♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀
Bună !! Mulţumim că ai ales să vizitezi acest minunabil forum !! Ai multe de văzut !! Dacă ai cont aici , conectează-te , dacă nu dar vrei să îţi faci , foarte simplu !! Da click pe '' înregistrare '' .

Cu drag ,
Shiba x3
♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀
Bună !! Mulţumim că ai ales să vizitezi acest minunabil forum !! Ai multe de văzut !! Dacă ai cont aici , conectează-te , dacă nu dar vrei să îţi faci , foarte simplu !! Da click pe '' înregistrare '' .

Cu drag ,
Shiba x3
♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀


 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Dragostea mai presus de orice[+16]

In jos 
+2
Dєүυ ♥
ღAlℓஐ
6 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Dєүυ ♥
Membru onorabil
Membru onorabil
Dєүυ ♥


Scorpion Bivol
Reputatie : : 7
Mesaje : 544
Data de inscriere : 11/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Soul Society

Dragostea mai presus de orice[+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea mai presus de orice[+16]   Dragostea mai presus de orice[+16] - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Aug 21, 2011 3:30 am

Esti foarte rapida! Ma tii in suspans,ce-i face Karin?Doar nu face parte din Triade si a facut asta ca sa o ademeneasca pe Sakura?
Sus In jos
ღAlℓஐ
Membru
Membru
ღAlℓஐ


Leu Bivol
Reputatie : : 0
Mesaje : 138
Data de inscriere : 29/07/2011
Varsta : 26

Dragostea mai presus de orice[+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea mai presus de orice[+16]   Dragostea mai presus de orice[+16] - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Aug 21, 2011 6:49 am


Capitolul 12.

-Sakura stiu cat il iubesti tu pe Sasuke si el pe tine,de asta vreau sa-ti marturisesc ceva.Atunci Sasuke nu te-a inselat!Eu l-am imbatat pana nu a mai stiut de el si dupa acea a urmat ...Pozele au fost facute de May .Scrisoarea acea si pozele au fost trimise de mine.Credeam ca-l plac dar s-a dovedit a nu fi asa.upa plecarea ta a aparut Sai si l-am lasat pe Sasuke.
-Deci tu ai facut toate astea?dar pentru ce?
-Sasuke era cel mai frumos si vroiam sa-l am doar pentru mine.Dupa plecarea ta Sasuke s-a schimbat,a devenit mult mai dur,mai aspru,mai rece.Sufera pentru ca tu ai plecat,ti-a dus dorul in tot acest timp.spune aceasta cu o urma de regret in glas.
Am iertat-o si i-am multumit pentru ca mi-a spus adevarul,o strang in brate si mergem iar la petrecere.Sasuke ma cauta de zor si ramane uimit cand ma vede cu Karin.Aceasta imi face semn sa ma duc la el,asa si fac.
Il iau de mana si plecam de la petrecere ,ne indereptam spre masina.Am ajuns acasa,cum intram pe usa il sarut pa Sasuke pe buzele lui dulci ca mierea,apoi el ma invarte si ma lipeste de usa si incepe sa ma sarute pe gat.Picioarele mele erau "incolacite"in jurul taliei lui iar mainile lui erau pe spatele meu.I-a fost cam greu sa urce scarile cu mine,dar odata ce am ajuns in camera mea,m-a aruncat usor in pat si se pune peste mine.
-Sigur vrei sa facem asta?Eu ii raspunde ca da,desi eram pura,vroiam ca singurul si primul sa fie el,vroiam ca el sa-mi i-a puritatea.Ma saruta pasional pe gat,imi da tricoul jos si dupa incepe o perioada de placere.Am adormit amandoi imbratisati.
Dimineata ma trezesc usor,putin buimaca.Observ ca Sasuke nu este,ma ridic din pat cu un cearsaf pe mine,ma duc in baie si fac un dus scurt .Ma imbrac cu pantaloni scurti negri,tricou albastru mulat si sandale negre.
Cobor jos si vad petale de trandafir pe scari,le urmaresc si ducau in sufragerie,intru si il vad pe sasuke cum se inderapta spre mine,imi pune mana la ochii.Nu am apucat sa vad nimic.Sasuke ma i-a in brate si ma trezesc in bucatarie,pe masa se afla micul dejun.In mijlocul mesei se afla un buchet de trandafirii rozi puse intr-o vaza si lumanati parfumate.
-Sasuke tu ai facut toate acestea?nu trebuia sa faci atatea!Multumesc!spun eu uimita.Acesta da din cap si ma invita sa pap.Dupa ce termin ma i-a in brate si ma duce in sufragerie.Acolo era asa frumos pe masa de langa fotoliu se afla int-o vaza un trandafir rosu ca sangele si o sticla de sampanie,Ma simt implinita ,am un iubit care este atent si delicat cu mine.S-a maturizat mult,acum pune pasiune ,dragoste intr-o relatie.Sunt trezita la realitate de pocanitul sampaniei,Sauke imi pune sampanie si petrecem amandoi.
Dupa ceva timp.
Afara era ploaie ,nu aveam scoala stazi.Era duminica ,eu stateam ingandurata pe pervazu geamului .Eram cu privirea atintita afara,pe picaturile de ploaie.Se pare ca cerul plangea,dar pentru cine?Gata!acum sunt prinsa intr-o lume paralela.Lumea viselor,aici nu mi se poate intampla nimic rau.Visam cu ochii deschisi.Ma gandeam ca mai sunt cateva zile si vin cei din Tirade.cat m-am straduit sa aflu de ce au venit aici a fost in zadar,nu am descoperit nimic.Am aflat cate ceva desper fiecare membru,dar nimic din ce me intereseaza.Gandul imi fuge la Sasuke,este mult mai atent cu mine,are grija mereu de mine.De la un timp de vreme ma simt este de la stres,in ultima vreme am fost stresata.Am pus afacerea pe picioare.Pot sa spun ca am succes cu ea,sunt cea mai renumita femeie de afaceri dupa mama si mama lui Sasuke.
Saptamanile au trecut usor si ma simt stresata.Chiar foarte stresata,Simt ca cei din Tirade vor ceva de la mine,dar ce?o persoana draga mie se pune pe pervaz langa mine si ma saruta dulce pe frunte,acea persoana era Sasuke.

Este cam scurt.Multumesc ca imi cititi ficul,nu este asa stralucit.
Va pup .Multumesc Anzoria!

Sus In jos
http://sasusaku.forumer.ro/
Dєүυ ♥
Membru onorabil
Membru onorabil
Dєүυ ♥


Scorpion Bivol
Reputatie : : 7
Mesaje : 544
Data de inscriere : 11/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Soul Society

Dragostea mai presus de orice[+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea mai presus de orice[+16]   Dragostea mai presus de orice[+16] - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Aug 21, 2011 7:14 am

Daca nu mi-ar placea nu l-as citi,dar imi place mult! Ce bine ca m-am inselat in privinta lui Karin....sunt curioasa sa vad pentru ce sau cine vin cei din Triade!
Sus In jos
ღAlℓஐ
Membru
Membru
ღAlℓஐ


Leu Bivol
Reputatie : : 0
Mesaje : 138
Data de inscriere : 29/07/2011
Varsta : 26

Dragostea mai presus de orice[+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea mai presus de orice[+16]   Dragostea mai presus de orice[+16] - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Aug 21, 2011 9:00 am


Capitolul 13.


Dupa cateva zile.
Azi era luni,trebuia sa vina cei din Tirade.Sasuke ma i-a de mana si ma scoate din transa"Spunandu-mi ca vom intarzia la ore,imi iau geanta si plec cu Sasuke spre scoala.Am ajuns,intru in clasa si ma asez in banca langa Sasuke.Sa va zic,de la petrecere,Hinata si Naruto sau inteles foarte bine si sau mutat amandoi in banca iar eu m-am ales cu Sasuke.Era ultima ora,engleza cea mai plictisitoare ora .Eu una nu eram atenta la ce explica profa.Ma gandeam sa nu creasca o finta nevinovata in mine.Sunt trezita de telefonul ce vibra in buzunarul de la pantaloni,scot telefonul si ma uit cine este,numarul era cu necunoscut.
Ridic usor mana si cer voie sa ma duc la baie,profa ma lasa si plec.Ies pe usa si alerg ca disperata pe holul scoli care era pustiu.Ajung in baie,este al 2-lea telefon primit consecutiv de la necunoscut,se vede ca este ceva urgent.Rspund si zic "alo"persoana de la celalalt fir era unu tip din Tirade,care imi cere sa ne intalnimla marginea unui camp pustiu,la ora 15:00.Dupa ce inchid ma indrept spre clasa,era ora sa plecam acasa,il va pe Sasuke cu geanta mea.Se apropie de mine si ma intreaba cine m-a sunat.Ii zic ca unul din Tirade si ii zic ce mi-a zis.Iau telefonul din buzunar si le sun pe Kurenai si pe Shizune.Le explic ca nu pot sa ajung astazi la firma si le zic "aca sunt multe dosare importante de citit si semnat mi le aduceti acasa",dupa care inchid telefonul.Era ora 2:00 ,eu eram in sufragerie,ma ridic brusc si ii atrag atentia lui Sasuke.urc repede la mine in camera,imi iau colanti negri,un tricou roz cu un fluture galben si balerini negri.Imi iau telefonul ,cheile de la masina si cobor in viteza joc.Sasuke incearca sa ma opreasca si incearca sa ma razgandesc.Find incapatanata nu-l ascult.Ma indrept spre usa cand Sasuke se pune in fata mea.Ii multumesc ca are grija de mine,il sarut pasional pe buze si plec.
Goneam ca disperata pe strazile din Tokio,nu vroiam sa intarzi.Ma bucur ca am citit acele informati.Acum ramane de vazut de ce ma cauta.
Aproape am ajuns la locul intalniri,va o maina parcata ,cu doi tipi pe langa ea.Ajung si eu in cele din urma,opresc masina aproape de cei doi si cobor din masina.
-ce vreti?Ce treaba aveti cu mine?spun eu nervoasa,
-Nu-ti dai seama dce vrem de la tine?Ceva ce tinea tatal tu la el,inafara de familie,spune Kisame,ce ma bucur i-am indentificat cu usurinta.
-ce vrei sa spui?la ce tinea?
-Tu nu sti ca tatal tau facea parte in mafia Yakuza?Spune kabuto,
-De unde vrei tu sa stiu eu toate astea?pun eu ridicand din sprananceana,Acestia se prezinta,Kisame un tip periculos,are parul albastri inchis,ochii caprui,tenul albu.Kabuto este la fel de periculos ca si Kisame,are parul alb,ochii caprui.
-tatal meu nu mi-a lasat nimic,a murit cand eu eram la varsta adolescentei,si pana sa moara statea mai mult plecat decat pe acasa.Pe atunci eram inca un copil,nu stiam ce ce se ocuma tata,nici acum nu aflam daca voi nu imi spuneati.Nu am nimic din ce va intereseaza pe voi.
Acestia nu cred si ma avertizeaza ca o patesc rau daca se dovedeste ca eu mint.Ii vad cum se urca in masina si se indeparteaza de mine,ma urc in masina si plec spre casa,odata ajunsa cobor repede din masina ,intru in casa val vartej.Am dat tare cu usa ,mai sa cada.sigur fotografia acea o sa ma lamureasaca.Sasuke iese din sufragerie si se uita la mine cum ma indreptam cu repeziciune spre birou.Deschid usa tare si ma indrept spre birou,iau poza in mana si o privesc cu atentie.Eram eu cu tata,o lacrima isi face aparitia pe chipul meu.
Cu cativa ani in urma.
"-Sakura, draga mea fiica.Eu nu mai am multe de trait,zilele imi sunt numarate.Simt asta,o sa intelegi cand te vei face mare.Vei intelege de ce o sa mor.Fi atenta dreaga mea,tu o sa mostenesti totul,firme afaceri.Iti dau un cadou de ramas bun,uite aici este o fotografie cu noi,sa nu spui la nimeni ca eu ti-am dat-o nici macar mamei tale.Acum pot sa mor impacat.
Avea ochii inecati in lacrimi,eu eram la fel.Plangeam pana cand tata imi zice ca voi fi cea mai recunoscuta femeie de afaceri.Dupa aceste vorbe,imi sterg lacrimile si un zambet gingas isi face aparitia pe chipul meu.

Sper sa va placa.
Sus In jos
http://sasusaku.forumer.ro/
Dєүυ ♥
Membru onorabil
Membru onorabil
Dєүυ ♥


Scorpion Bivol
Reputatie : : 7
Mesaje : 544
Data de inscriere : 11/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Soul Society

Dragostea mai presus de orice[+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea mai presus de orice[+16]   Dragostea mai presus de orice[+16] - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Aug 21, 2011 9:28 am

Trei capitole intr-o zi!!Un record!
Sus In jos
ღAlℓஐ
Membru
Membru
ღAlℓஐ


Leu Bivol
Reputatie : : 0
Mesaje : 138
Data de inscriere : 29/07/2011
Varsta : 26

Dragostea mai presus de orice[+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea mai presus de orice[+16]   Dragostea mai presus de orice[+16] - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Aug 22, 2011 1:50 am


Capitolul 14.

In prezent.
Ma trezesc la realitate,aveam lacrimi in ochi.Si parca ceva imi "framanta" inima,il rog pe Sasuke sa ma lase singura.Nu vroiam sa ii zic ce s-a intamplat la intalnirea mea cu cei doi tipi din Tirade si mai ales de poza data de tata.Il iubesc dar vreau sa ii tin promisiunea tatei.Sparg geamul de la rama ,scot poza afara iar in spate se afla un plic.Scot plicul cu o oarecum teama,inima imi batea din ce in ce mai tare,cu cat mana mea se apropia de de plic cu atat aveam o stare de neliniste .
Reusesc sa iau plicul in mana,il deschid .Inauntru se afla o scrisoare,un CD si un plic,avea o cheita plata.Iau scrisoarea si incep sa o citesc.
"Sakura te-ai facut mare,mai matura.Ti-am scris aceasta scrisoare inainte sa-ti dau poza.Acum esti matura,ti-ai dat seama ce se afla in poza.Sa nu spui nimanui ce se afla acolo.Iti datorez niste explicati,bine deci voi incepe.Eu sunt,adica eram seful mafiei Yakuza.De ce spun eram?Pentru ca eu voi muri cat de curand,ma sacrific pentru familia mea,nu vreau ca cele mai pretioase femei din viata mea sa sufere.Cand esti pregatita sa fi sefa mafiei Yakuza,sa il cauti pe Asuma.Cred ca ai aflat ca el este mana mea dreapta.Vreau ca tu sa fi sefa mafiei,stiu ca pot avea incredere in tine.Stiu ca tu esti destul de responsabila pentru a fi sefa.Daca te intrebi daca mama site,ei bine ea nici nu are habar,am tinut secretul pentru a va protej.Sigur daca ea afla ,ma dadacea la cap.Asa ca mai bine nu ii spui nimic pentru a o proteja.Te vei antrena pentru a te apara singura.In mafie o sa gasesti multi oameni de treaba,toti o sa te ajute.Dupa ce mor eu Asuma mi-a promis ca imi va tine locul pana cad tu vei fi pregatita.Acel CD are multe informati despre Tirade,ei o sa te contacteze pentru a lua informatiile,sunt foarte importante.Iar cei din Tirade sunt periculosi ,sa nu ai niciodata de aface cu ei.Stiu ca am o fica si mai stiu ca eu am informatii legate de ei.Sigur ei te vor contacta.Cheia acea este de la un seif din casa,Acolo se afle documente legate de mafia Yakuza si Tirade.Vreau sa le cercetezi tu.Acum sa-ti spun unde se afla seiful.Te duci in camera de documentare,in spatele biblioteci se afla un tablou,iar dupa tablou se afla un seif mare.Cipul este 23189.Acolo se afla documentele.Acum sa-ti spun cum sa dai de Asuma.Il gasesti la la Sudul Capitalei,sta intr-o vila mare,cu numarul 15.O sa il gasesti tu,am incredere in tine.Iti multumesc mult!Tu vei duce mai departe afacerea mea de o viata."
Dupa ce citesc scrisoarea mi de lacrimi imi apar pe chip.Ochii ii aveam inecati in propiile lacrimi,erau ca o cascada.Cad in genunchii si incep sa tip,se auzea de afara cum plangeam si tipam.Singurele cuvinte care le sopteam erau"De ce tata mai lasat aici,singura in lumea asta bolnava.Ma simt singura,nu pot sa spun la nimeni.Cea ce ma face sa fiu singura,nu pot sa spun la nimeni de "cadoul"pe care mi l-ai lasat.De ce m-ai parasit,doar tu poti sa ma intelegi acum,doar tu...mai lasat singura.De ce mi-ai lasat mie toate astea!"Se auzea de afara cum plangeam in hohote,dupa ce am patit astazi ,mai vorbesc si singura.
Asa a trecut si ziua asta,a fost "frumoasa" am plans intruna de la acea scrisoare,eram rezemata de mini biblioteca mea din birou,picioarele le aveam stranse la piept,poza cu mine si cu tata o tineam in ambele maini.Lacrimile mai cadeau din cand in cand pe ea,udand-o putin la colturi.O mai aduc din cand in cand la piept si o lipesc tare.Mai zic din cand in cad "de ce tata" ,nu mai aveam nici glas de la atata plans,ochii imi erau rosi ca sangele.Fata era scaldata in propile lacrimi,in clipele acelea ma simteam singura.Telefonul suna intruna de vro ora,nu ma chinuiam sa raspund,eram de neclintit in acel moment.Nu aveam pofta de mancare desi era tarziu si eu nu mancasem de dimineata,nu vroiam sa vad pe nimeni,desi aveam nevoie de o imbratisare calda.
Era ora 1:00,la vederea ceasului,ma ridic incet dupa jos ,iau poza,cheia de la seif,si CD-ul .Ies din camera si ma duc in camera mea,ma asez usor ,poza inca o tineam stransa la piept,imi sterg lacrimile si adorm.
"Eram undeva ,dar unde?Simt ceva,dar ce?Imi este frica,dar dece?"
"Ma aflu la periferia orasului,fug cat ma tin picioarele.Eram imbracata cu o rochita alba,in picioare aveam balerini albi ce se leagau cu ata .Fugeam dar de cine?Ma opresc brusc,ma uit in spate ii vad pe cei doi tipi din Tirade,alergau dupa mine.Tineau in mana pistoale,cand vad o iau la fuga,se apropiau din ce in ce mai mult de mine.Incercam sa fug mai repede dar degeaba,parca stateam in acelasi loc.Aud un foc de arma ,glontul se indrepta ametitor de repede spre mine,nu apuc sa ma fersc.Dar totusi nu aveam cum,picioarele imi erau batute in cuie,corpul parca imi inghetase,nu aveam cu sa ma misc,incercam din rasputeri dar degeaba.Glontul s-a infipt in carne,era intrun loc vital,aproape de inima,din fericire imi intrase in spate.Daca imi intra prin fata in aceasi zona eram moarta acum.Vad cum cei doi se apropie de mine,o masina neagra se pune in fata mea,dupa ce pleaca cei doi tipi nu mai erau.Ma uit la rochita si vad cum o dara de sange imi aluneca in jos,strop cu strop atingeau pamantul.Rochia devenise rosie in zona inimi.Imi era frica ,cad in genunchi si plang,ma uit spre cer si-l vad pe tata,ma veghea de acolo de sus.Inchid ochi si tip"de ce",cand deschid ochii era intuneric,nu vedeam mai nimic.Dintr-o data apare o usa alba,alerg spre ea.Cu cat fugam su atat ea se indeparta de mine.Ma uit in sus,o picatura de sange imi cade pe fata,pun mana in locul in care a cazut si vad ca aceasta se transformase in apa.


Ultima editare efectuata de catre ღAlℓஐ in Lun Aug 22, 2011 4:21 am, editata de 1 ori
Sus In jos
http://sasusaku.forumer.ro/
Dєүυ ♥
Membru onorabil
Membru onorabil
Dєүυ ♥


Scorpion Bivol
Reputatie : : 7
Mesaje : 544
Data de inscriere : 11/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Soul Society

Dragostea mai presus de orice[+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea mai presus de orice[+16]   Dragostea mai presus de orice[+16] - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Aug 22, 2011 2:48 am

Foarte frumos capitolul! Astept urmatorul! rugaminte Parca este un film de actiune.... :right:
Sus In jos
ღAlℓஐ
Membru
Membru
ღAlℓஐ


Leu Bivol
Reputatie : : 0
Mesaje : 138
Data de inscriere : 29/07/2011
Varsta : 26

Dragostea mai presus de orice[+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea mai presus de orice[+16]   Dragostea mai presus de orice[+16] - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Aug 22, 2011 4:59 am



Capitolul 15.

Ma trezesc din pat speriata,lacrimile erau deja in ochii,eram transpirata si infricosata.Ceasul arata ora 6:30,ma ridic din pat,picioarele imi tremurau la fel si mainile,imi era frica.Deschid geamul sa iau aer proaspat,ma inderpt spre baie pentru a face o baie cala.Dupa ce tremin ,ma duc in fata dulapuli si caut in ce sa ma imbrac.Imi aleg un tricou roz mulat cu o inima,pantaloni de blugi si sandale roze.Eram gata,numai ca aveam ochi rosi de la plans.Imi iau geanta cu cartile,imi pun poza cu tata,CD-ul si cheia de la seif.Nu l-am deschis ,inca.Ma duc sa mananc,acum eram gata sa plec la scoala.Nici nu imi dau seama ca am ajuns la scoala,din ochi imi cade o lacrima,chiar cand intrasem pe poarta scoli.
Trec pe langa colegi mei nu-i bag in seama dar nici nu iam observat.Ma indrept incet spre clasa.
Sasuke era acolo ma astepta,de cum il vad zambesc dulce,incerc sa ascund acele lucruri.Ma asez in banca,langa el.Se uita la mine si ma intraba
-Sakura ce ai facut la intalnirea cu cei din Tirade.Eu il mint spunandu-i ca nu au venit.Ii zica ca vor doar sa ma speri pentru ca stiu ca sunt o femeie de afaceri.
Orele au zburat,a venit ora sa plecam acasa.Urma sa avem doua saptamani de vacanta.
Urc in masina si accelerez pe ambreiaj,las in urma numai praf.Goneam cu viteza mare spre casa,am si ajuns.Ma duc in camera de documentare,intru pe usa .Un fior imi strabate corpul,in camera aveam o biblioteca mare,un birou,trei scaune ,tablouri pe pereti.Ma duc spre biblioteca si incerc sa o clintesc din loc,se misca cate putin deoarece era grea.
Pana la urma am reusit sa o imping pana a trecut de tablou.Dau tabloul la oparte,am mirarea sa vad un seif urias ,iau cheita din buzunar,bag cifrul si apoi bag cheita si invart de ea pana se deschide siful.
Deschid usa larg,acolo erau trei dosare groase.Le iau,inchid seiful si ma duc cu ele in biroul meu.Ma asez pe scaun si incep sa le studiez,erau interesante tote acele informati.Informati ce nu le-am gasit pe internet sau prin ziare.
Le citesc atent,o ora trecuse trbuiea sa ma duc la birou.Bag dosarele in seiful din biroul meu,care era ascuns bine,sub podea.Ma schimb de haine,imi iau colanti negri,un tricou negru mulat si opincute negre.Urc in masina si "gonesc" spre Sud,da ,ma duceam la Asuma vroiam sa vorbesc cu el.Stai ! Opresc masina si imi aduc aminte de conversatia mea de la prima sedinta.O sun pe Shizune si ii zic sa imi faca rost de numarul lui Asuma.Astept astept,gata! Suna Shizune,raspund si aceasta imi zice ca a facut rost de numarul lui Asuma.
Formez numarul lui Asuma si ii cer sa ne intalnim la o cafenea selecta din oras.Am ajuns la cafenea,ma asez la o masa .Pe usa intra un barbat,in jur de 60 de ani.Vine si se aseaza langa mine,ma intreaba daca eu sunt"Sakura" ii raspund ca da.Ii explic ca sunt gata sa imi iau functia de sefa si ii cer ajutorul.Ii cer sa ma invete despre mafie,sa ma invete sa lupt pentru a ma apara singura.Dupa o lunga discutie pornesc cu el spre se sediul unde erau cei din mafia Yakuza.Ajunsa acolo,toti angajati se uitau la mine,ma simteam rusinata parca aveam ceva pe fata.Asuma le zice angajatilor ca eu sunt fiica domnului si doamnei Haruno si ca eu voi fi sefa lor.Uni erau incantati alti nu,ma uit la ei cad de odata o va pe Kurenai.O intreb ce face aici si imi zice ca si ea face parte din mafie.Deci profesoara mea de antrenament este Kurenai si o fata Maya.
Imi dau un echipament ce era alcatuit din pantaloni scurti de trening negri,un tricou largut negru si tenesi negri.Parca eram la o inmormantare.
Ma antrenez cu ele timp de 2 ore,imi aratau miscari destul de complicate,am reusit sa fac cateva dar am cazut extenuata.Ele imi zic ca m-am descurcat destul de bine pentru inceput si imi mai zic sa vin maine la 19:30 pentru antrenament.Dau din cap si ma imbrac cu hainele mele,ma urc in masina si ma indrept spre casa.Odata ajunsa ma duc direct in birou si citesc acele doasare,in usa sa aude un ciocanit.Bag repede bosarele in seif,sting lumina de la birou si ma duc sa descid usa.Afara statea Sasuke cu o mana in buzunar si cu una batea in usa.
-Sakura tu sigur nu imi ascunzi nimic?spune acesta in timp ce ma prinde de talie.
-Doamne Sasuke,ce sa iti ascund?Nu am nimic de ascuns!
Ne retragem in camera mea ,stam amandoi imbratisati ,mai vorbim,mai povestim.Pana cand se face tarziu,Sasuke se ridica sa plece dar eu il prind de mana si ii zic sa nu ma lase singura. Acesta intr-un final acepta , dar nu avea pijamale,vroia sa se duca sa isi ia pijamaua dar eu nu il las. Se dezbraca si ramane in boxeri,eu ma duc in baie si imi iau rochita de noapte scurta cu doua palme mai sus de genunchi.Cand intru in camera,Sasuke se uita la mine,ma duc langa el si il sarut pasional pe buze.El ma trage spre el si ruseste sa ma tranteasca in pat ,se pune peste mine si dupa incepe "actiunea".Intr-un final am adormit,imi era intradevar somn.
Dimineata ma trezesc pe la 7:30,ma scol "fuguta" din pat , ma duc la baie imi fac siesta repede ma imbrac cu blugi negri,tricou alb si sandale negre.



Sper sa va placa.
Sus In jos
http://sasusaku.forumer.ro/
Dєүυ ♥
Membru onorabil
Membru onorabil
Dєүυ ♥


Scorpion Bivol
Reputatie : : 7
Mesaje : 544
Data de inscriere : 11/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Soul Society

Dragostea mai presus de orice[+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea mai presus de orice[+16]   Dragostea mai presus de orice[+16] - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Aug 22, 2011 5:19 am

Doamne ce intriga are povestea ta si e plina de actiune! Urmatorul capitolllllll!!!! cius
Sus In jos
ღAlℓஐ
Membru
Membru
ღAlℓஐ


Leu Bivol
Reputatie : : 0
Mesaje : 138
Data de inscriere : 29/07/2011
Varsta : 26

Dragostea mai presus de orice[+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea mai presus de orice[+16]   Dragostea mai presus de orice[+16] - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Aug 22, 2011 6:11 am


Il dedic capitolul lui Anzora.

Capitolul 16.

Eram gata sa plec la birou,aveam multa treaba.Am cam lipsit mult si datoria ma cheama.Am ajuns si la firma,nu eram decat Shizune,ma uit la ceas si vad ca era ora 7:50,la 8:00 trebuie sa vina angajati.
Ma duc in birou, incep sa citesc si sa semnez dosarele.Mi-am adus aminte de acele dosare in care era implicat Danzo.Le iau si le citesc din nou,incercand sa vad ce au ciudat dosarele.Stai asa!tata nu semneaza asa si asta nu este scrisul lui.De unde stiu?Am obesrvat scrisul din scrisoarea pe care mi-a lasat-o.Concluzia este ca documentele sunt falsificate.Deci daca Danzo a lucrat in firma ,stia ca tata are cea mai mare incredere in mine,stia ca o sa-mi lase mie totul.A asteptat tot acest moment pana cand am venit eu la conducere.Asta este! de cand am venit aici ca sefa,am aflat ca cei din Tirade vin si ei.Dar pentru ce?Vor sa imi i-a firma sau este altceva.Poate au venit dupa "cadoul" de la tata,dar de unde stiu ca mi l-a lasat mie?Nu...nu cred ,daca documentele sunt falsificate atunci inseamna ca asta urmaresc.Vor sa imi i-a firma!.Dar mai este o problema ,de unde au aflat cei din Tirade ca eu sunt sefa firmei?Oare am un tradator in firma sau am un spion pe urmele mele.Multe intrebari dar nici-un raspuns ,singurul care mi le poate da este Danzo.Cum fac sa dau de el?sau mai bine il las pe el sa ma caute.
In fata aveam un teanc mare cu dosare trebuiea sa le semnez dar sunt prinsa in ganduri.
Presimt ca se va intampla ceva rau,inima imi batea numai cad ma gandeam la cei din Tirade ,dar sa-i mai vad in fata mea,cred ca lesinam.Ei nu au mila,daca stai in calea lor indiferent cine esti te trezesti cu un glont in cap.Oare merita sa ma pun cu ei?Stiu ca ma vor cauta ,stiu ca in acest moment sun spionata.Nu trebuie sa fac miscari care sa imi puna prietenii in pericol,eu una pot sa mor,dar nu,nu vreau ca mama sa sufere dupa moartea mea.
Nu trebuie sa ma intalnesc cu cei din yakuza sau sa ma duc la locul de intalnire a mafiei.Din cate am inteles eu,cele doua mafi sunt dusmani de moarte.Si daca ar fi sa ma intalnesc cu cei din Yakuza,ii pun si pe ei in pericol si pe prietenii mei,deci cum se se spune"sunt intre ciocan si nicovala".Trebuia sa fac totul din birou.
Sunt trezita la realitate de telefon,suna si raspund.Era Kurenai " ma avertizeaza ca sunt spionata si ca nu pot sa ma duc la sediu pentru antrenament si imi zice sa ma duc la ea acasa" Ii zic ca mi-am dat seama ca sunt spionata si incerc sa ii explic ca ar fi periculos pentru ea daca ne intalnim"Ea ma calmeaza spunandu-mi ca cei din Tirade nu stiu ca ea face parte din Yakuza.Inchid telefonul ,ma indrept spre geam si trag jaluzelele. Biroul meu este foarte spatios,in spatele firoului se afla un perete cu geamuri de sticla.Cum am zis dau jaluzelele la oparte si privesc"minunata" priveliste,erau cladiri care de care mai mari.Ma uit in jos,abia puteam sa vad masiniile.Masini e prea mult spus,se vedeau ca masinutele de jucari,oameni se vedeau ca niste puncte ce se miscau incontinu.
In departare la distanta de doua cladiri se vede o lumina puternica ce imi intra in ochi.Era pe cladire,lumina batea foarte puternic,cred ca acolo se ascunde spionul meu.

Sper sa va placa.Vreau cel putin doua comentari ca sa pun next-ul. rugaminte


Ultima editare efectuata de catre ღAlℓஐ in Lun Aug 22, 2011 11:03 am, editata de 2 ori
Sus In jos
http://sasusaku.forumer.ro/
Dєүυ ♥
Membru onorabil
Membru onorabil
Dєүυ ♥


Scorpion Bivol
Reputatie : : 7
Mesaje : 544
Data de inscriere : 11/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Soul Society

Dragostea mai presus de orice[+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea mai presus de orice[+16]   Dragostea mai presus de orice[+16] - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Aug 22, 2011 6:21 am

Sunt nerabdatoare sa vad cine e spionul..... rugaminte
Sus In jos
ღAlℓஐ
Membru
Membru
ღAlℓஐ


Leu Bivol
Reputatie : : 0
Mesaje : 138
Data de inscriere : 29/07/2011
Varsta : 26

Dragostea mai presus de orice[+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea mai presus de orice[+16]   Dragostea mai presus de orice[+16] - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Aug 22, 2011 11:03 am


Capitolul 17


Trag jaluzelele,ma pun pe scaun.Ma-si fi dus sa vad cine este acolo,dar nu sunt pregatita pentru o bataie corp la corp si presupun ca are si arme la el.O sun pe mama si o rog sa il tina pe Sasuke acolo in New York timp de o luna."Ii explic ca am multa treaba si el ma tine in loc"ei bine am mintit dar daca nu-i explicam cava nu il lua acolo.E adevarat este singura minciuna pe care am gasito in momentul acela,nu puteam sa ii zic ca sunt urmarita si ca imi este teama sa nu pateasca ceva.Sa revenim."Mama vezi sa nu ii zici ceva din discutia noastra ,o sa il trimit la tine cu dosarul ala cu care mai batut atat la cap".Dupa ce inchid ,o strig pe Shizune si ii zic sa il aduca pe Sasuke in biroul meu.In sfarsit dupa 10 minute de asteptare vine si Sasuke in birou.Ma ridic dupa scaun sii ii arunc dosarul lui Sasuke.Acesta se uita mirat la mine.
-Sasuke trebuie sa te duci in New York.M-a sunat mama si a zis ca are nevoie de mine ,i-a scapat firma de sub control.Ma-s fi dus eu,dar am treaba aici.As fi trimis-o pe Hinata dar nu se simte bine.Tu esti singurul in care am incredere ,ma pot baza pe tine?,spun eu pe un ton autoritar.
-Poti conta pe mine,voi sta atat cat este nevoie.Ii multumesc ,asta am vrut sa aud de la el.Acum sunt sigura ca nu va pati nimic.Sasuke pleaca acasa sa-si faca bagajele deoarece maine trebuie sa plece.O strig iar pe Shizune si ii zic sa ii aduca in birou pe Hinata si Naruto.Cat timp asteptam ,scot din sertarul biroului doua bilete de avion cu destinatia Italia.Au aparut si cei doi luati de mana.
-Naruto,Hinata!Am doua bilete de avion cu destinatia Italia,vreau in aceasta luna viitori parinti sa se relaxeze,astazi la ora 18:00 aveti avionul.Nu accept nici-un refuz!spun eu cu un zambet pe buze.Vad cum cei doi mai abeau putin si sareau in sus de bucurie,imi multumesc si pleaca in grapa spre casa pentru a-s face bagajele.Am uitat sa va spun si Naruto facea parte din firma.
Acum ma simteam oarecum mai linistita ,persoanele cele mai dragi mie nu mai sunt in preajma mea si nu cred ca vor pati nimic rau.Ma asez pe scaun oftand,cred ca avionul a decolat. maine si sasuke va pleca,nu pot sa il conduc la aeroport ,cea ce ma face sa ma intristez putin. ceasul arata ora 7:00,plec in graba din birou ,cu echipamentul in mana. Cobor cu liftul si ajung la masina .In cateva minute eram la usa lui Kurenai,aceasta ma astepta pregatita pentru antrenament.Cum am intrat pe usa vad luxul,sufrageria era mare cupatru fotoli, doua canapele,o plasma giganta.Intru in sala de antrenament si am uimirea sa vad o sala de sport la ea acasa,numa ca este mai mare si cu mai multe lucruri.ma pune sa dau cu pumnul in sacul de box ,apoi cu picioarele si tot asa.Sa sar coarda pentru a ma misca mai repede,sa trag de "fiare"pentru a avea forta.Dupa toate aceste antrenamente iau o pauza bine meritata de 30 min.Dupa ce m-am odihnit putin,Kurenai ma pune sa ma lupt cu ea.Am reusit sa o dobor in cele din urma si imi face comlimente"Saskura,te descurci mai bine ca ieri, bravo!".Dupa lupta ma invata sa trag cu pistolul.In perete era agatat un cerc ce continea mai multe cercuri mai mici si eu trebuia sa tintesc cercul din mijloc.Am prins destul de repede cum sa manuiesc un pistol si sa trag cu el,ma invata cum sa arunc cu cutite.Antrenamentul a fost foarte obositor , a durat in jur de 4 ore, eram extenuata, nu stiu cum am reusit sa conduc masina si sa intru in casa.Eram intinsa in pat,ma relaxam de la antrenament,era ora 23:30,eu leneveam si schimbam canalele de la televizor.Las pe un canal unde aratau oameni omorati de criminali,imi era frica ca si eu trebuie sa omor oameni nevinovati.Pun laptopul in pat si incep sa caut informati de Tirade.Intr-un final imi venise somn,pun laptopul jos laga pat si adorm.

commuri rugaminte
Sus In jos
http://sasusaku.forumer.ro/
Dєүυ ♥
Membru onorabil
Membru onorabil
Dєүυ ♥


Scorpion Bivol
Reputatie : : 7
Mesaje : 544
Data de inscriere : 11/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Soul Society

Dragostea mai presus de orice[+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea mai presus de orice[+16]   Dragostea mai presus de orice[+16] - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Aug 23, 2011 3:59 am

Imi place noul capitol!Grabeste-te si pune nextul :brr:
Sus In jos
ღAlℓஐ
Membru
Membru
ღAlℓஐ


Leu Bivol
Reputatie : : 0
Mesaje : 138
Data de inscriere : 29/07/2011
Varsta : 26

Dragostea mai presus de orice[+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea mai presus de orice[+16]   Dragostea mai presus de orice[+16] - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Aug 23, 2011 4:04 am


Capitolul 18.


"O noapte grea se anunta,intunecata plina agoni si ura .Visele negre pun prada pe mine,ducandu-ma in cel mai intunecat loc,iadul.Eram prinsa acolo incercam sa scam,dar nu puteam.Serpi erau peste tot,apreau de sus,de jos nici eu nu mai stiu de unde,era infricosator. Un sarpe se urca pe picior,ma musca.Doua semne imi raman si din ele curgea sange.Sarpele imi bagase venin,aveam sa mor.Sarpele dispare ,lasandu-ma jos fara suflare.Eram intrun loc infricosator,nu vreau sa il mai vad vrodata locul asta.Imi starneste simtul de moarte,nu vreau sa mor,nu vreau sa ajung aici dupa moarte.Eram paralela ,nu puteam sa ma misc,nu puteam sa respir.Oare eram moarta?Dar atunci cum gandesc,cum ma vad jos zacand,nu sunt moarta.Sunt vie dar incostienta.Vreau sa ma trezesc!Strig dar nimeni nu ma aude,nimeni nu imi intinde o mana de ajutor,nimeni nu incearca sa ma ajute sa ies din inchisoarea asta.Imi era frica,teama nici eu nu mai stiu,tremuram toata din cap pana in picioare.Deschid ochii incet,si vad sus o lumina ,vreau sa ma duc spre ea dar nu pot,parca eram prinsa jos.In dreapta mea apare o usa neagra si una alba,incercam sa ma misc si pana la urma am reusit.Ma indreptam spre usa alba,din ce in ce maream pasul ,ajungand sa fug.Cu cat eu credeam ca ma apropi de usi,ele cu atat se indepartau mai mult de mine.Cad in genunchi fara speranta,lacrimi fierbinti imi cadeau pe obraji reci ca gheata.Topeau gheata din mine,nu am sufletul rece .Strop cu strop faceau contact cu pamantul negru,la atingerea acestora cu pamantul serpi ieseau de acolo,uni prietenosi.O mana ma atinge pe spate ,ma intorc si il vad pe tata nu am apucat sa zic nimic pentru ca m-am trezit din visare".
Ma ridicasem in sezut,ochi imi erau plini de lacrimi,ma inghemui.Imi era frica,nu puteam sa sun pe nimeni,era tarziu,ceasul arata ora 3:02.Eu plangeam incontinu,nu ma puteam opri,imi era frica ,aveam vise urate,nu reuseam sa adorm. Intr-un final m-am calmat si m-am pus in pat sa dorm.Spre dimineata am visat continuarea visului"Visurile nu imi dadeau pace,parca le visam la voia cuiva.Il vad pe tata,ma ridic si incerc sa il iau in brate.Am sarit pe el dar era o iluzie,iluzie a morti.Incercam sa scap de acolo dar fara mici-un folos.O floare rasare de jos o iau in mana,o miros si se ofileste"
Nu mai apuc sa visez nimic pentru ca telefonul suna,pun mana pe el si raspund,trebuia sa ma duc la Kurenai pentru antrenament.Sar din pat,ma duc la baie repede si fac un dus,ma imbrac cu pantaloni scurti negri,maieu roz si sandale roz.Imi iau echipamentul si plec la Kurenai acasa.
Ne-am antrenat timp de 4 ore,trebuia sa ma duc si la firma,Sasuke a plecat de dimineata si cred ca s-a suparat ca nu l-am condus.Asta este nu imi permit sa ii pun viata in joc.
Ziua trece repede eu ma indreptam spre casa,eram pe jos.Vroiam sa mai iau aer curat si parca ma saturasem sa merg tot mereu cu masina.In drum spre casa era o farmacie intru si iau un test de sarcina pentru ca ma simt tot mereu ametita.
Ajung acasa si ma duc direct in baie,imi fac testul si astept raspunsul.
Dar cad sa ma uit la rezultat se aude o bataie destul de dura in usa de la intrare.
Pun testul pe biroul din camera mea si ma duc sa deschid usa de la intrare.Ma apropi de usa din ce in ce mai mult si un fior imi strapunge corpul,ma simteam rau.Pun mana pe clanta usi, deschid si vad ca la usa sunt cei din Triade.


Sper sa nu fie prea Horror visul.
Sus In jos
http://sasusaku.forumer.ro/
Dєүυ ♥
Membru onorabil
Membru onorabil
Dєүυ ♥


Scorpion Bivol
Reputatie : : 7
Mesaje : 544
Data de inscriere : 11/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Soul Society

Dragostea mai presus de orice[+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea mai presus de orice[+16]   Dragostea mai presus de orice[+16] - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Aug 23, 2011 4:12 am

Doamne ce suspans!Un copil,asteapta un copil? Ce dragut! rugaminte
Sus In jos
ღAlℓஐ
Membru
Membru
ღAlℓஐ


Leu Bivol
Reputatie : : 0
Mesaje : 138
Data de inscriere : 29/07/2011
Varsta : 26

Dragostea mai presus de orice[+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea mai presus de orice[+16]   Dragostea mai presus de orice[+16] - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Aug 23, 2011 4:32 am



Capitolul 19


Cand ii vad inchid usa repede,o incui si urc sus pentru ai suna pe cei din Yakuza.Intru in camera mea incerc sa pun mana pe telefon,dar un punct rosu era pe fruntea mea,cand am vazut era sa pic jos din picioare,erau lasere atintite asupra mea.O voce barbateasca imi zice sa nu ma misc,asa si fac.Ridic mainile sus si le zic ca ma "predau".Ma intorc cu spatele si ii vad pe cei doi tipi din Tirade, Kabuto si Kisame, mai erau cativa cu ei .Il vad pe Kisame cum face semne din degete,subordonati sai cand vad semnele incep si ravasesc camera.
-Ce cautati ,spun eu nervoasa
-Cautam documente.
-Nu ai sa gasesti nimic,nu am documente ce va intereseaza pe voi!Acestia au rascolit toata casa dar degeaba,nu au gasit nimic.Ma pricep sa ascund lucruri destul de bine.In fine.
Acestia vazand ca nu gasesc nimic,Kabuto se apropie de mine si imi pune la nas o batista somniferica.In cateva clipe cad jos,raman incostienta,mai ridic din cand in cand ploapele ce pareau grele.Nu mai aveam forta nici sa imi misc mainile.Ultima dat cand am deschis ochii a fost cand acestia ma bagau in masina.ma uit spre casa lui Sasuke si il vad pe Itaci cum ma privea infricosat de ce se intampla.Parca vedeam in ochii lui o intrebare"de ce au venit dupa tine?".Inchid din nou ochii si iar ii deschid,ma uit spre casa mea si ii vad pe cei doi cum ies din ea.Usa era deschisa la perete.Ultima vizualizare,acum eram intr-un somn profund,nici daca ma omorai nu simteam vreo durere.Se pare ca somniferele isi fac treaba.
Dupa cateva ore:
Deschi ochi incet,simt ceva rece ce imi strabate corpul,deschid ochi mai mari si vad ca sunt uda leoarca.Analizes putin camera ,eram legata strans de un scaun.Mainile le aveam legate la fel si picioarele,orice miscare a-s incerca sa fac ar fi in zadar.Eram prea strans legata.
Camera era mica,avea scaunul pe care statea o saltea si o masa,era asa de intunecata,geamul avea grati.Vantul batea anevoie prin geam deoarece era mai mult spart.Era frig,afara decat plouase,vantul intra in camera unde eu stateam infrigurata.Hainele le aveam ude si mai eram si legata.Ma smucesc sa scap ,dar cad cu scaunul,privirea imi era atintita asupra usi.Stau asa cazuta cam o ora,pana cand vad ca usa se deschide.Pe ea inta,dar stai ca nu se vede bine este intuneric,are o silueta de barbat iar in spatele lui intra o alta silueta tot de barbat.Se apropie de mine,ma ridica.Ii privesc atent unul era batran in jur de 55-67 de ani,iar celalalt era Kankuro? ce naiba cauta el aici? Parca cand il vedeam,ma simteam mai nervoasa.
-Ce naiba vreti de la mine,dati-mi drumu!spun eu nervoasa si ma agitam sa scap dar cum am spus degeaba.
-Cum ti-au mai spus colegi mei,vrem acel lucru la care tinea tatal tau.Informatiile ce le-a furat de la noi si firma care este de drept a mea.
-Nu este adevarat firma este a mea de drept si informatile nu le am!Iar tu Kankuro ce cauti aici?ce naiba te-a facut sa ma tradezi in halu asta?Te-ai injosit intr-un hal fara de hal,cazand la picioarele celor din Tirade.Ce crezi tu ca rezolvi cu asta?Crede-ti ca daca ma omorati veti scapa de problemele ce ameninta mafia?Ei bine hai sa va vad,hai trageti odata cu pistolul ala,omorati-ma!Ce mai asteptati?Sunt oprita de o palma data peste fata,faptasul este omul ala batran care ii se spune Danzo.
Incepe sa tipe la mine si imi mai da o palma.


Ultima editare efectuata de catre ღAlℓஐ in Mar Aug 23, 2011 6:25 am, editata de 1 ori
Sus In jos
http://sasusaku.forumer.ro/
Dєүυ ♥
Membru onorabil
Membru onorabil
Dєүυ ♥


Scorpion Bivol
Reputatie : : 7
Mesaje : 544
Data de inscriere : 11/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Soul Society

Dragostea mai presus de orice[+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea mai presus de orice[+16]   Dragostea mai presus de orice[+16] - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Aug 23, 2011 6:05 am

Tare capitolul plin de actiune 🇮🇪 Abia astept sa vad ce se intampla cu Sakura!!!
Sus In jos
ღAlℓஐ
Membru
Membru
ღAlℓஐ


Leu Bivol
Reputatie : : 0
Mesaje : 138
Data de inscriere : 29/07/2011
Varsta : 26

Dragostea mai presus de orice[+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea mai presus de orice[+16]   Dragostea mai presus de orice[+16] - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Aug 23, 2011 6:29 am


Capitolul 20.

Pe usa intra o femeie batrana,in jur de 60 de ani,era imbracata bine.Tinea in mana,o patura,haine noi si mancare.Se pune langa mine si imi cere scuze pentru ce patesc,ma sfatuieste sa le spun adevarul.Altfel voi fi omorata,cad aud incep sa tremur si sa transpit.Femeia acea imi pune mana pe umar ,imi da patura,hainele si mancare.
Imi zice sa mananc repede sa nu o prinda ca mi-a dat sa mananc, altfel poate muri si ea.Ea iese repede din camera iar eu raman singura in intuneric.Mananc mancare chiar daca imi era greata,beau apa si ma schimb de hainele,care mai erau ude putin.
Orele treceau alene,nu era nimic interesant de facut.Ma intind pe saltea, ma acopar si ma gandesc la ziua ce urma.Ma gandeam ce o sa-mi faca daca neg ce zice el,vom trai si vom vedea.
Ziua era una insorita,ma trezesc repede din pat,ma imbrac cu hainele mele,le chitesc hainele la fel si patura primite si le pun sub saltea pentru a nu le vedea oameni aia rai.Saraca femeie s-a sacrificat pentru mine sa imi aduca mancare si eu acum sa o parasc,nu.De acea am si ascuns lucrurile de la ea.
Stateam inghemuita pe saltea,ma simteam din ce in ce mai rau,aveam stari de voma si ameteli.Pe usa intra Danzo cu un baiat mai tanar.Ma trage de mana si ma leaga de scaun,apoi incep ei cu intrebarile.Dupa ceva timp,vine seful celor din Tirade.Pe asta nu il aveam in dosarele alea,nu am cercetat nimic despre el,deci sa vi-l descriu.
Are parul maroniu inchiz,ochi ii avea caprui.Ii aud pe cei doi tipi cum il striga sefu.Stai parca la-am mai vazut pe undeva,ma gandesc,ma gandesc.Gata! cred ca l-am vazut la scoala il cheama Shin, daca nu ma insel este de la mine de la scoala.Inseamna ca el ma urmarea peste tot.Da nu cred adica,eu una confund multi oameni.Cred ca ma insel in privinta lui.Se uita la mine,se apropie din ce ince mai mult.Imi da o palma de ma intoarce la 90 de grade,ma durea,cum si-a permis el sa dea in mine.Incearca sa ma faca sa vorbesc,dar eu tac,suport toate consecintele pentru tata,omul care ma condamnat la moarte cand mi-a dat acel"cadou".Il uram,nu aveam nici-o putere sa scap,eram pera slabita,abia puteam sa ma misc.
Am fost torturata ore intergi de seful mafiei,ma "mancat bataie buna",corul imi era vant, lacrimile imi erau pe chip.Intr-un final pleaca cei doi,eu raman singura,macar e bine ca m-au dezlegat inainte sa plece.
Stau singura intr-un colt de camera,hainele mele imi erau rupte si nu puteam sa le imbrac pe cele de la femeia acea.Ranile imi erau prezente pe corp,ma usturau rau numai cand puneam mana pe ele,ochii imi erau inecati in lacrimi.Nu mai aveam speranta de scapare, eram prea slabita sa fug, aveam gardieni la usa,cred ca voi muri aici.
Itachi Pov.
Ma gandesc cum sa o salvez pe Sakura din mainile mafiei,nu trebuie sa le zic la nimeni ca a fost rapita,mai ales lui Sasuke.dar intebarea este de ce au luat-o?Cum sa o salvez?
Ma ridic din pat hotarat sa ma duc la firma la care lucra,imi iau haina si ma indrept sre firma.Am si ajuns,ma duc la Shizule si o intreb daca stie ceva de Sakura,aceasta imi raspunde ca nu stie. Ma duc spre biroul ei,usa era deschisa,iar inauntru se afla cineva.
-Stiti ceva de Sakura?nu a mai aparut de cateva zile la servici,nu a mai venit la antrenament si nu a mai raspuns la telefon.Trebuia sa ma intalnesc cu ea sa semneze acele dosare din maf....spune Kurenai. Nu o las sa continuie si dau navala in birou,acolo se afla Kurnai cu Asuma.
-Sakura face parte din mafia Yakuza nu?spun eu suparat.Acestia vazand ca sunt incoltiti recunos adevarul.Le spun ca Sakura a fost rapita de cei din Tirade,Kurenai cand aude,mai era putin si facea preinfarct.Dupa ce se calmeaza punem la cale un plan sa o salvam,era prea riscant,dar totusi incercam.Nu vroia sa o lasam singura in lumea aia de raufacatori.
In cateva ore am gasit un plan,bunice.Dar in ce folos?Nu stiam unde o ascund, am incercat da dau de ea, ce am gasit?nimic,nu am gasit ninic.Cea ce ma face sa inebunesc, nu vreau sa moara , fratimi-o o iubeste asa de mult si mai are si un coil cu el.
Dupa ce au luat-o pe Sakura, m-am dus in casa si am cautat vreun indici,inzadar a fost.Nu am gasit nimic.
Casa era toata "vraiste",lucrurile erau aruncate,ziceai ca a fost razboi. Urc sus la ea in camera si observ ca pe birou este un test de sarcina,ma duc il iau in mana si vad ca este pozitiv.Sakura astepta un copil cu Sasuke,nu ii voi spune.Poate nu apuca sa se bucure de el.Este inca in pantecul SaKurei si nu se stie cat va supravietui,daca este pe mana mafiei si nu face cum ii "canta" aia o omoara.
Sakura Pov.
Ziua trecea repede,dar pentru mine era un chin.O zi era parca era un an,o ora parca era o zi,un minut parca era o ora,o secunda parca era un minut.Trec asa de greu,eram chinuita,in cele mai josnice lucruri.Pe usa intra un baiat bine facut,seful mafiei.Vine langa mine si incepe sa ma dezbrace.Doamne nu credeam ca putea sa se injoseasca atat de rau,se pune peste mine si incepe sa ma pipaie,ma saruta.La fiecare sarut pe care il aplica pe pielea mea simteam ura, scarba. Langa saltea se afla o cana din care beam apa,o iau in mana fara sa ma vada si ii dau cu ea in cap.Ginionul meu a fost ca avea apa in ea si m-am udat pe haine,el era inconstient.Din capul lui curge sange, un firi de sange imi cade pe fata,eram rosie.Il dau dupa mine si incerc sa fug.


Sper sa va placa.


Ultima editare efectuata de catre ღAlℓஐ in Mar Aug 23, 2011 8:42 am, editata de 1 ori
Sus In jos
http://sasusaku.forumer.ro/
Dєүυ ♥
Membru onorabil
Membru onorabil
Dєүυ ♥


Scorpion Bivol
Reputatie : : 7
Mesaje : 544
Data de inscriere : 11/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Soul Society

Dragostea mai presus de orice[+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea mai presus de orice[+16]   Dragostea mai presus de orice[+16] - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Aug 23, 2011 7:36 am

Imi place noul capitol mai ales partea in care povesteste Itachi!! blushin`
Biata Sakura.... ummmm bietul copil nenascut ummmm
Devine interesant.Nextu! rugaminte

cius
Sus In jos
ღAlℓஐ
Membru
Membru
ღAlℓஐ


Leu Bivol
Reputatie : : 0
Mesaje : 138
Data de inscriere : 29/07/2011
Varsta : 26

Dragostea mai presus de orice[+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea mai presus de orice[+16]   Dragostea mai presus de orice[+16] - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Aug 23, 2011 8:52 am

Capitolul 21.



Am reusit sa ies din camera in care ma tineu inchisa,fugeam cat ma tineau picioarele.Caut usa sa ies din casa,dar din partea opusa se aude ca vine cineva,norocul meu este ca era o camera cu usa deschisa.Intru acolo si ma pitul dupa usa.Camera era mare,si avea un geam larg.Asta este scaparea mea!,ma sui pe geam si sar jos,e bine ca eram la parter.Fug prin gradina si reusesc sa ajung departe de ei.
Nu stiam unde ma aflu,mai eram oare in Tokio?Fugeam tare,ma indepartasem destul de mult de "casa groazei",iesisem si din acel cartier.Fugeam cat ma tineau picioarele,mai ma opream in loc si ma odihneam.Eram extenuat picioarele imi tremurau de la atata alergat si imi era frica sa nu ma gaseasca cei din Tirade.Am ajuns la periferia orasului.
O zi intreaga am tot alergat prin oras,nu eram in Tokio,eram undeva departe,dar nu stiu unde.Fugeam si ma uitam in spate,ghinionul meu a fost ca am dat peste o batranica,am cazut si ea la fel.Ma ridic de jos,o ajut sa se ridice si ea. Pe jos se aflau cumparaturile ei,le strang si le bag in punga.Femeia sa uita la mine oarecum infricosata, aveam vanatai pe tot corpul si hainele rupte.
Batranica se uita la mine si...
-Fata mea ce ai patit?Te-a batut sotul. Eu ii explic ca am fost rapita,dar nu i-am zis ca faceam parte din mafie.O ajut sa care cumparaturile deoarece erau mult prea grele si pentru mine,dar pentru ea.Norocul meu este ca statea aproape, de unde ne-am intalnit.
Imi iau la revedere si pornesc incet spre un loc necunoscut.Femeia ma opreste din drum si imi zice sa stau cu ea,deoarece se plictisea si nu avea cu cine sa stea.
Eu accept sa stau la ea cateva zile,daca plecam ajungeam sa dorm pe strazi,ca vagabonzi.Am intrat in casa,cu cumparaturile,batranica pe care o chema Ayame imi arata camera unde am sa dorm si imi face turul casei,era mare spatioasa si eleganta. Imi zice sa fac un dus si sa ma imbrac cu hainele care sunt pe patul din camera mea.
Ma duc in baie dau drumu la dus,picaturile faceau contact cu pielea mea fina,adica era fina.Tresaream la fiecare strop care ma atingea,ranile erau la fel de evidente si dureroase.Dupa ce termin , ma duc in camera si ma imbrac cu pantaloni negri larguti,un tricou larg albastru si sandale negre.Hainele erau numai bune.
Ayame ma cheama in bucatarie si imi da sa mananc,imi era grata dar si foame.Pana la urma am mancat mai mult ca de obicei,recunosc ca nu am mancat o zi intreaga.
Peste o luna.
Luna a trecut usor, eram parca mai libera, nu mai aveam servici , nu mai eram sefa.Eram inca in casa lui Ayame.Eram departe de prieteni,departe de tara ma aflam in Romania,un loc frumos.
In acest timp am aflat ca ea nu are pe nimeni.Sotul i-a murit acum 6 ani,copii nu a avut. Iar stare de sanatate este cam proasta,asa ca am decis sa raman pentru a ajuta-o.
Am aflat ca port in pantec copilul lui Sasuke,burtica deja se vedea,eram insarcinata in 8 luni. In fiecare zi o ajut pe Ayame la munca,ma duc cu ea la piata si alte treburi.
Peste patru ani.
Afara era innorat ,ploaia era prezenta peste natura,eu ma intorceam de la inmormantarea lui Ayame, ieri isi daduse ultima suflare.Am trait amandoua un an iar dupa acea a aparut si baietelul meu Daisuke,Ayame se juca mereu cu el.
Are numai trei anisori,acum o luna a fost ziua lui, ma bucur ca am un baietel care seamana leit cu tatal sau, are parul negru ,ochi negri mai ceva ca onixul, iar pielea alba ca spuma laptelui. Acum am un motiv in viata, motivul de a lupta pentru viitotul fiului meu. Maine aveam sa plec in Japonia,am aflat ca s-a linistit apele,cei din Tirade m-au crezut moarta si au plecat inapoi in China.
Eu am strans destui bani pentru a ma intoarce acolo in Japonia,desi nu trebuia,nimeni in toti acesti ani nu m-au cautat,am stat singura printre straini,singura care ma inteles si singura ruda pe care am avuto aici a fost Ayame. Apoi a aparut Daisuke in viata mea si totul s-a schimbat.
Seara venise,il pun pe Daisuke sa doarma in patutul lui de culoare albastra,cum l-am pus a si adormit.M-am pus si eu in pat si am adormit.
Dimineata ma trezeste Daisuke care zice ca ii este foame,ma duc in bucatarie si ii fac sa manance,dupa ce am mancat amandoi,ne indreptam in camera.Pe Daisuke il imbrac cu un tricou albastru,pantaloni negri si tenesi.Eu ma imbarac cu un tricou roz,pantaloni scurti negri si sandale roz.Eram gata sa ma intorc la viata mea de acum patru ani.
Iau bagajele si ne urcam in taxi,urcam si in avion ,iar peste cateva ore aveam sa ajungem in Japonia.

Multumesc pentru comentari.Sper sa va placa.

Sus In jos
http://sasusaku.forumer.ro/
Dєүυ ♥
Membru onorabil
Membru onorabil
Dєүυ ♥


Scorpion Bivol
Reputatie : : 7
Mesaje : 544
Data de inscriere : 11/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Soul Society

Dragostea mai presus de orice[+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea mai presus de orice[+16]   Dragostea mai presus de orice[+16] - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Aug 23, 2011 9:21 am

Ce trist! rugaminte Fara prieteni si singura rugaminte Oare ce se va intampla cu ea si cu micul baietel! Imi place ca ai folosit numele Daisuke! blushin` Nextu rapid!Vreau sa vad continuarea! rugaminte :brr:
Sus In jos
ღAlℓஐ
Membru
Membru
ღAlℓஐ


Leu Bivol
Reputatie : : 0
Mesaje : 138
Data de inscriere : 29/07/2011
Varsta : 26

Dragostea mai presus de orice[+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea mai presus de orice[+16]   Dragostea mai presus de orice[+16] - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Aug 23, 2011 9:23 am

Multumesc Anzoria fuu , acum ma apuc sa scriu noul capitol.
Nu prea am inspiratie acum.
Sus In jos
http://sasusaku.forumer.ro/
Dєүυ ♥
Membru onorabil
Membru onorabil
Dєүυ ♥


Scorpion Bivol
Reputatie : : 7
Mesaje : 544
Data de inscriere : 11/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Soul Society

Dragostea mai presus de orice[+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea mai presus de orice[+16]   Dragostea mai presus de orice[+16] - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Aug 23, 2011 9:26 am

Bafta la scris! 👧
Sus In jos
ღAlℓஐ
Membru
Membru
ღAlℓஐ


Leu Bivol
Reputatie : : 0
Mesaje : 138
Data de inscriere : 29/07/2011
Varsta : 26

Dragostea mai presus de orice[+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea mai presus de orice[+16]   Dragostea mai presus de orice[+16] - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Aug 23, 2011 9:30 am

Anzoria a scris:
Bafta la scris! 👧


Multumesc!
Sus In jos
http://sasusaku.forumer.ro/
ღAlℓஐ
Membru
Membru
ღAlℓஐ


Leu Bivol
Reputatie : : 0
Mesaje : 138
Data de inscriere : 29/07/2011
Varsta : 26

Dragostea mai presus de orice[+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea mai presus de orice[+16]   Dragostea mai presus de orice[+16] - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Aug 23, 2011 10:32 am

Se vede ca inspiratia nu ma lasa de tot :kya: , doar putin.O prind eu sa nu mai scape :heya: .

Capitolul 22.


In 3 ore aveam sa ajungem in Japonia.In avion ma jucam cu Daisuke,ne uitam pe geam si adormeam.Il amuzam putin.Trebuia sa ii dau lui Daisuke, aveam pachetel, deoarece nu ne permiteam sa comandam mancare din bucataria avionului.In romania nu aveam asa de buna starea financiara.
Acum ca o sa ajungem in Tokio,o sa imi iau postul de la firma si de la mafie.Am sa ma schimb,am sa fiu mai dura,mai severa.Vreau ca fiul meu sa creasca in "puf",vreau sa fie iubitor si dur in acelasi timp.Nu vreau ca el sa fie ca mine,las.Recunosc sunt lasa, trebuiea sa depun mai multa vointa in cea ce faceam.
Dar acum am un sprijin pe Daisuke,doar pe el il mai am acum.Prieteni cred ca au uitat de mine,Sasuke la fel.Sunt 4 ani de cand nu i-am mai vazut si de cand nu am mai auzit de ei.
Orele au trecut repede.Am ajuns in Tokio,Daisuke inca dormea,nu vreau sa il trezesc asa ca il iau in brate,ma chinui si cu bagajul.Ies din avion si ma indrept spre un taxi liber,ii cer sa ma duca la fosta mea locuinta,ii dau adresa si pornim.In 15 minute am ajuns,cobor din masina,tocmai se trezise si Daisuke,iau bagajul din porbagaj,ii platesc soferului si ma indrept spre usa de la casa.Am vaza ca din casa lui Sasuke ne privea cineva,era o fata.
Nu dau inportanta si intru cu Daisuke in casa, cand intru o vad pe mama si pe Alice.Le iau in brate, incep sa plang,ele facand la fel.Le zic ca mi-au lipsit mult,ca mi-a lipsit o imbratisare calda de la mama sa imi zica ca totul este bine,ca nimic nu ma va rani pe mine si pe copil. Dupa mult timp acum primesc imbratisarea,acea imbratisare ce mi-a lipsit atat timp.Sunt trezita de Daisuke care ma striga si imi cere sa ma joc cu el si sa ii arat casa.
-Sakura nu imi vine sa cred ca esti vie!Si ai si un copil,unde este tatal?Cand aud cuvantrul "tata" o lacrima isi face aparitia pe chip si o sterg inainte sa vada mama.
-Tatal lui Dasuke nu mai este.Spun eu in timp ce imi las capul aplecat.Dasuke ma vede trista si ma trage de mana,il iau in brate si il sarut pe frunte.Merge cu el sa ii arat casa,intram in camera mea si vad ca era totul ca inainte,telefonul era pe pat,testul de sarcina pe birou,pozele cu mine inca erau.Nu s-a schimbat nimic,nu sau atins de camera mea.
Eram bucuroasa,inchid usa si ma duc sa ii arat camera lui Dasuke,era langa a mea.Dasuke cand vede camera sare in sus de bucurie,este copil poate sa se manifeste asa.Se bucura ca are o camera a lui si ca este toata in culoarea lui preferata,albastru.Toata camera era in albastru inafara de mobila,pereti erau albastri,patul avea cearsafuri albastre,jaluzele albatre.
Iau bagajul si il despachetez,il schimb pe Daisuke in pantaloni albasti scurti,tricou albastru si cu sandale negre de baieti.Ma imbrac si eu intr-o rochita larguta albastra,ce se strange la mijloc cu o curea si sandale negre. Eu si Daisuke ne asortam ca imbracaminte.
Ii zic ca mergem la Mall sa cumparam jucari si hainute noi,acest bucuros vine si ma saruta pe obraj spunandu-mi"mami te iubesc".Aceste cuvinte mau facut sa ma simt ca o adevarata mama.
Ma duc in birou insotita de Daisuke,deschid seiful cu cheia ce o pitulasem.Iau bani ce ii bagasem acolo, erau economiile mele, iau cam jumate din bani, erau destul de mult dar vreau sa ii fac lui dasuke toate poftele.Desi cand am fost in Romania nu prea am avut posibilitate.


Este cam scurt.Celalalt o sa fie mai lung. cius
Sus In jos
http://sasusaku.forumer.ro/
Continut sponsorizat





Dragostea mai presus de orice[+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea mai presus de orice[+16]   Dragostea mai presus de orice[+16] - Pagina 2 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Dragostea mai presus de orice[+16]
Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Dragostea Ucide!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀ :: Fan Zone ! :: x Fan fiction x :: Fan Ficuri Terminate-
Mergi direct la: