♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀
Bună !! Mulţumim că ai ales să vizitezi acest minunabil forum !! Ai multe de văzut !! Dacă ai cont aici , conectează-te , dacă nu dar vrei să îţi faci , foarte simplu !! Da click pe '' înregistrare '' .

Cu drag ,
Shiba x3
♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀
Bună !! Mulţumim că ai ales să vizitezi acest minunabil forum !! Ai multe de văzut !! Dacă ai cont aici , conectează-te , dacă nu dar vrei să îţi faci , foarte simplu !! Da click pe '' înregistrare '' .

Cu drag ,
Shiba x3
♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀


 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Dragoste si ura

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
luna
Membru fidel
Membru fidel
luna


Scorpion Bivol
Reputatie : : 7
Mesaje : 415
Data de inscriere : 18/08/2011
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti

Dragoste si ura Empty
MesajSubiect: Dragoste si ura   Dragoste si ura I_icon_minitimeLun Aug 22, 2011 4:43 am

capitolul 1

Salut ma numesc Yuki, am 43 de ani si ma aflu intr-o inchisuare de maxima siguranta.
Sunt acuzata ca mi-am uicis iubirea vieti mele. Adevaratul vinovat pentru aceasta crima teribila nu este nimeni alcineva decat sora mea mai mare Maria-Rebeca.
Iar aceasta este povestea vieti mele.
Totul a inceput acum 20 de ani. pe atunci eram o tanara de 23 de ani studenta in ultimul an la medicina.
Eram o tanara obisnuita care mereu se afla in umbra Rebecai o actrita foarte talentata de numai 26 de ani. Cu toate ca era o actrita bogata si faimoasa nu avea un lucru, pe care eu il aveam si anume inima baiatului ales.
Numele lui era Matt,un barbat inalt,chipes cu ochi verzi ca iarba de 27 de ani.
Ne-am intalnit in mod intamplator pe cand ma duceam la sora mea Raluca la filmari.
Isi uitase acasa buletinul si ca urmare trebuia sa il aduc.
Ajunsa la platoul de filmat dau peste un tip de grabita ce eram. Acela era Matt de care m-am indragostit din prima clipa un cameraman oarecare insa si sora mea era indragostita de el.
Rebeca incerca dese ori sa il bage in seama dar nu reusa pe Matt nu il interesau actritele.
In timp ce imi ceream scuze Matt m-a luat de mana si mi-a spus: "Nu este nimic sunt incantat ca dau peste o fata ca tine". Ma rosisem toata nu mai stiam de capul meu in viata mea nu mai vazusem un asemenea tip aratos ca el.
Iar in momentul urmator imi pune mana in parul meu lung si blond.
Imi repetam in truna in gand: Sunt in rai,sunt in rai!!!!
Acesta sa prezentat ca un om educat ce este si dupaia si eu.
Am avut o conversatie foarte scurta pentru ca Rebeca a aparut cu o fata foarte ingrijorata eu pierdusem notiunea timpului.
Rebeca ma i-a de mana si vrea sa ma duc cu ea. Imi iau larevedere de la Matt care imi da numarul lui de telefon. Sormea stramba din nas si imi arunca o privire fixa si inspaimantatoare.
In fine...ajung pe platoul de filmare si raman uimita. Acolo sunt o multime de oameni inbracati foarte colorat ca pentru un festival, sunt o multime de copaci de hartie, flori artificiale, scaune si banci.
Regizorul o chiama pe Rebeca la machiaj ia ma ia si imi spune...
Primul capitol sa terminat sper ca va placut! Cam scurt dar al 2 va fi mai lung! Va rog sa lasati comentari! :right: cius
Sus In jos
http://www.luna-forum.com
Dєүυ ♥
Membru onorabil
Membru onorabil
Dєүυ ♥


Scorpion Bivol
Reputatie : : 7
Mesaje : 544
Data de inscriere : 11/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Soul Society

Dragoste si ura Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste si ura   Dragoste si ura I_icon_minitimeLun Aug 22, 2011 4:55 am

Mie imi place mult ideea ficului si astept urmatorul capitol! cius
Sus In jos
ღAlℓஐ
Membru
Membru
ღAlℓஐ


Leu Bivol
Reputatie : : 0
Mesaje : 138
Data de inscriere : 29/07/2011
Varsta : 26

Dragoste si ura Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste si ura   Dragoste si ura I_icon_minitimeLun Aug 22, 2011 5:03 am


Mai intai de toate vreau sa iti urez bun venit pe forum.
Imi place mult idea.
Incearca sa descri mai mult. Mai ales personajele.
Vreau next-ul cat mai repede rugaminte
Sus In jos
http://sasusaku.forumer.ro/
Continut sponsorizat





Dragoste si ura Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste si ura   Dragoste si ura I_icon_minitime

Sus In jos
 
Dragoste si ura
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Dragoste si ura
» Dragoste cu peripetii
» Dragoste sangeroasa ...
» Dragoste intre gemeni

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
♀ Dєvil Chiℓdяєηs ♀ :: Fan Zone ! :: x Fan fiction x :: Fan Ficuri Blocate .-
Mergi direct la: