♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀
Bună !! Mulţumim că ai ales să vizitezi acest minunabil forum !! Ai multe de văzut !! Dacă ai cont aici , conectează-te , dacă nu dar vrei să îţi faci , foarte simplu !! Da click pe '' înregistrare '' .

Cu drag ,
Shiba x3
♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀
Bună !! Mulţumim că ai ales să vizitezi acest minunabil forum !! Ai multe de văzut !! Dacă ai cont aici , conectează-te , dacă nu dar vrei să îţi faci , foarte simplu !! Da click pe '' înregistrare '' .

Cu drag ,
Shiba x3
♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀


 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Dragoste sangeroasa ...

In jos 
+5
Electra :3
Myiu Phantomhive
Dєүυ ♥
Lαdy Ryσushi !
♀ ℓuciƒєєя ♀
9 participanți
AutorMesaj
♀ ℓuciƒєєя ♀
Administrator
Administrator
♀ ℓuciƒєєя ♀


Scorpion Pisica
Reputatie : : 2
Mesaje : 383
Data de inscriere : 10/07/2011
Varsta : 24
Localizare : La măta !

Dragoste sangeroasa ... Empty
MesajSubiect: Dragoste sangeroasa ...   Dragoste sangeroasa ... I_icon_minitimeLun Oct 10, 2011 8:36 pm

Buna dragii mei , m`am gandit sa mai incep un fic , insa ... acesta e mai special . Acesta este prmul meu fan fic . Asa ca , daca intalniti scene mai seci si mai nasoale , nu o luati in nume rau , nu eram foarte talentata pe atunci .

Chapter I

O zi frumoasa , numai buna pentru relaxare ... Numai ca , eu trebuie sa merg la lucru. De ce viata la astia douazeci si noua de ani ai mei este asa de grea. Sunt doar o fata , si inca una ciudata din cap pana la picioare, asa m`a facut mama. Imi iau cheile de la masina si cobor in graba ca o copilita care chiar acum se indreapta catre scoala. Eh , de`as avea anii tineretii .. Da ce tot spun acum ? Incep sa ma port ca vecina mea de la opt care in fiecare noapte se smiorcaie a ii e dor de anii cand era animatoare in Vegas si de acele practici mai putin ortodoxe .. Ehm , mi se face greata. Deschid usa de la bloc si ajung in fata masinii mele , un opel argintiu. Deschid usa si calc pedala de acceleratie, fiind deja in intarziere. In drum spre serviciu aveam tot felul de presimtiri , parca o auzeam pe sefa` urland ca o bezmetica si un zgomot asurzitor care semana cu alunecarea unei masini. Ma rog , se pare ca am ajuns. Parchez chi grija masina si intru in companie . Ah , renumita companie Sidney & Marley care este renumita pentru secretarele ei , inclusiv eu , Sakura Haruno . Vai , daca mai continui asa incep sa ma flaez singura. Cum intru in departamentul I toate privirile au fost atintite asupra mea, uitandu`se la mine ca la felul pais`pe , nu altceva. Imi continui drumul calma pana cand aud in spate o voce pitigaiata si complet afoana strigandu`ma .

- Shakira , in biroul meu !

Aceasta era sefa mea " cea draga si intelegatoare" , Tsunade Hashirama , o femeie in varsta de vreo cincizeci si ceva de ani , insa varsta nu se citeste pe chipul ei datorita operatiilor estetice. Hm , cred ca femeia asta si`a bagat silicoane pana si in fund , eh , vanitatea ...

Tsunade ma mai striga inca o data , de data aceasta timpanele mele pocnind. Doamne femeie calmeaza`te ca faci poluare fonica! Intru in birou si oftez scurt, madam asezandu`se pe scaun si privindu`ma arzator , parca vroia sa ma deoache. Intr`un final isi deschide gura si incepe sa`mi povesteasca de intarzierile mele la munca , de xeroxurile neclare si de barfele care se auzea despre ea care se zice ca au inceput de la mine.
Uau … Deci , raman gura casca. Ma concediaza ? Dupa cate am facut pentru aceasta companie ? Tsunade zambeste in timp ce eu ma ridic de pe scaun , indignata , oripilata si dezgustata de aceasta josnicie a ei. Deschid usa si o trantesc in urma mea , lasandu`I un mic cadou.Sincer … Nici nu sunt prea suparata. Poate o parte din mine chiar vroia sa demisioneze de aici . Ma simt impacata cu constinta mea , ceea ce imi da putere sa lupt mai departe ! Cum cobor din nou privirile sunt ca si indreptate catre mine, pe ici colo cate doua-trei fete de la Xerox chicotind si soptindu`si ceva. In acel moment ma infurii mai tare si urlu :

- Heh … Imi cer scuze , dar nu aveti TV acasa ?
Nici nu ma mai interesa reactia lor, deschid usa companiei , trag aer in piept si intru inapoi in taramul oamenilor , sau mai bines pus … taramlul somerilor. Oftez usor si intru in masina , de data aceasta uitand stresul si graba acolo , sperand ca nici nu o sa mai scape din acel loc. Ajung acasa si sunt intampinata de pisica mea cea scumpa si dulge , Kt. Kat.
Care e treaba cu pisicile ? Niciuna , sa nu ma credeti o fata care cand va ajunge batrana sa aiba in casa o droaie de pisici. Defapt … moditul meu e mai mult emotional decat fizic … Aveam mania de a ma uita la filme horror , iar cand se termina mereu aveam senzatia ca e cineva sau ceva in spate meu urmarindu`mi fiecare miscare iar la cea mai mia greseala sa infiga un cutit in mine. Stiu … Doamne fereste ! Vroiam sa ii pun ceva de mancare dar observ ca nu mai este mancare pentru pisici . Imi dau ochii peste cap si cobor repede la magazinul de dupa colt. Calc timid ape zapada cea pura , deoarece era iarna , si intru in magazin.
Cand ma intorc catre casa o vad pe Kt. Kat ca un ghem incolatica in mijlocul strazii . Alerg catre ea sa o imbratisez insa ea se indeparta de mine … si avea si un motiv .

O masina se apropia intensive de tare de noi , sau mai bine zis … de mine. Ea fuge insa eu sunt precum o stana de piatra. Trag aer in piept si imi accept aceasta cruda soarta. Inchid ochii si simt cum o bubuitura puternica are loc in tot corpul meu. Cand deschid ochii capul meu era plin de sange , si eram sprijinita de un copac. Uau , deci pana aici am ajuns eu.
Inchid o data ochii , pentru a ma calma. Sincer , moartea nu doare. Depinde numai in ce consecinte se desfasoara aceasta , ca in cazul meu. Simteam cum picaturi de sange fierbinti se contopeau cu parul meu rozaliu .
Ochii mei verzi sunt obositi , parca spuneau “ Haide , vreau sa mor odata . M-am plisctisit de viata ! “ Mai arunc inca o privire catre soferul disperat care urla exasperat dupa ajutor , mai inched o data ochii , dar a doua oara nu`l mai vad , nici pe el , nici masina. Imi indrept privirea catre pisicuta mea , care zgaria cu frenezie usa blocului , asteptand nerabdatoare sa i`o deschid eu.
Asta a fost .. Am avut o viata scurta dar placuta , mai bine decat una lunga si nefericita. Inchid ochii si incerc sa`mi relaxes intreg corpul . Parca auzeam cum , incetul cu incetul , pulsul inimii mele se miscoreaza , limitandu`se la doar cateva batai pe minut. Respiratia mea imi ingheata , dupa care mi se taie. Ma intreb daca … chiar sunt moarta …
Acesta e primu` capitol. Sper ca v`a placut dragii` mei >:D< . Unii` membri chiar il cunosc [ aia` sa se arate ;] ]
Z`by !
Sus In jos
https://devilchildrens.forumgratuit.ro
Lαdy Ryσushi !
Membru nou
Membru nou
Lαdy Ryσushi !


Berbec Tigru
Reputatie : : 0
Mesaje : 39
Data de inscriere : 05/09/2011
Varsta : 26
Localizare : Aici :)

Dragoste sangeroasa ... Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste sangeroasa ...   Dragoste sangeroasa ... I_icon_minitimeMar Oct 11, 2011 5:23 am

Aishiteruu` :o3 !! Mai iubiree :o3 , ai adus iar Dragoste Sangeroasaa ;o3 !! Ashh ce te iubesccc :x !! Adoram fic-ul acestaa inca il mai adoor :x !! Maii iubiii` sa aduci repede nextuul :x !!
8-> Au revenit vechile vremurii 8-> .

Offtopiic :

Iubii`:x . Iar cu Deidaraa :x !! Si poate iar cu Sasori [Tuu` ;x] si Itachii [Myiuu` ;x].
Ashh ce va iubeescc :o3 !!
Sus In jos
Dєүυ ♥
Membru onorabil
Membru onorabil
Dєүυ ♥


Scorpion Bivol
Reputatie : : 7
Mesaje : 544
Data de inscriere : 11/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Soul Society

Dragoste sangeroasa ... Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste sangeroasa ...   Dragoste sangeroasa ... I_icon_minitimeMar Oct 11, 2011 9:12 am

Eu nu o cunosc(cred) Dar imi place noul tau fic,e plin de suspans si de intriga de la inceput,asa ficuri mai zic si eu!
Sus In jos
Myiu Phantomhive
Sebastians' Wife
Sebastians' Wife
Myiu Phantomhive


Balanta Sobolan
Reputatie : : 3
Mesaje : 187
Data de inscriere : 11/07/2011
Varsta : 27
Localizare : Haha ma faci sa rad :|

Dragoste sangeroasa ... Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste sangeroasa ...   Dragoste sangeroasa ... I_icon_minitimeMar Oct 11, 2011 10:19 am

Scumpa mea <3
Eu vreau finalul nu inceputul :-L
Dar oricum vad ca esti harnicutza si il postezi si pe aici <3
Neh mai astept ca doar sunt obisnuita =)))
Z~bye!
Sus In jos
http://myiu123.deviantart.com/
Electra :3
Mascota forumului
Mascota forumului
Electra :3


Sagetator Sobolan
Reputatie : : 5
Mesaje : 898
Data de inscriere : 04/10/2011
Varsta : 27
Localizare : Narnia?

Dragoste sangeroasa ... Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste sangeroasa ...   Dragoste sangeroasa ... I_icon_minitimeMar Oct 11, 2011 12:14 pm

vOTE UP FOR mYIU! vREAU FINALUL, IL STIU DESI L`AS MAI CITI DE 7 ORI! cEL MAI MULT MI`A PLACUT IMI PLACE SI IMI VA PLCEA FAZA CU sAKIRA!!!=)))) nUMA SHAKIRA LIPSEA!! mACAR SA NE CANTE CEVA..:)))
Sus In jos
http://twinkle-tears.tumblr.com
AncaSmile
Membru fidel
Membru fidel
AncaSmile


Capricorn Sobolan
Reputatie : : 3
Mesaje : 363
Data de inscriere : 21/09/2011
Varsta : 27
Localizare : ^^HoRoShimmA LoVvv^^

Dragoste sangeroasa ... Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste sangeroasa ...   Dragoste sangeroasa ... I_icon_minitimeDum Oct 16, 2011 8:28 am

fain ficu' ....sa te pui pe treaba ca sa faci cat mai curand nextu' .App' faina faza cu Tsunade care are silicoane :))))) laugh
Sus In jos
luna
Membru fidel
Membru fidel
luna


Scorpion Bivol
Reputatie : : 7
Mesaje : 415
Data de inscriere : 18/08/2011
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti

Dragoste sangeroasa ... Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste sangeroasa ...   Dragoste sangeroasa ... I_icon_minitimeJoi Oct 20, 2011 10:14 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Este foarte frumoasa povestea!
Silicoanele sunt cireasa de pe tort!
Sus In jos
http://www.luna-forum.com
luna
Membru fidel
Membru fidel
luna


Scorpion Bivol
Reputatie : : 7
Mesaje : 415
Data de inscriere : 18/08/2011
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti

Dragoste sangeroasa ... Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste sangeroasa ...   Dragoste sangeroasa ... I_icon_minitimeVin Oct 21, 2011 6:08 am

Saraca de ea... ce se va intamla va muri, va trai... ceva?
ummmm E trist primul capitol..... ma ti in suspan... si vorbesc serios!
Deci moare sau nu? hmm
Sus In jos
http://www.luna-forum.com
Br0cKyY
Membru senior
Membru senior
Br0cKyY


Fecioara Sobolan
Reputatie : : 3
Mesaje : 295
Data de inscriere : 04/11/2011
Varsta : 27
Localizare : Ghici ... :))

Dragoste sangeroasa ... Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste sangeroasa ...   Dragoste sangeroasa ... I_icon_minitimeDum Noi 06, 2011 9:47 am

Varah-meah , eu ti-am mai citit ficul si mi-a placut si atunci si-mi place si acum , asa ca , scumpa , baga Nextu REPEDEEEE , pana nu vine KA-BOOOMMMM
Sus In jos
Ellz . Muah
Membru nou
Membru nou
Ellz . Muah


Rac Sobolan
Reputatie : : 1
Mesaje : 13
Data de inscriere : 05/11/2011
Varsta : 27
Localizare : Pe Jupiter:) Cu Smiley, l`am invitat la mine acasa, ca a zis ca nu`i mai place Marte:)

Dragoste sangeroasa ... Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste sangeroasa ...   Dragoste sangeroasa ... I_icon_minitimeLun Noi 07, 2011 11:23 pm

Sor`meah...


Unde Kt. Kat ii nextu? Ce ne tii atata in suspans? Traieste? Nu traieste?Gata stop Cartonas galben ca nu ai postat nextu`..

Anw abia astept sa citesc restu`. Te`am tsukt ^^
Sus In jos
AncaSmile
Membru fidel
Membru fidel
AncaSmile


Capricorn Sobolan
Reputatie : : 3
Mesaje : 363
Data de inscriere : 21/09/2011
Varsta : 27
Localizare : ^^HoRoShimmA LoVvv^^

Dragoste sangeroasa ... Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste sangeroasa ...   Dragoste sangeroasa ... I_icon_minitimeVin Noi 18, 2011 10:40 am

Shiba >>> of ai uitat de ficu` asta > ca n`ai mai pus nextu `
Sus In jos
♀ ℓuciƒєєя ♀
Administrator
Administrator
♀ ℓuciƒєєя ♀


Scorpion Pisica
Reputatie : : 2
Mesaje : 383
Data de inscriere : 10/07/2011
Varsta : 24
Localizare : La măta !

Dragoste sangeroasa ... Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste sangeroasa ...   Dragoste sangeroasa ... I_icon_minitimeVin Noi 18, 2011 10:50 am

O sa'l pun maine .. Stati calme .. Macar v-ati amintit de el . of
Sus In jos
https://devilchildrens.forumgratuit.ro
AncaSmile
Membru fidel
Membru fidel
AncaSmile


Capricorn Sobolan
Reputatie : : 3
Mesaje : 363
Data de inscriere : 21/09/2011
Varsta : 27
Localizare : ^^HoRoShimmA LoVvv^^

Dragoste sangeroasa ... Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste sangeroasa ...   Dragoste sangeroasa ... I_icon_minitimeVin Noi 18, 2011 10:56 am

ma bucur ca `mi`ai raspuns
da` nu mai fii trista ca ma faci sa plang ,deci pe bune of of
Sus In jos
Continut sponsorizat





Dragoste sangeroasa ... Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste sangeroasa ...   Dragoste sangeroasa ... I_icon_minitime

Sus In jos
 
Dragoste sangeroasa ...
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Dragoste si ura
» Dragoste si ura
» Dragoste cu peripetii
» Dragoste intre gemeni

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀ :: Fan Zone ! :: x Fan fiction x :: Fan ficuri in desfasurare . :: Naruto fics-
Mergi direct la: