♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀
Bună !! Mulţumim că ai ales să vizitezi acest minunabil forum !! Ai multe de văzut !! Dacă ai cont aici , conectează-te , dacă nu dar vrei să îţi faci , foarte simplu !! Da click pe '' înregistrare '' .

Cu drag ,
Shiba x3
♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀
Bună !! Mulţumim că ai ales să vizitezi acest minunabil forum !! Ai multe de văzut !! Dacă ai cont aici , conectează-te , dacă nu dar vrei să îţi faci , foarte simplu !! Da click pe '' înregistrare '' .

Cu drag ,
Shiba x3
♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀


 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Naruto Shipuuden

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
♀ ℓuciƒєєя ♀
Administrator
Administrator
♀ ℓuciƒєєя ♀


Scorpion Pisica
Reputatie : : 2
Mesaje : 383
Data de inscriere : 10/07/2011
Varsta : 24
Localizare : La măta !

Naruto Shipuuden Empty
MesajSubiect: Naruto Shipuuden   Naruto Shipuuden I_icon_minitimeMier Noi 02, 2011 8:33 am

Ah , un anime de exceptie ;x . Cu toti stim asta , nu ? :>
M`am gandit sa infiintez aici un topic in care scriem ce ne place si ce nu ne place la acest anime .
Am nevoie de argumente clare sa imi dau seama de parerea voastra .

Dau eu startul

* Ce imi place

Pai , sincer mie im place tot acel mister , care invaluie anime`ul , navala de sentimente care pur si simplu te crucesc total [ experienta propie ;) ] , unele episoade au actiuni haioase , altele dramatice , dandu`ti lacrimile la vazul acestora. Nu e o rusine sa plangi la un anime , mai ales la unul de o asemena valoare . ;) Imi plac si personajele , rolulire acestora , intorsaturile dramatice de situaite [ Sasuke e in Konoha +> Orochimaru => il paraseste pe Orochimaru => Taka => Akatsuki => ... va urma . ] , atitudinea lui Naruto , mereu luptatoare , rezistatenta , comica si prosteasca , insa acum nu stau sa vorbesc despre calitatile celorlalte personaje ca ma apuca Pastele paparudelor laugh Imi place ca nu trec cu rapiditate de la o actiune la alta , intr`un cuvant ' schimbatori ca vremea " adcia , de exemplu Naruto zice ca vrea sa fie Hokage , apoi ca nu mai vrea , apoi din nou zice da , apoi nu , apoi da , apoi nu , eh , intelegeti voi . laugh Totul e in continua miscare . il admir pe creatorul anime`ului si al manga`ului , Masashi Kishimoto , cum a putut crea o asemenea explozie de arta , de sentimente si toate cele . Respect for Japan ! \m/

* Ce nu-mi place

Un lucru nu-mi place : Am observat ca in ultimele episoade aparute stau cam vreo 5 episoade sa explice o misiune , insa nu trec deloc la adevarata actiune. In plus vreo jumatate sau chiar mai multa durata din episod trece pe cand un personaj isi aminteste ce a facut ieri , sau , zic si eu asa laugh . Asta ma enerveaza . ;) In rest anime-ul e de nouta 11* . Poae trece Kishimoto pe aici si neciteste argumentele si poate ne face pe plac . laugh

Astept si argumentele voastre . *.*
Z`bye !
Sus In jos
https://devilchildrens.forumgratuit.ro
luna
Membru fidel
Membru fidel
luna


Scorpion Bivol
Reputatie : : 7
Mesaje : 415
Data de inscriere : 18/08/2011
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti

Naruto Shipuuden Empty
MesajSubiect: Re: Naruto Shipuuden   Naruto Shipuuden I_icon_minitimeMier Noi 02, 2011 11:58 am

Naruto- Naruto Shippuden... acesta a fost si este animeul meu preferat... a fost primul la care me uit...
Imi place povestea...
Un baiat in varsta de 12 ani vesel si activ... dar care are o vulpe cu noua cozi in interirul lui... a fost mereu singur asta pana l-au accepta Iruka, Sasuke, Sakura si Kakashi.... dupa un timp oameni care il respingeau l-au acceptat... dar durerea lui nu a disparut findca Sasuke cel mai bun prieten al sau a parasit satul ducanduse la Orocimaru pentru a avea multa putere fiindca vroia sa il omoare pe fratele sau Itachi. Partea aceasta numi place! fear
Dupa cati va ani cand Sasuke avea 16 ani si-a dus planul prost la bun sfarsit dar a aflat ca fratele sau defapt il apara de el si satul... Aici Sasuke o i-a razna!
Si vrea sa distraga satul.... si deaici nu mai continui stim toate ce sa intamplat dupaia!
Am facut o scurta povestire! xD

Ce numi place
Ei bine sunt mai multe lucruri... 1 Sasuke a parasit satul
2 Sasuke l-a omorat pe Itachi
3 Sasuke vrea sa in distruga pe Naruto
4 Sasuke insasi
5 Filarele adica o tin in truna cu calatoria
6 Este doar un episod pe saptamana in loc de 2 cat as vrea 2 pe saptamana
7 Dureaza o caruta de ani pana ajunge la razboi...
Mai sunt si altele cele mai multe sunt despre Sasuke laugh
Sus In jos
http://www.luna-forum.com
AncaSmile
Membru fidel
Membru fidel
AncaSmile


Capricorn Sobolan
Reputatie : : 3
Mesaje : 363
Data de inscriere : 21/09/2011
Varsta : 27
Localizare : ^^HoRoShimmA LoVvv^^

Naruto Shipuuden Empty
MesajSubiect: Re: Naruto Shipuuden   Naruto Shipuuden I_icon_minitimeVin Noi 18, 2011 11:06 pm

luna> practic Sasuke l`a ucis pe scumpul Itachi , dar asta a fost dorinta lui Itachi , sa moara ucis de fratele sau mai mic pt. ca acesta sa simta ca si`a razbunat familia>si stiu ca stii laugh > practic am plans cand am vazut ca Itachi moare of
Pe mine cel mai mult m` a impresionat faptul ca Itachi il iubea atat de mult pe Sasuke , iar cel mai fain episod in opinia mea a foat moartea lui Itachi
Sunt de acord cu Shiba !! In ultimele episoade din anime se tot lalaie cu misiunile , ca Naruto se lupta cu clonele , numai prostii , tot amana momntul culminant si asta ma enrveaza la culme.
Din pct. meu de vedere anmeul Naruto S. este exceptional , iti umple inima de o mare de sentimenete >ba dragoste (mai putin ), ba tristete , ba` te face sa razi ...etc. Eu de abia astept sa vad finalu` .Ce se intampla cu Naruto si cu Sasuke si chiar cu "Itahci fuu
Astept sa vad si alte pareri ale altor membrii >> :X:X
Saionara cius
Sus In jos
luna
Membru fidel
Membru fidel
luna


Scorpion Bivol
Reputatie : : 7
Mesaje : 415
Data de inscriere : 18/08/2011
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti

Naruto Shipuuden Empty
MesajSubiect: Re: Naruto Shipuuden   Naruto Shipuuden I_icon_minitimeMar Dec 20, 2011 9:02 am

Da, si eu, se pare ca in 2012 nu vor mai fi fillere si din Ianoarie va incepe actiunea... fuu
Dabeaastept sa il revad pe Itachi... daca se intampla ceva cu el in manga sa imi spuneti!
P.S: Nu am mai vazut manga de la cap 560 parca... sau era 550....
Sus In jos
http://www.luna-forum.com
>Mady<
Membru nou
Membru nou
>Mady<


Varsator Sobolan
Reputatie : : 0
Mesaje : 14
Data de inscriere : 30/12/2011
Varsta : 27
Localizare : In my little world...

Naruto Shipuuden Empty
MesajSubiect: Re: Naruto Shipuuden   Naruto Shipuuden I_icon_minitimeVin Dec 30, 2011 12:15 pm

Pai sa vedem...
Ce imi place:
Imi place fiecare personaj in parte...De la Sasuke care este arogant si rece pana la Lee care trebuie sa recunosc este putin enervant, dar cu o personalitate aparte dat fiind faptul ca este foarte credul.
Imi mai place la nebunie cand Naruto se "dezlantuie" si isi arata adevarata putere mereu isi tine fanii cu sufletul la gura si isi impresioneaza adversarii.
Imi plac misiunile deoarece tin mult si sunt foarte interesante, Naruto facandu-le si comice.
Imi place Tsunade care este o femeie frumoasa si stapana pe ea si pe cei din jur.
Imi plac melodiile de pe fundal si imi plac luptele cele mari. Cum ar fi Naruto-Pain sau Sasuke-Itachi.
Abia astept razboiul sa vad cum se desfasoara actiunea. Naruto a fost primul anime pe care l-am vazut si mi-a placut la nebunie. Asteptam cu sufletul la gura seara sa inceapa pe Jetix cand eram mai mica.

Ce nu imi place:
Nu imi place cand o lalaie. Spre exemplu si cand sa mearga sa se intalneasca cu kyubi su 8 cozi poi cred ca o sa le ia vreo 20 de episoade laugh
Si nu mi-a placut atunci cand dupa lupta lui Pain cand se reconstruia satul si isi aminteau ce faceau in anii treciti laugh...orikum unele episoade au fost chiar frumoase. Eu ador acest anime si as ao sa fie mereu. fuu
Sus In jos
Mona™
Membru nou
Membru nou
Mona™


Reputatie : : 0
Mesaje : 8
Data de inscriere : 09/01/2012

Naruto Shipuuden Empty
MesajSubiect: Re: Naruto Shipuuden   Naruto Shipuuden I_icon_minitimeLun Ian 09, 2012 6:59 pm

Buna,pai ce imi place la acest anime:1.Este cu actiune.2.Ma impresioneaza povestea personajelor sunt atat de interesante si unele sunt si chiar triste sad.3.Imi plac personajele sunt foarte puternici si ce nu-mi place:1.Ca Sasuke a plecat din sat.2.Ca e atat de rece
Sus In jos
Continut sponsorizat





Naruto Shipuuden Empty
MesajSubiect: Re: Naruto Shipuuden   Naruto Shipuuden I_icon_minitime

Sus In jos
 
Naruto Shipuuden
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Naruto Villages!!
» [Naruto] You and me forever +18
» A new Uchiha clan [Naruto +18]
» [Naruto] Love in a vicious circle +18
» Rendez-vous cu personajele din Naruto

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀ :: Discutii . :: x Prezentări anime x-
Mergi direct la: