♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀
Bună !! Mulţumim că ai ales să vizitezi acest minunabil forum !! Ai multe de văzut !! Dacă ai cont aici , conectează-te , dacă nu dar vrei să îţi faci , foarte simplu !! Da click pe '' înregistrare '' .

Cu drag ,
Shiba x3
♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀
Bună !! Mulţumim că ai ales să vizitezi acest minunabil forum !! Ai multe de văzut !! Dacă ai cont aici , conectează-te , dacă nu dar vrei să îţi faci , foarte simplu !! Da click pe '' înregistrare '' .

Cu drag ,
Shiba x3
♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀


 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Sugestii [în general]!

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Kt.Kat
Membru nou
Membru nou
Kt.Kat


Balanta Mistret
Reputatie : : 1
Mesaje : 37
Data de inscriere : 05/11/2011
Varsta : 28

Sugestii [în general]! Empty
MesajSubiect: Sugestii [în general]!   Sugestii [în general]! I_icon_minitimeJoi Noi 24, 2011 10:15 am

Ok, am văzut că sunt tot felul de thread-uri cu diferite sugestii, cel mai bine ar fi să existe doar unul, unde cu toţii să postăm sugestii.
Sper că nu este nici o problemă că deschid un thread aici? Ok... deci vin cu câteva sugestii legate de forum şi as dorii să o rog pe Shiba (scumpa de ea : x) să îmi aprobe o chestie.

O primă idee ar fi: la secţiunea fan ficuri în desăşurare ar fi chestia ca să se mai adauge şi tpicul de one-shot (original/fan/ yaoi & yuri) - pentru că sunt sigură că mulţi aţi scris poveştii scurte de maxim 4 capitole sau şi mai scurte, doar plăsmuiri de imaginaţie şi aţi dorii să le postaţi.

După la concursuri: este doar un topic, ar trebui să se adauge şi concursuri de fan art sau fan fic/ ficul lunii, AMV, GFX. Chiar ar fi fain şi de ex ca să fie mai ordonat - Concursuri:
- Fan Art
- Fan Fic - unde să mai fie şi concursuri de genul cu teme alese de critici sau moderatori sau în general useri dar pe lună.
- GFX
- AMV
Şi chiar şi de Fan Photo.
Fiindcă sunt 100% sigură că sunt mulţi care vor să participe la astfel de concursuri - deoarece sunt pasionaţi de mai multe.

O altă idee tot cam legată de prima să spunem - Dueluri - sincer mi se pare o prostie să aud lumea spunând: "De ce să particip, că oricum tu câştigi" sau "Nu sunt bună, o să fac varză".
Nu, toată lumea este bună, încercaţi, că nu vă dă cineva cu sapa în cap. XD
Şi este distractiv, pe lângă asta înveţi multe de la alţii.
Cu duelurile mă refer la: scris, desenat, poze, GFX, AMV - la toate pe scurt.



Acum: aş dori ca tu, Shiba, dacă mă laşi să scriu într-un topic sau ceva special, pus de tine dacă se poate, un mic ghid/ajutor pentru scriitori de aici/ începători şi restul.
Ce vreau să fac este: deobicei nu toţi primesc critică şi deobicei nu toţi au o bază, pe lângă asta nu mereu pricep ce se spune în critică, aşa că m-am gândit (fiindcă sunt şi critic, mersiiiii) să fac o fişă sau mai multe unde voi scrie ceva de bază, ceva de început că să se îndrume după acel lucru - adică:
Cum să înceapă un fic, cum să-l aşeze în pagină, cum se scrie aşa sau cum se face aşa, acţiunea trebuie nu ştiu cum şi nu ştiu ce. Pe scurt nişte idei/ sugestii/ chestii elementare pentru începătorii care scriu ficuri. :]
Cu permisiunea ta, tu decizi. ^^

Asta este tot. :3
Sus In jos
♀ ℓuciƒєєя ♀
Administrator
Administrator
♀ ℓuciƒєєя ♀


Scorpion Pisica
Reputatie : : 2
Mesaje : 383
Data de inscriere : 10/07/2011
Varsta : 24
Localizare : La măta !

Sugestii [în general]! Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii [în general]!   Sugestii [în general]! I_icon_minitimeVin Noi 25, 2011 4:21 am

Măi , eu la fan ficuri am pus rubrica yaoi/yuri [ poate nu ai observat-o hmm ] insa ceea de one-shoturi lipseste. Pai faza asta da , o aprob , cred ca va fii folositoare intr-un fel , caci poate creste nr. de membri si diversitatea de thread-uri de aici va fii una chiar interesanta . ;x Deci , cum spuneam , APROBAT !

Deci , a doua . Pai , am avut de gand sa creez si astfel de concursuri insa asteptam sa avem si mai multi membri . ;] Pai , scumpa , in legatora cu restul prblemelor trebuie sa ma consult cu omu' meu de incredere , in cazu' meu directoarea turbata . ;x laugh
De indata ce vorbesc cu ea , voi posta chiar AICI , in acest thread aprobarea sau respingerea ultimelor 3 sugestii.

! Deci , mai spun inca o data , Oneshot-urile sunt adminse . !

Z`bye !
Sus In jos
https://devilchildrens.forumgratuit.ro
Mao-Chan
Membru
Membru
Mao-Chan


Balanta Pisica
Reputatie : : 2
Mesaje : 72
Data de inscriere : 10/12/2011
Varsta : 24
Localizare : Narnia

Sugestii [în general]! Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii [în general]!   Sugestii [în general]! I_icon_minitimeMar Dec 13, 2011 6:38 am

Si gfx-urile ? o.o Ca eu vreau sa imi postez asa zisa arta pentru a primi sfaturi si critici ofc ^^
Ah , si cine se ocupa de design-ul forumului ? :-?? *m-as oferi eu :-" *
Sus In jos
http://www.laffee.tumblr.com
Continut sponsorizat





Sugestii [în general]! Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii [în general]!   Sugestii [în general]! I_icon_minitime

Sus In jos
 
Sugestii [în general]!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Sugestii

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀ :: Cuvant de inceput ... :: x Sugesti pentru imbunatatirea forumului x-
Mergi direct la: