ma tot intreb oare ce face Sebastian noaptea. De dormit nu cred ca doarme, atunci ce?
Luna iesi de dupa nori luminand intreaga camera. Ochii mei se deschisera putin observand alta pereche de ochi atintita spre ei. Ochii rosii atat de cunoscuti si totusi atat de straini. Ii inchid inapoi si adorm dinnou.

Sper ca v-a placut. Scuze de greseli si astept commuri >:D< Ja ne va pupacesc
Sus In jos
http://myiu123.deviantart.com/
♀ ℓuciƒєєя ♀
Administrator
Administrator
♀ ℓuciƒєєя ♀


Scorpion Pisica
Reputatie : : 2
Mesaje : 383
Data de inscriere : 10/07/2011
Varsta : 24
Localizare : La măta !

Yes, my lady! Empty
MesajSubiect: Re: Yes, my lady!   Yes, my lady! I_icon_minitimeLun Iul 11, 2011 1:06 pm

Helau !

Descrierea : Imi place ! :*
Estetica : Bine lucrat . ;) Esti tare , imi semeni mie :))
Vocabular : Nota 10 .
Dialog : Ca data trecuta ...

Astept nextu` ! :*

Xoxo ,
Shiba xD
Sus In jos
https://devilchildrens.forumgratuit.ro
Deidara:X
Membru nou
Membru nou
Deidara:X


Pesti Bivol
Reputatie : : 0
Mesaje : 30
Data de inscriere : 12/07/2011
Varsta : 27
Localizare : intr-un loc intunecat...pentru ca sunt vampir:))

Yes, my lady! Empty
MesajSubiect: Re: Yes, my lady!   Yes, my lady! I_icon_minitimeMar Iul 12, 2011 5:31 am

Hey!Imi place foarte mult ficul tau
Vreau nextul repede :D
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Yes, my lady! Empty
MesajSubiect: Re: Yes, my lady!   Yes, my lady! I_icon_minitimeMar Iul 12, 2011 9:58 am

Iubireee :cheers: !! Ai adus nextul :-x !! Ce bine :-x !!

So critica :silent: .

Dialog :

Nu este sec ceea ce ma multumeste si nu este nici lung !

Descriere :

Este destula :-x si frumoasa <3 !

Aspect :

Unul frumos :-x!

Sa vii cu nextul ! Ja Ne !

With respect , Rosy-chan :-x !
Sus In jos
Myiu Phantomhive
Sebastians' Wife
Sebastians' Wife
Myiu Phantomhive


Balanta Sobolan
Reputatie : : 3
Mesaje : 187
Data de inscriere : 11/07/2011
Varsta : 27
Localizare : Haha ma faci sa rad :|

Yes, my lady! Empty
MesajSubiect: Re: Yes, my lady!   Yes, my lady! I_icon_minitimeMar Iul 12, 2011 10:57 am

Mersi de commuri lume >:D<
Sus In jos
http://myiu123.deviantart.com/
Myiu Phantomhive
Sebastians' Wife
Sebastians' Wife
Myiu Phantomhive


Balanta Sobolan
Reputatie : : 3
Mesaje : 187
Data de inscriere : 11/07/2011
Varsta : 27
Localizare : Haha ma faci sa rad :|

Yes, my lady! Empty
MesajSubiect: Re: Yes, my lady!   Yes, my lady! I_icon_minitimeMar Iul 12, 2011 11:00 am

Si acum scos de la cald noul capitol

Capitolul III

Fiecare dimineata era la fel. Trebuia sa ma trezesc din acea mica lume nevazuta, in care omul visa si sa revin la realitate. Ochii mei obositi se deschisera pe jumatate, analizand incaperea in care ma aflam. Eram in camera mea, singurul loc din casa in care ma simteam in siguranta. Dar, ia stai, eu nu eram la bal? Nu trebuia sa fiu in palatul reginei? Multe intrebari imi invaluiau capul, facandu-l sa se zbata in a le gasi raspunsuri.
Imi stig majordomul dar acesta nu apare de nicaieri. Il strig incontinuu si incep sa il caut. Eram ingrozita, m-a lasat singura? Dinnou singura? Lacrimile curgeau neincetat pe obrajii mei albi. Imi era rau, simteam ca lesin. Fara sa mai am putere in corp cad in genunchi pe podeaua rece, punandu-mi mainile la ochi si plangand cum n-am mai plans de multa vreme. De ce a plecat? Urletele de tristete rasunau in intreaga casa.
Dintr-o data simt o mana rece cum ma trage in bratele sale si imi sterge lacrimile. Ma uitam in ochii rosii din fata mea. Erau aceasi ca intodeauna. Eram furioasa, imi venea sa il bat dar totusi nici macar o palma nu puteam. Imi imi eer-a...drag.
- De ce? de ce m-ai lasat singura? Plangeam ca un copil mic cand ramanea singur acasa. Il priveam in ochi. Ochii mei erau rosii de la atata plans.
- Imi pare rau doamna mea, a trebuit sa rezolv o problema. Vocea lui blanda ma linistea mereu. Va promit ca nu o sa va mai las singura, niciodata. Un mic zambet firav aparu pe fata lui, incercam sa il imit dar nu puteam, nu puteam nici cum.
Ma ridica in brate si ma duse pana in camera. Imi pusesem capul pe pieptul lui, ata de obosita adorm in bratele lui. Deschid ochii si il vad, statea langa pat si astepta, astepta ca stapana lui sa se trezeasca.
Ma uit in prejur vazand aceeasi camera pictata in galben pal. Vocea lui Sebastian rasuna in camera muta. Acesta imi spuse ca a facut niste ceai si daca doresc sa imi puna intr-o ceasca. Dau din cap in mod afirmativ si ma ridic in fund. Acesta imi inmana ceasca calduta. Beau putin si o asez pe noptiera din lemn de cires.
Ma simteam destul de bine stiind ca nu m-a parasit. Sufletul meu rece ca gheata avea nevoie de cineva, de cineva care sa il inteleaga si sa il accepte. Acesta era Sebastian. Mereu ma simteam fericita cand eram cu el. Chiar si cand pleca pentru cateva momente ma simteam singura, intristata.
Ma ridic din pat si ma indrept spre baie, urmata de majordom care ma ajuta sa ma schimb de pijamale. Ma spal cu apa rece pe fetisoara mea palida astfel revigorandu-ma.
Iesim putin in curte, plimbandu-ne pe cararea plina de trandafiri. Era un peisaj frumos, soarele se strecura dupa nori. Il tineam pe majordom de brat si vantul ne sufla prin par. Pentru un cuplu de indragostiti asta ar fi cel mai bun moment pentru o intalnire. Eu ma multumeam sa il vad zilnic pe Sebastian, nu aveam nevoie de un prieten plus ca atunci cand sufletul imi va fi luat de acest demon, alesul va suferii in lipsa mea. Nu voiam sa sufere nimeni inafara de cine merita. Aceasta era gandirea mea. Frunzele de trandafiri zburau prin aer purtate de vantul racoros. Il vad pe Sebastian cu ia un trandafir si cu blandete mi-l pune dupa ureche. Un micut zambet aparu dupa mult timp pe fata mea, un zambet real si totusi nu dura mult. O zi frumoasa nu dureaza o eternitate, noaptea stercurandu-se in pisaj.

Sper ca v-a placut si astept comentarii
Ja ne ! Smile
Sus In jos
http://myiu123.deviantart.com/
Deidara:X
Membru nou
Membru nou
Deidara:X


Pesti Bivol
Reputatie : : 0
Mesaje : 30
Data de inscriere : 12/07/2011
Varsta : 27
Localizare : intr-un loc intunecat...pentru ca sunt vampir:))

Yes, my lady! Empty
MesajSubiect: Re: Yes, my lady!   Yes, my lady! I_icon_minitimeMier Iul 13, 2011 7:18 am

Ce bine ca ai pus nextul!!! :cheers:
Imi place foarte foarte mult
Vreau capitolul urmator cat mai repede :D
Sus In jos
Dєүυ ♥
Membru onorabil
Membru onorabil
Dєүυ ♥


Scorpion Bivol
Reputatie : : 7
Mesaje : 544
Data de inscriere : 11/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Soul Society

Yes, my lady! Empty
MesajSubiect: Re: Yes, my lady!   Yes, my lady! I_icon_minitimeMier Iul 13, 2011 7:29 am

Ce sa mai spun?Imi place mult!!
Descriere:Foarte multa cum imi place mie!
Iar restul nu conteaza.....Mie imi place mult si vreau si urmatorul episod.
De la ce anime este poza de la avatar?Si are legatura cu povestea ta?
Sus In jos
Myiu Phantomhive
Sebastians' Wife
Sebastians' Wife
Myiu Phantomhive


Balanta Sobolan
Reputatie : : 3
Mesaje : 187
Data de inscriere : 11/07/2011
Varsta : 27
Localizare : Haha ma faci sa rad :|

Yes, my lady! Empty
MesajSubiect: Re: Yes, my lady!   Yes, my lady! I_icon_minitimeMier Iul 13, 2011 9:07 am

Pai poza e de la animeul Kuroshitsuji
Si in poza e Sebastian ;;)
>:D<
Sus In jos
http://myiu123.deviantart.com/
Myiu Phantomhive
Sebastians' Wife
Sebastians' Wife
Myiu Phantomhive


Balanta Sobolan
Reputatie : : 3
Mesaje : 187
Data de inscriere : 11/07/2011
Varsta : 27
Localizare : Haha ma faci sa rad :|

Yes, my lady! Empty
MesajSubiect: Re: Yes, my lady!   Yes, my lady! I_icon_minitimeMier Iul 13, 2011 2:28 pm

Viata e grea si noi nu avem ce face

Capitolul IV

Norii negrii prezic furtuna ce ne asteapta. Frunzele copacilor zboara purtate de vantul rece ca gheata, soare nu mai era, doar o ceata abundenta in care orbul era acasa la el. Crengile bateau in geamul camerei mele, provocand un sunet misterios, infricosator, care in clipa urmatoare ma facu sa ma trezesc. Rasuflu odata auzindu-se in toata incaperea. Lumina era slaba, iar perdelele o faceau si mai slaba.
Ochii rosii a lui Sebastian ma priveau din coltul camerei, asteptand parca sa zic ceva. Imi dau glas si zic un neata adormit. Acesta se indrepta spre mine punandu-se pe pat si intinzandu-mi un plic alb. Il deschid si incep sa citesc cu voce tare continutul.


Draga Myiu Phantomhive

Iti scriu aceasta scrisoare pentru a te informa ca s-au semnalat mai multe crime in zona portului.
Toate cadavrele au fost macelarite crud si lasate de izbelise
As dorii sa investighezi si sa rezolvi problema.

Cu stima Regina



Imi ridic privirea la majordom si ii ordon sa faca niste cercetari si sa imi faca o lista de suspecti. Nici nu clipesc ca acesta disparu. Ma ridic din pat scotandu-mi rochia din dulap. O rochie simpla, neagra fara nimic complicat. Lunga pana la genunchi si cu maneci lungi si largi. Ma schimb si ma spal pe fetisoara fina ca pielea unui bebelus. Imi pun bretonul peste ochiul drept cum fac de obicei.
Cobor in sala de masa si il vad pe Bard, bucatarul, cum punea masa. Acesta imi urase buna dimineata si ma pofti sa mananc.
Dupa cateva momente aparu si Sebastian cu o foaie lunga, inrolata. Incep sa o citesc putin suspicioasa.
Majordomul imi spuse ca toate cadavrele fura duse la Undertaker si ca ar trebuii sa ii facem o scurta vizita.
Ajunsi acolo un barbat cu parul alb lung, bretonul beste ochi, imbracat intro roba lunga se repezi prinzandu-ma de dupa cap.
- Ai mai venit pe la mine? Ummm ce surpriza placuta, vad ca ti-ai adus si micul majordom. Ihihihi. Ce psihopat. Ii cer sa vedem cadavrele.
O scena de film de groaza imi aparu in fata. In clipa urmatoare un rau si o stare de voma imi veni. Fug repede afara urmata de Sebastian, care ma luase in brate si ma bagase in trasura.
Incepeam sa plang amintindu-mi de incendiul de acum 5 ani si de cadavrele parintilor. Valuri intregi de lacrimi curgeau neincetate pe obrajii fini.
Ploaia se spargea de geamul trasurii, prelingandu-se. Fulgerele colorau cerul grii plin de nori care se razboiau intre ei. Majordomul nu stia ce sa zica, statea acolo si ma privea. Ajunsi la conac, fug in camera mea si ma arunc in pat.
Trista, ingretosata multe stari adunate intr-una.


Gomen daca e foarte scurt :(( da nextu vreau sa fac multa actiune si am zis hai ca il fac asa pe asta si maine avem box >:)
Sus In jos
http://myiu123.deviantart.com/
Myiu Phantomhive
Sebastians' Wife
Sebastians' Wife
Myiu Phantomhive


Balanta Sobolan
Reputatie : : 3
Mesaje : 187
Data de inscriere : 11/07/2011
Varsta : 27
Localizare : Haha ma faci sa rad :|

Yes, my lady! Empty
MesajSubiect: Re: Yes, my lady!   Yes, my lady! I_icon_minitimeDum Iul 17, 2011 11:32 am

Hey all! Am vazut ca nimeni nu mi-a raspuns la capitolul anterior si m-am suparat ! nervi ucide Sper ca la acesta sada-ti macar un comm :roll:

Capitolul V


Ma trezesc intr-o barca. Eram cu ochii inchisi si ma priveam de sus. Era clar ca ziua, visam. Sebastian vaslea spre o insula mica, parasita se pare, pana ajungem la mal. Ma ia in brate si ma duse pana langa o banca de piatra. Ma puse pe ea si isi apropie buzele de ale mele. Vedeam cum sufletul imi era luat, la aceste scene de groaza ma trezesc cu lacrimi in ochii mei caprui. Incep sa tip pana sa imi dau seama ca nu mai eram in vis. Sebastian intra alarmat in camera. Cand ma vazu se uita trist la mine si ma intreba daca am avut "acel" vis. Eu ma uit ingrozita la el si dau afirmativ din cap. El ofta si imi zise ca asa se intampla mereu cand stapanul sau este aproape de clipa razbunarii. Trag aer in piept, linistindu-ma, si imi revin la starea mea normala. Ii cer sa ma ajute sa ma imbrac si dupa amiaza vom merge la port sa investigam cazul. Imi iau o rochie pana la genunchi neagra, un bolerou rosu rangeriu, o pereche de cizme cu putin toc si un joben mai micut negru. Intru in birou si imi savurez ceasca de ceai. Afara soarele iesi de dupa nori. Imi placea mai mult ploaia, frigul. Oftez si imi duc ceasca la gura. Imi trec prin minte acele scene din vis si cuvintele spuse de majordom. Ma simteam fericita ca intr-un sfarsit voi reusii sa ma razbun dar, ceva nu era bine. Nu ma simteam in apele mele. Imi scutur putin capul si imi termin ceasca de ceai.
Veni si ora 14:20. Eu cu Sebastian urcam in trasura neagra si plecam spre port. Nu era nimic neobisnuit. Am inceput sa intrebam localnicii. Mergem ce mergem si il zaresc pe seful politiei citind niste documente. Ma indrept silentios spre el si ii iau hartiile din mana. Vad ca sunt statistici ale crimei si citesc mai departe. Se pare ca, dupa spusele catorva martori, o femeie sau barbat nici ei nu stiu, cu parul rosu si lung era faptasa acestor crime. Ea ii macelarea cu drujba. Tremur putin de scarba si ii dau hartoagele sefului zambit cu coltul gurii. La vederea zambetului se inrosii de nervi si imi urla sa nu ma mai bag in treburile politiei. Ii arat plicul cu stampila reginei si se enerva si mai are. Era foarte amuzant. Il salut si plecam mai departe. Seara se asternu in peisaj. O ceata densa se imprastie prin jur. Am hotarat sa ma ascund impreuna cu majordomul sa vedem daca nu apare criminalul sa isi masacreze urmatoarea victima.
Era in jur de 23:45 cand un urlet si un sunet de drujba se auzi de dupa niste gunoaie. Fugim in directia aia si ajungem prea tarziu. Femeia era spintecata lasand o dara de sange pe pereti. Imi ridic privirea si vad un barbat, parul rosu si lung, purta ochelari si avea o drujba in mana.
Ma uit la majordom si vad cum analizeaza persoana din fata noastra.
- Mai mai, vad ca te-am gasit pana la urma, cine esti? intreb eu pe un ton autoritar.
Barbatul-femeie incepu sa rada dezvaluindu-si dintii ca si coltii. Vad ca isi porneste drujba si fuge spre mine. Nu apuc sa ii ordon lui Sebastian sa il opreasca ca lama se opri si in fata mea era majordomul.
Acesta ma lua in brate si sari pe un bloc. Incepu sa imi explice ca si barbatul e un demon si e din categoria spintecatorilor. Imi spuse sa raman aici, mai degraba imi ordona si sari de pe cladire. Il vad cum incepu o bataie cu tipul-drujba.
[Sebastian]
-Cine naiba esti? Si de ce faci asta? il intreb eu calm.
-Ceeee nai auzit de mine? Eu sunt Grell Sutcliffe si sunt un spintecator! Dar tu frumuselule cine esti ? Vreun admirator dealmeu?
Admirator? Asta e nebun sau ce? Ii raspun ca sunt Sebastian Michaelis si sunt majordomul doamnei Phantomhive. Nu apuc sa zic ce am mai vrut ca o vad pe stapana cum coboara scarile. Parca i-am zis sa nu vina jos. Grell o vazu si fugi isteric spre ea. Aceasta incercand sa fuga se impiedeca si cazu pe burta. Fug spre ea si...

[Myiu]
Cum indrazneste sa imi dea ordine? Fix de aia am sa cobor jos. Cand dau cu ochii de ei ciudatul cu drujba aleraga amenintator spre mine. Incep sa fug si ma impiedic de o afurisita de piatra. Pfai acum e acum. Aud un zgomot si imi intorc capul. Sebastian era iarasi in fata mea si oprise drujba cu mainile. Se pare ca de data asta nu a prinso cum a trebuit si ma zgariat si pe mine putin iar pe el la ranit destul de grav. Grell daca bine am inteles incepu sa rada din nou si zise ca o sa ne mai intalnim, si disparu. Oftez nervoasa ca nu am putut-o opri si ma uit la Sebastian. Acesta sangera destul de tare semn ca nu era de gluma. Avea noroc ca e demon ca altfel l-as fi dus la spital.
Ajunsi la conac urcam sus si in bandajez. Acesta se uita urat la mine iar eu nervoasa il intreb ce e. Acesta imi reprosa ca de ce nu am stat sus si ca eram "ranita" din cauza asta. Ma alarmez si ii zic sa nu faca atata tam tam pentru mine si ca mai bine s-ar ingrijora pentru el. Dupa ce se linisti imi zise ca isi cere scuze pentru comportamentul sau. Eu tip din nou si ii il intreb de ce ii pasa chiar asa de mult. Acesta imi raspunse:
- Asta e datoria mea, sa va protejez! imi striga de rasuna in intreaga casa. Ma uit putin in pamant la auzul vorbelor, credeam ca imi va raspunde ca ii pasa de mine, dar, asa ceva nu era posibil. Ma indrept spre el si il imbratisez cu toata caldura pe care o aveam in momentul de fata in mine. Acesta se uita ciudat la mine, probabil intrebandu-se ce s-a intamplat cu mine. Imi ridic privirea si mi-o atintesc intra lui. Ii dau drumul din imbratisare dar ochii tot in ai lui erau. Zambesc bland si adevarat de data asta.
- Da asta e datoria ta. Imi dau parul de pe oci dezvaluind ochiul "blestemat" apoi il iau de mana si ii dau jos manusa dezvaluind si semnul lui. Sebastian Michaelis, iti ordon sa ma protejezi in continuare pana cand razbunarea va fi dusa la bun sfarsit! Dupa aceea rasplata ta va fi, sufletul meu. Acesta zambi bland cum doar el stia si isi puse mana pe piept zicand:
- Yes, my lady!
Sus In jos
http://myiu123.deviantart.com/
Myiu Phantomhive
Sebastians' Wife
Sebastians' Wife
Myiu Phantomhive


Balanta Sobolan
Reputatie : : 3
Mesaje : 187
Data de inscriere : 11/07/2011
Varsta : 27
Localizare : Haha ma faci sa rad :|

Yes, my lady! Empty
MesajSubiect: Re: Yes, my lady!   Yes, my lady! I_icon_minitimeDum Iul 17, 2011 11:36 am

:)) scuze am uitat sa dau linkurile :P
asta e mana lui Sbby

http://www.google.ro/imgres?imgurl=http://closetotaku888.files.wordpress.com/2008/10/untitled.jpg&imgrefurl=http://www.wiipals.net/Forum/f48/graphics-by-duchess-53550-111.html&usg=__PCinIArjDmsUM9mYYwb6RBJ8s50=&h=320&w=599&sz=16&hl=ro&start=0&zoom=1&tbnid=K62wkC-_t0oCyM:&tbnh=129&tbnw=182&ei=YTkjTuGGHdGr-QagovmnAw&prev=/search%3Fq%3Dsebastian%2Bhand%26hl%3Dro%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:en-GB:official%26biw%3D1024%26bih%3D579%26gbv%3D2%26tbm%3Disch&itbs=1&iact=hc&vpx=122&vpy=104&dur=315&hovh=164&hovw=307&tx=191&ty=100&page=1&ndsp=13&ved=1t:429,r:0,s:0&biw=1024&bih=579

si asta ochiu lui Myiu

http://www.google.ro/imgres?imgurl=http://quizilla.teennick.com/user_images/4/4T/4TH/4THERICEGIRL/1293065352_5710_full.png&imgrefurl=http://quizilla.teennick.com/stories/17850494/theres-nothing-hereexcept-for-you-a-ciel-phantomhive-love-story-part-4&usg=__Rrm9984fg52P6mbX9w3Q8XtQTm8=&h=227&w=400&sz=117&hl=ro&start=0&zoom=1&tbnid=77XtKMBsxNcHJM:&tbnh=102&tbnw=179&ei=YTkjTuGGHdGr-QagovmnAw&prev=/search%3Fq%3Dsebastian%2Bhand%26hl%3Dro%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:en-GB:official%26biw%3D1024%26bih%3D579%26gbv%3D2%26tbm%3Disch&itbs=1&iact=hc&vpx=308&vpy=242&dur=302&hovh=169&hovw=298&tx=197&ty=93&page=1&ndsp=13&ved=1t:429,r:5,s:0&biw=1024&bih=579
Sus In jos
http://myiu123.deviantart.com/
♀ ℓuciƒєєя ♀
Administrator
Administrator
♀ ℓuciƒєєя ♀


Scorpion Pisica
Reputatie : : 2
Mesaje : 383
Data de inscriere : 10/07/2011
Varsta : 24
Localizare : La măta !

Yes, my lady! Empty
MesajSubiect: Re: Yes, my lady!   Yes, my lady! I_icon_minitimeLun Iul 18, 2011 3:39 am

Buna !

Aii ma ! chiar nu va intreceti aici cu comentariile ... of . Ma rog .. Myiu :x siis ! Imi place tare mult . Vad ca l-ai bagat si pe Grell . :> Ohoho presimt ca urmatoarele capitole vor fii cu nabadai . rolling

Spor la scris in continuare .... lume comentati !

Cius ! cius
Sus In jos
https://devilchildrens.forumgratuit.ro
Vizitato
Vizitator




Yes, my lady! Empty
MesajSubiect: Re: Yes, my lady!   Yes, my lady! I_icon_minitimeMier Iul 20, 2011 8:23 am

Domnisoara Myiu tu ma urasti pe mine :)) ? M`ai pus sa citesc atat :(((( . So .., Critica :D !!

1.Descriere :

Ai avut .. Una frumoasa .. Dar cea sentimentala .. Unde este ?

2 . Dialog :

Ai avut putin .. Nu a fost sec , deci nu am ce comenta .

3 . Aspect :

Unul frumos .. Insfarsit ai folosit 'Space Bar ' :]] .
4 . Vorbele criticului :

Acest capitol a fost foarte frumos . Si nu-mi vine sa cred ca l-ai bagat si pe Grell . Era sa fac infart cand am vazut o poza cu el . So .. Mi dear repede cu nextul .

Ja ne cius ! By : Rin-chan mandrie
Sus In jos
Myiu Phantomhive
Sebastians' Wife
Sebastians' Wife
Myiu Phantomhive


Balanta Sobolan
Reputatie : : 3
Mesaje : 187
Data de inscriere : 11/07/2011
Varsta : 27
Localizare : Haha ma faci sa rad :|

Yes, my lady! Empty
MesajSubiect: Re: Yes, my lady!   Yes, my lady! I_icon_minitimeJoi Iul 21, 2011 6:09 am

Evil sis 4ever! >:)
Un nou capitol doar pentru voi :)))
Capitolul VI

Soare, caldura, lucruri neobisnuite in acest colt de lume. Razele soarelui se prelingeau pe fata mea alba, fortandu-ma sa deschid ochii. In fata ochilor mei se afla o fata, cred ca putin mai mica decat mine. Ma ridic repede in fund si oo intreb cine naiba e. Aceasta zambi si imi spuse ca o cheama Luisa Katemi si e sefa companiei de rochii Katemi. Ma scarpin in cap si o intreb ce cauta la mine in casa.
Ea ma lua de mana si ma tara dupa ea pana la parter. Acolo il vad pe Sebastian cum imbratisa o domnisoara. Parea de vreo 19 ani, parul lung si roscat. Un sentiment de gelozie ma domina, imi venea sa ma azvarlesc pe ea si sa o bat pana la lesin.
-Cine sunt ele? il intreb pe un ton nervos pe majordom. Acesta imi raspunse ca domnisoara era sora lui, iar Luisa era stapana sa. Aham deci si ea era un demon. Incep o discutie cu ea, nu semana cu Sebastian deloc, era foarte ciudata. Cica avea aceasi varsta cu majordomul meu. Nam intrat in detalii cu ea ca nu ma prea interesa si ii ordon majordomului sa ma ajute cu schimbatul. Imi iau o rochie negru-albastruie, cizme de piele si un mic joben negru. Imi beau ceaiul si ma gandesc la seara trecuta. La discutia cu Sebastian si la raspunsul sau "aceasta este datoria mea". Mi-am tot framantat capul pana cand o bubuitura in usa ma trezi. Era Shibaa care imi aduse o tava cu niste prajituri. Eu o refuz zicandu-i ca nu accept pe nimeni decat pe Sebastian. Aceasta se enerva si tranti usa dupa ea, in momentul acela intra majordomul meu cu un zambet pe buze. Ma intorc cu scaunul catre fereastra si observ ca ploaia incepu. Ma ridic si trec pe langa majordom fara sa zic nimic. Ies afara si las mici picuri sa imi spele nervi si stresul. Ma pun pe iarba uda fara sa imi pese de nimic si imi inchid ochii. Ploaia era rece, inghetata aproape, semn ca iarna se apropie.
Ma las dusa de somn si adorm acolo, sub cerul innorat.
Am visat frumos. Era o pajste plina de flori, cerul albastru, fara soare. Eram doar eu si Sebastian stateam pe jos lasand florile sa imi imbete simturile. Sunt trezita din acel frumos vis de Luisa care se juca cu o mascota cam prea zgomotoasa. Vad ca sunt in pat si ma gandesc daca a fost doar un vis ca am iesit afara. Ma uit in dreapta si il vad pe majordom cum ma analiza atent. Il intreb care e problema si imi reprosa ca sa nu mai stau in ploaie ca o sa racesc. Deeci nu am visat. Pe usa intra SHibaa si o chema pe Luisa cum ca pleaca. Aceasta saluta politicos si iesira amandoua. Am ramas din nou doar eu si Sebastian. Ma ridic din pat si vad ca afara era destul de intuneric. Era ora 20:47. Atata am dormit?
-Sper ca ti-a priit somnul pentru ca avem un caz de rezolvat. Avea dreptate nu am terminat cazul cu Grell. Urcam in caleasca si ajungem la port. Acolo era ceata ca aseara. Majordomul ma lua in brate si sari pe un bloc. Ii tip sa ma lase jos si el executa. Imi intorc capul la 90 de grade si il vad pe Drujba cum se uita ciudat la Sebastian.
-Maai! Daca nu e Sebastian sau mai bine zis Sebas-chan. Se vede ca te uiti dupa mine. Acesta se oftica pe langa Sebas-chan, pfai acum ma molipsit, pe langa majordom incercand sa impresioneze. Travestitu n***i!
-Sebastian! Iti ordon sa il; termini mai repede si sa putem pleca!
-Aaa, ai zis cumva "el"? Acesta se inrosii la fata de furie si isi porni drujba amenintator spre mine. Majordomul o opri ca data trecuta si ii vara un pumn in fata, acesta sangerand.
-Vaaai ce putere enorma! Cred ca m-am indragostit! Imi era sila de el dar mi se parea putin amuzant. Sebastian se inerva si ii mai trazni una dar de data asta Grell a parat-o. Era o lupta apriga intre cei doi. Sebastian plonja pana la mine si imi ceru sa ma indepartez. Eu aprob si alreg pana langa marginea acoperisului. Se tot bateau pana cand.....

Pfai mah am bagat si eu suspans da se poate =]]]]]
Shibaa e Shibaa :)))
Luisa e Becky a noastra :))
Piesa capitolului :P https://www.youtube.com/watch?v=mkLAGR10m-A&feature=related
Gomen de greseli si astept commuri. Ceaw baw cius
Sus In jos
http://myiu123.deviantart.com/
♀ ℓuciƒєєя ♀
Administrator
Administrator
♀ ℓuciƒєєя ♀


Scorpion Pisica
Reputatie : : 2
Mesaje : 383
Data de inscriere : 10/07/2011
Varsta : 24
Localizare : La măta !

Yes, my lady! Empty
MesajSubiect: Re: Yes, my lady!   Yes, my lady! I_icon_minitimeJoi Iul 21, 2011 10:28 am

Aii evil siis ! \m/ M-ai bagat si pe mine . :=)).
Arigato , mai leidi ! :control:
Pai .. in concluzie astept nextu` .
Ceaw baw ! :-h
Sus In jos
https://devilchildrens.forumgratuit.ro
Vizitato
Vizitator




Yes, my lady! Empty
MesajSubiect: Re: Yes, my lady!   Yes, my lady! I_icon_minitimeVin Iul 22, 2011 8:33 am

Iubireeeee >:D< !! Pfuai tu :-x !! M`ai bagat in fic :> .. Si sunt stapana lu` Shiba -.-" .. Tare faza :]] !! Te ador cand faci lucruri deastea :]] . So .. Critica >:] !!

Critica :

1-> Descriere :

Una frumoasa :-x .. Dar .. Cum am mai spus de ne-numarate ori : Cea sentimentala unde e :sad.sad: ?

2-> Dialog :

Dialogul nu a fost mult , nici lung , nici sec ! Ceea ce este foartre bine :D !

3-> Estetica :

Estetica textului frumoasa ca intotdeauna .

4->Vorbele criticului :

Iubiree >:D< !! Foarte frumos tu :-x !! Formidabil .

Ja ne ! By : Rin with Ciel 8-> . Si am zburat spre infinit si mai departee :]] !!


Sus In jos
Myiu Phantomhive
Sebastians' Wife
Sebastians' Wife
Myiu Phantomhive


Balanta Sobolan
Reputatie : : 3
Mesaje : 187
Data de inscriere : 11/07/2011
Varsta : 27
Localizare : Haha ma faci sa rad :|

Yes, my lady! Empty
MesajSubiect: Re: Yes, my lady!   Yes, my lady! I_icon_minitimeDum Iul 24, 2011 5:37 am

Pana cand un ciudat cu ochelari il lua pe Grell de sacou si il dadu de toti peretii.
-Aha deci pe aici umblii, iti faci de cap in loc sa muncesti !?
-Nu Will ai inteles gresit, nu imi faceam de cap doar ca aa...
"Will" isi ceru scuze si ii zise spintecatorului ca v-a fi sanctionat rau de tot apoi plecara. Oftez si ma scarpin in cap nestiind ce sa spun. Sebastian statea relaxat, asa ca am decis sa mergem acasa.
Era 14 februarie, ziua pe care o detestam cel mai mult, asa numita, Ziua Indragostitilor. Mi se zburlea pielea numai cand auzeam numele. Ma trezesc dis de dimineata acompaniata de majordom care ma ajuta sa imi fac siesta zilnica. Imi iau o rochie rosie deschisa sa fiu in trend, cu ceva floricele cusute de ea, floricele albe, un bolero alb, pantofi negrii cu toc, si un mic joben rosu cu putin negru. Cobor in bucatarie, masa era frumos aranjata ca de obicei doar ca ceva era iesit din comun. Fata de masa era plina ochi de inimioare. Ma crucesc si cad in fund cand le vad. Sebastian ma ajuta sa ma ridic si isi ceru scuze zicand ca o zi asa speciala trebuie sarbatorita. Dau ochii peste cap si ma asez la masa. Mananc din pulpele frumos prajite.
-Mancarea este la fel de buna ca de obicei. Te felicit, Sebastian. Zambes cu coltul gurii si imi intorc privirea la acesta care zambea si el larg cu ochii inchisi.
-Este de datoria unu angazat al familiei Phantomhive sa poata sa faca asta. Termin de mancat si il rog pe majordom sa pregateasca invitatile pentru petrecere.


Story
In fiecare an familia mea de 14 februarie, pregatea o petrecere luxoasa in cinstea cupluriror fericite, si le pregatea cate o camera celor mai indrazneti.


Scrisorile au fost impartite camera era aranjata deci acum trebuie sa asteptam invitatii.
Unul cate unul aparura pana ce se facura vreo 200 de invitati. Cunosc multa lume nai ce zice. Era in jur de 23:10 cand Shibaa si Viscount Druitt, asa zisul logodnic, isi facura aparitia la resedinta Phantomhive. Tipul era imbracat intr-un costum alb iar ea intr-o rochie alba sa se asorteze. Ii salut si continuam petrecerea.
Era 24:00 cand usa casei se tranti si pe usa intra....SUSPANS!

Scuze e scurt da nextu o sa fie palpitant cum zice sisu meu Shibaa =]]] ja ne!
Sus In jos
http://myiu123.deviantart.com/
♀ ℓuciƒєєя ♀
Administrator
Administrator
♀ ℓuciƒєєя ♀


Scorpion Pisica
Reputatie : : 2
Mesaje : 383
Data de inscriere : 10/07/2011
Varsta : 24
Localizare : La măta !

Yes, my lady! Empty
MesajSubiect: Re: Yes, my lady!   Yes, my lady! I_icon_minitimeDum Iul 24, 2011 5:43 am

Fain fain fain , da` sec sec sec ..
Abia astept urmatoru` pana cand
incepe navalirea turcilor
daca ma intelegi =]]
puup !
Sus In jos
https://devilchildrens.forumgratuit.ro
Myiu Phantomhive
Sebastians' Wife
Sebastians' Wife
Myiu Phantomhive


Balanta Sobolan
Reputatie : : 3
Mesaje : 187
Data de inscriere : 11/07/2011
Varsta : 27
Localizare : Haha ma faci sa rad :|

Yes, my lady! Empty
MesajSubiect: Re: Yes, my lady!   Yes, my lady! I_icon_minitimeDum Iul 24, 2011 9:58 am

Te inteleg fooooarte bine >:)
Sus In jos
http://myiu123.deviantart.com/
Myiu Phantomhive
Sebastians' Wife
Sebastians' Wife
Myiu Phantomhive


Balanta Sobolan
Reputatie : : 3
Mesaje : 187
Data de inscriere : 11/07/2011
Varsta : 27
Localizare : Haha ma faci sa rad :|

Yes, my lady! Empty
MesajSubiect: Re: Yes, my lady!   Yes, my lady! I_icon_minitimeDum Iul 24, 2011 10:28 am

Pe usa intra Grell imbracata foarte sumar, o rochie stramta si foarte scurta rosie aprinsa, ciorapi cu gauri si cizme rosii cu toc cui, parul prins intr-un coc cu cateva suvite hai hui si ochelarii cu cranii nelipsiti.WTF? Ce-i cu tinuta asta. Asta e travestit si gay. Ma prapadeam de ras in timp ce invitatii il "admirau". Sebastian nu mai putea de nervi. Noaptea asta va fi lunga.
Shibaa se apropie de mine si imi sopti " Cine e tipul asta?" apoi mi-am amintit ca nu l-am invitat. Ii zic ca e un clown iar aceasta incepu sa rada. Rasul ei era foarte dulce. Era o fata simpatica pana la urma. Abea acum imi pot da seama ca e sora cu majordomul meu mult iubit. Stai ce am zis? Sau mai bbine ce am gandit? Imi scutur capul si mai vorbesc cu cativa invitati.
Era in jur de 02:30 cand primul cascat ma prinse. Viscount veni si ma intreba de camere si imi zise ca lui si logodnicei lui ii este "somn". M-am prins si eu la ce se gandea doar era Ziua Indragostitilor. Rad amuzata de vorbele din capul meu si ii indic pe unde sa o ia. Il caut cu privirea pe Sebastian dar nu il gasesc nicaieri. Merg pana la usa Shibei si aud niste sunete mai bine zis gemete care ma intrigau. Crap putin usa sa nu se auda si il vad pe blond deasupra roscatei gol pusca. Ma crucesc si inchid usa incet. Imi fac o mica cruce si imi continui cautarea. Merg in fata unei usi de lemn si o deschid si pe aceea doar putin. Inauntru era un necunoscut impreuna cu Luisa. Aceasi scena si aici cu cea de mai devreme doar ca Luisa era deasupra. Bai da ce Doamne ii cu lumea? Merg in gradina si acolo il vad pe majordom cu Grell.
-Sebas-chan am auzit ca paturile de aici sunt foarte comode, nu vi sa testam unul...hmmm ce zici?
-Domnule Grell cred ca ai o problema ar trebuii sa consulti un doctor.
La auzul cuvintelor spintecatorul facu pasi inapoi si se indrepta spre petrecere. Sebastian se intoarse spre mine si imi saruta mana intinzandu-mi un buchet mic de flori, mai exact un buchet de crini imperiali. Ii multumesc si il sarut pe obraz. Acesta ma invita inauntru zicandu-mi ca are o surpriza pentru mine si oaspeti. Cu putina curiozitate in inima merg inauntru si vad o domnisoara foarte frumoasa. Avea parul saten si lung pana la fund, ochii verzi si era imbracata intr-o rochie neagra si lunga pana in podea. Sebastian lua vioara si incepu sa cante cum doar el stia. Gura fetei incepu sa rasune scotand sunete placute care iti mangaiau auzul. Zgomotul vioarei imi bucura inima de fiecare data cand o auzeam, mai exact cand majordomul o folosea.
Dupa terminarea recitalului sute de aplauze se auzeau in camera. Ii acompaniez si eu si continuam petrecerea. Incep o discutie cu domnisoara si vad ca o cheama Kyra si e din India. Avea 23 de ani desi arata doar de 18. Oamenii unul cate unul se indreptau spre casa iar cativa catre camerele lor din resedinta. Foarte obosita cad in fund din nou si incerc sa-mi tin ochii deschisi. Era in jurul orei 04:50. Sunt luata ca de obicei in bratele protectoare ale lui Sebastian si dusa in camera mea de la ultimul etaj. Cu ultimele cuvinte care le puteam rosti ii cer acestuia sa stea cu mine ca nu imi placea sa dorm singura cu atatia oamenii prin casa, plus ca multi erau nebuni dupa hmmm. Acesta se puse langa mine si ma mangaie pe capul meu usor ciufulit pana cand adorm in cel mai dulce somn de pana acum. Poate era si din cauza majordomului sau poate de ce eram asa obosita, cine stie, dar am dormit asa bine ca nici vise nam avut.


Sper ca va placut >:D< Commuri va rog rugaminte si gomen de micile greseli. Ja ne cius
Sus In jos
http://myiu123.deviantart.com/
♀ ℓuciƒєєя ♀
Administrator
Administrator
♀ ℓuciƒєєя ♀


Scorpion Pisica
Reputatie : : 2
Mesaje : 383
Data de inscriere : 10/07/2011
Varsta : 24
Localizare : La măta !

Yes, my lady! Empty
MesajSubiect: Re: Yes, my lady!   Yes, my lady! I_icon_minitimeDum Iul 24, 2011 11:32 am

OMG ! WTF ! OMFG ! WTH !
Aii de capu` meu miha` !
M-ai luat cu faza asta !
Uu .. da stii ca puteai da detalii
de la scena aia rolling
Merci , merci ! :control:

Astept sezonu` doi sa vad ce minciuni adevarata mai scoti . ;)

Te-am pupat pe portofel . mandrie

Cya <3 ! :bye:
Sus In jos
https://devilchildrens.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Yes, my lady! Empty
MesajSubiect: Re: Yes, my lady!   Yes, my lady! I_icon_minitime

Sus In jos
 
Yes, my lady!
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Yes, my lady! III
» Sexy Lady +18

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀ :: Fan Zone ! :: x Fan fiction x :: Fan Ficuri Terminate-
Mergi direct la: